מה לדעתכם צריך להיות השלב הבא בלחימה בעזה?

מה לדעתכם צריך להיות השלב הבא בלחימה בעזה?

מתי הפסקת אש אם בכלל? האם פעולה קרקעית? עם מי אפשר ורצוי להגיע להסכם? האם ניתן להפסיק את הירי אל ישראל?
(התבטאויות עם השמצות אישיות ימחקו).

mr dish

New member
ללא שליטה קרקעית מתמשכת בציר פילדלפי, תוך הרח

בת רוחבו לכדי קילומטר, נקי מכל בניה או מסתור, במקום הקזת דם מיותרת בסמטאות העיר הכי ארורה עלי אדמות, למבצע הנוכחי אין תוחלת.

רק הפרדת מדינת הטרור החמאסית ממזונה העיקרי, אמצעי לחימה, תבטיח לישראל אורך מספק של שקט בגבולה.

שוהם א

New member
השלב הבא -הפסקת הלחימה.

אין לממשלת נתניהו מנדט למהלך כה מורכב לפני בחירות.
מי שקורא את המפה כמו שצריך מבין שכל המבצע הוא מבית היוצר של ביבי להסטת סדר היום בישראל מבטחוני לחברתי.

נראה לי שזו האשמה חמורה- שהוציא מבצע כזה

לפועל משיקולים פוליטיים.
במצב הבטחוני שנוצר בישובי הדרום- היה דרוש שייעשה משהו משמעותי (או אולי הוא משתף פעולה עם החמאס וביקש שיגבירו את הירי?
)

שוהם א

New member
פעולות חמורות גוררות האשמות חמורות

את המבצע היה ניתן להתחיל לפני שנה
ובאותה הנשימה היה אפשר להתחיל אותו בעוד חצי שנה.

לא חטפו חייל לפני שבוע, לא ביצעו מגה פיגוע ולא חצו קו אדום.
המשיכו לירות גראדים על הדרום כפי שהם עושים בשנתיים האחרונות.

ובהחלט מי שדרדר את המצב וזרק עוד גפרור ועוד גפרור למדורה עד שכל הסיפור התפוצץ לנו בפנים הם הצמד BB.

אז מי שצוחק ומגחך למשמע הטענות הוא בעיני תמים ונאיבי.

אגב, לפחות לגבי ברק זו לא תהיה הפעם הראשונה שהוא מנסה לתזמן פעילות ביטחונית לצרכים פוליטיים.

אני מתנצלת אם הובנתי כמגחכת- זה היה רק לגבי

ההערה הסרקסטית משהו שלי בסוף. יש צדק בדבריך לגבי אי העשיה במשך 4 השנים, וזו גם אחת הסיבות לאי שביעות הרצון מהם.
עדיין לא נראה לי שהתזמון הוא פוליטי במובן הציני, אלא מעין "רגע אחרון" לממשלה הזו לטפל בנושא.
אני בעד שינוי הסטטוס הבטחוני, וחבל שנעשה רק עכשיו- אבל עדיף מאוחר מאשר אף פעם לא...

שוהם א

New member
אז אם זה "רגע אחרון" לטפל בנושא

עדיף היה לו היו משאירים אותו לטיפול הממשלה הבאה.

גם ככה לפחות B אחד יהיה שם.

mr dish

New member
שקר מתועב, מגמתי ונקלה.

ובהחלט מי שדרדר את המצב וזרק עוד גפרור ועוד גפרור למדורה עד שכל הסיפור התפוצץ לנו בפנים הם הצמד BB.

למעלה