מה לעשות כדי לקבל עובדת סוציאלית אני בדכאון

מה לעשות כדי לקבל עובדת סוציאלית אני בדכאון

המצב שלי הוא כזה:

לאחרונה חזרתי לגור בבית אבא שלי לאחר שלא רציתי להמשיך בדיור מוגן מסיבות שונות.

הסיבה שעזבתי את בית אבא שלי היא חוסר הסתדרות עם הבת זוג שלו והתעללות שלה בי.

אחרי חצי שנה חזרתי לבית אבא כי בדיור מוגן לא היה לי טוב. אני פגוע/נכה נפש. מה שנקרא.

העוסית של הדיור מוגן אמרה לי שאיין לי עוד זכות לפגישות עם עוסית כי אני לא מתקדם כהגדרתה . אני לא רוצה למצוא עבודה ואני לא גר בדיור מוגן .

המצב הנפשי שלי לא טוב אפילו רע, אני מרגיש במצוקה ויש לי מחשבות רעות ואובדניות. איין לי עם מי לדבר ואני בן יחיד.

אני צריך מישהו שינהל איתי שיחות ועידוד . את זה עד עכשיו הייתה עושה איתי עובדת סוציאלית.

האם אני זכאי לעובדת סוציאלית בכל זאת? ואם כן למי לפנות?

כדי לקבל אחת חדשה.

תודה

r3dt4g

New member
פנה למרפאה ציבורית

מרפאה ציבורית לבריאות הנפש
תמשיך או התחל מחדש טיפול תרופתי תחת מעקב (ובשום אופן על תפסיק אותו על תעד עצמך)
הגש בקשה לפסיכולוג (יכול לקחת שנה המתנה)
בדוק אפשרות לתוכנית שיקום (ויש הבדל בין "לא רוצה" ו- "לא יכול" לעבוד)
בנוסף יש לך את הצאט של סה"ר כל ערב בו תוכל לדבר עם נציגי תמיכה
בהצלחה

מסכימה ומוסיפה

אתה גם יכול לפנות לער"ן
יש גם פסיכולוגים שעובדים עם קופות חולים המחיר מסובסד,
אומנם כמות הטיפולים מוגבלת, אבל זה יכול לתת מענה מהיר, לפחות עד שתקבל טיפול מהמרפאות הציבוריות.
יש הרבה אופציות טיפוליות.
לפי התגובה של r3dt4g, אני מניחה שהיא מכירה אותך מהעבר...
מוזמן להיעזר בפורום,
אם תרצה, גם במסרים אישיים ....

עם ערן זה לא מספיק

אני פשוט צריך מישהו פנים מול פנים לשפוך את הלב בפניו ושיעזור לי לעשות משהו עם החיים שלי

כי כרגע אני יושב הרבה בבית ואני בדכאונות

מקווה שיהיה לי את הזכות מחדש במרפאה צבורית כי כבר קבלתי שם שרות סוציאלי איזה 10 שנים ואחרי זה אמרו לי שאיין לי את הזכות יותר לזה.....

מבינה את הצורך שלך

אין לי מושג לגבי תקופת זכאות במרפאות ציבוריות, אבל אם לא תנסה לא תדע.
ואולי תוכל לנסות מישהו פרטי, אולי עם פחות ניסיון, ולוקח סכומים שאתה יכול לעמוד בהם.

בהצלחה

לגבי התחנה לבריאות הנפש--

אנ ייכול לנסות
לפנות לתחנה לבריאות הנפש באיזורי.

יש לי שם רופאה פסיכאטרית שאני פוגש בדרך כלל פעם ב3 חודשים. אני מרגיש כאילו אני לא ממש בקשר איתם אני מקווה שהם יוכלו לעזור לי.....בגלל שאני מבקר שם ממש מעט בשנים האחרונות הפחד שלי גדול לנסות בכלל כאילו הם לא מכירים אותי שם

למרות שגם שם אמרו לי שהזכות שלי לעוסית נגמר כי קבלתי מהם כבר אחת כזו בשנים 2001-1010. משהו כזה......בטענה שיש הרבה אנשים...שמחכים בתור לטיפול משהו כזה..אז אני לא יודע אם זה נכון....שנגמרה לי הזכות לקבל עוסית..

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
מרגיש אובד עצות

ישראל,
הצטערנו לשמוע שהדיור המוגן לא הסתדר לך. זוכרים כמה מתוח אך נרגש ומלא ציפיות עברת לשם.. כמה חיכית לצאת מהבית של אבא.
שולחים לך חיבוק
ומזמינים אותך, כמובן, גם לצ'אט.
חושבים שייעוץ משפחתי, כזה שיהיה ממוקד בקשיים בבית ובהסתגלות חזרה אליו, עשוי להיות מועיל עכשיו. מציעים לבדוק במרפאה לבריאות הנפש מה הזכויות שלך, ולנסות גם דרך ביטוח לאומי והרווחה לראות אם מגיע לך עכשיו משהו למרות שאתה לא בהוסטל. גם אם צריך להתחיל תקופת המתנה מחדש, עדיף להתחיל אותה כמה שיותר מוקדם.
לסיום ישראל יקר, אם המחשבות האובדניות מתגברות ומאוד יוצאות משליטה- שקול לפנות למיון כך שתוכל לקבל עזרה דחופה. למרות זאת, מקווים שהמצב ישתפר בקרוב.. שאולי הפעם יהיה קל יותר בבית אבא.
חזור לעדכן כשתוכל..

עכשיו חזרתי לבית של אבא שלי

ואני שומר על שתיקה ארוכה ושיתקות ארוכות אפילו מול דברים שנראים לי כמו עוולות שעושים לי.

העיקר לשמור על השקט בבית כי איין לי לאן ללכת וזה מפחיד

אני מקווה שיש לי זכות עדיין לקבל שרות סוציאלי בתחנה לבריאות הנפש
אנ ייכול לנסות
לפנות לתחנה לבריאות הנפש באיזורי.

יש לי שם רופאה פסיכאטרית שאני פוגש בדרך כלל פעם ב3 חודשים. אני מרגיש כאילו אני לא ממש בקשר איתם אני מקווה שהם יוכלו לעזור לי.....בגלל שאני מבקר שם ממש מעט בשנים האחרונות הפחד שלי גדול לנסות בכלל כאילו הם לא מכירים אותי שם

למרות שגם שם אמרו לי שהזכות שלי לעוסית נגמר כי קבלתי מהם כבר אחת כזו בשנים 2001-1010. משהו כזה......בטענה שיש הרבה אנשים...שמחכים בתור לטיפול משהו כזה..אז אני לא יודע אם זה נכון....שנגמרה לי הזכות לקבל עוסית..

אני פשוט פוחד לנסות מפחד הדחייה.

המחשבות הם קשות. כל מיני חלקן אלימות חלקן אובדניות אבל לא יאשפו אותי כי אני לא פוגע בעצמי אני לא רוצה לנסוע סתם ....עד לשם .....

אופירA

New member
מנהל
זכאי לעובדת סוציאלית - במסגרת אחרת

מטעם המוסדות שמעניקים שירותי סל שיקום אתה לא זכאי לעובדת סוציאלית.
אבל במרפאת בריאות הנפש אתה זכאי, וגם בקופ"ח יש עו"ס שאתה יכול להיפגש איתה לפי התנאים של הקופה, וגם במחלקת הרווחה בעירייה יש אפשרות לקבל עו"ס.
תבדוק לאט ובנחת את כל האפשרויות האלה, ותתפשר על מה שאפשר.

אי אפשר לקדם אדם אם מאיימים עליו שהוא לא מתקדם...
אי אפשר לקדם אדם שלא מרגיש מסוגל להתמודד עם הפחד.
התנאים בדיור המוגן גרמו לך פחד שהיה גדול מידי עליך. אל תתייחס לדברים של עו"ס שלא נותנת לך כלים נגד הפחד, ולא דואגת לתנאים סבירים, אבל כן מצפה ממך להיות במקום אחר מהמקום שאתה נמצא בו, וכן מוצאת לנכון להעניק לך ציון שלילי אם אתה לא נמצא שם.

השאלה היא מה יהיה כעת אצל אבא. איך תסתדר עם בת הזוג ואם יהיה לך מנוח יחסי שם.

אם תצטרך לצאת מהבית, תחפש מסגרת אחרת של דיור מוגן, לא חייבים בחברה שעבדת איתה עד כה. יש הרבה חברות למתן שירותי סל שיקום. גם אם לא הצלחת ב-2-3 חברות, אפשר לנסות את הרביעית והחמישית.
ברור לך שתנאים מכסימליים אין לך בשום מקום, גם לא בבית אבא. אבל אתה לא מחפש תנאי מכסימום, אלא תנאים מינימליים שיבטיחו שתוכל להתגבר על הפחדים שלך.
אז תמשיך לדבוק במטרה הזו. אם תשיג אותה בבית של אבא - ניחא.

אני יכול לנסות לפנות לתחנה לבריאות הנפש

לפנות לתחנה לבריאות הנפש באיזור מגוריי.

יש לי שם רופאה פסיכאטרית שאני פוגש בדרך כלל פעם ב3 חודשים. אני מרגיש כאילו אני לא ממש בקשר איתם אני מקווה שהם יוכלו לעזור לי.....

למרות שגם שם אמרו לי שהזכות שלי לעוסית נגמר כי קבלתי מהם כבר אחת כזו בשנים 2001-1010. משהו כזה......בטענה שיש הרבה אנשים...שמחכים בתור לטיפול משהו כזה..

אני מקווה שאני אהיה זכאי שם בתחנה כי איין לי עוד מקום אחר. מקווה שלא יסגרו כל הדלתות

עם הבת זוג של אבא אני מסתדר כרגע או יותר נכון שותק הרבה. לא מדבר הרבה. גם לא מוחא נגד העוולות העיקר לשמור על השקט בבית......

נתת לי פה עוד 2 אופציות. עובדת סוצילאית של קופת חולים ובמחלקת הרווחה.... תודה

למעלה