מה לעשות??????????????????????????????

חזי10

New member
מה לעשות??????????????????????????????

אני לא מאמין שזה קורה אצל אנשים שאני מכיר אישית, נתחיל לפני כ 30 שנה, הייתה בחורה מקסימה ומלומדת אבל הבעיה היחידה שלה שהיא הייתה בת בית , שלא הכירה גברים והוריה פחדו שהעתיד שלה יהיה לבד , ולכן חיתנו אותה בפזיזות עם מפלצת , מיום שהיא התחתנה היא הפכה לשפחה, שזה אומר שהבעל רק מסתכל עלייה היא יורדת על ארבע מהפחד מדובר בגבר שהיה מצווה על האישה לנקות כלים בשעה 4 בבוקר אלים פרימטיבי שהאישה בשבילו היא כמו סמרטות כמו נעל אני לא אמשיך בסיפורי זוועה שיכולים להוריד דמעות לאדם הקשוח בעולם במשך השנים נולדו להם 4 ילדים שגם הם נכנסו למעגל האלימות הפיזית והנפשית אותה אישה הייתה באה מדי יום לבית הוריה בבכי אבל הוריה היו הורים פרמטיבים שאין דבר כזה גירושין במישפחתם ושלחו את האישה בחזרה לבעלה ולכלא שבו היא הייתה נמצאת במשך 10 שנים היא הייתה עובדת ומפרישה שלוש רבעים ממשכורתה לבעל שהוא מנגד לא היה משתמש במשכורת שלו בכלל שלא לדבר על קניות לבית שרק האישה הייתה קונה לפני כשנה האישה החליטה שהיא לא ישנה עם הגבר יותר והייתה ישנה בחדר של הילדים(שהתחתנו) במשך אותה שנה הבעל היה מתעלל בה נפשית בכך שהייה משעה 7 בערב היה מתחיל בהשמעת קללות ולא היה מפסיק רק בשעות הקטנות של הבוקר והאישה הייתה יושבת ובוכה ללא הפסקה אפילו הבנות שלה הקליטו אותו וכיום כשאנחנו שומעים את ההקלטה אנחנו לא מאמינים איך היא החזיקה מעמד ולא השתגעה לפני כחודשיים התברר מדוע היא לא ישנה איתו בשנה האחרונה הבן זונה אנס אותה והיא החזיקה את זה שנה שלמה ופחדה לעשות צעד לפני כחצי שנה הילד הגדול התחתן והיא אספה אומץ פנתה לסיועה משפטי לגבי הרכוש שמגיעה לה אבל לא הזכירה את האונס מחוסר ברירה ומשברון לב ופחד להשתגע היא החליטה לעזוב את הבית ושכרה 2 חדרים במקום אחר וכול זה ללא ידיעת הבעל יום אחד היא ניגשה לעשות קניות וזה בשעות הבוקר כנראה הבן זונה עקב אחרי האימא שלה וניכנס לסופר ונעמד מולה ואיך שהוא התחיל לצעוק ואמר לה למה היא מוציאה צווי עיקול לחשבונו היא התבלבלה שפתאום הוא מולה פתחה בריצה מהפחד שלה ורצה קרוב לקילומטר ללא הפסקה בבכי אני לקחתי אותה למשטרה להגיש תלונה והיא בתמימות מוחלטת התחילה לספר לחוקרת את מה שקרה ובכול פעם הוסיפה מילה ועוד מילה על מה שהיא עברה בחייה וכמובן שבסוף היא גילתה לחוקרת על האונס כיום היא כבר שבוע בבית החדש שלה חייה עדיין בפחד אבל היא נלחצה משיחת טלפון של החוקר שאמר לה שהיא צריכה לעבור פוליגרף ובמידה והיא אומרת את האמת הוא יכול לכנס להרבה שנים לכלא וכאן היא פוחדת לקחת על עצמה את האחריות שהוא ימות בכלא כי הוא אדם חולה אני מבקש את עזרתכם היא לא יודעת מה לעשות אני מצד אחד לא מרחם על אדם כזה אבל לא רוצה לפעול בניגוד לרצונה המשפט הבא הוא משפט שאני אומר ללא ידיעתה האים יש לי אפשרות לומר לו למפלצת שבמידה והוא ייתן לה גט ויפצה אותה כספית כי יש לו המון כסף היא תוותר על התלונה בגלל מצבה הכלכלי היא לא יכולה להתייעץ עם עורך דין פלילי כי אנחנו מבינים שעורך דין כזה ייקח הרבה כסף אני מסיים לכתוב כשדמעות יורדות לי אני לא מאמין שיש אנשים כאלה חסרי לב הוא לקח פרח והפך אותה לאדם שבור נפשית ופיזית אלוהים מה עושים אנא עזרו לי לכוון אותה [email protected]

שלום חזי

מתנצלת על האיחור בתגובתי. מהתאור שלך מצטיירת תמונת חיים מאד קשה, עצובה וכואבת לגבי האישה. לאחר שקראתי יש לי כמה דברים לתרום לעניין: 1. טוב תעשה אם לא תייעץ לאישה מה לעשות. ההחלטה להמשיך בתהליך העדות שלה נגד בעלה חייבת להיות ההחלטה שלה. היא זאת שתצטרך לחיות עם ההחלטה ולהתמודד עם תוצאותיה בהווה ובעתיד. 2. חשוב שהאישה תקבל ייעוץ משפטי. יש לשכות משפטיות מצוינות של אירגוני נשים (ויצו ,נעמת ואחרות) אשר נותנות סיוע משפטי לנשים במחיר סמלי.לשכות כאלה פועלות בכל הארץ ואני יכולה להפנות לכתובות רלוונטיות ע"פ מקום מגוריה. 3. עוד חשוב מאד שהאישה תפנה לסיוע וליווי במרכז לטיפול ומניעת אלימות במשפחה באזור מגוריה, זאת בגלל הפגיעה הגדולה שהיא נושאת איתה משנים של זוגיות קשה ביותר, ונראה שזה עוד לא סוף הדרך. גם העובדה שהיא אינה יודעת מה לעשות, כדבריך,מעידה על פרשת דרכים שהיא נמצאת בה ועל העדר כוחות. במצב זה, היא עשויה למצוא את העזרה המקצועית הנכונה אם תפנה לקבלה. מקווה שעזרתי קצת.

דורית 2 2

New member
אני לא כל כך יודעת מה לייעץ אבל

סיפור מרגש מאוד. חשוב מאוד לחזק את האישה המסכנה. לקחת אותה לטיפול או למקלט לנשים מכות. יש באגף הרווחה מידע. שווה לבדוק גם קבוצות תמיכה לנשים שעברו משהו דומה. דרך אגב לנשים שעברו התעללות יש הרבה מידע בנושא ואפשר להתייעץ איתם. בהצלחה!!!

למעלה