מה מניע אנשים לקבל החלטות?

מה הגורם החשוב בעצם הבחירה שלכם?

• השכלה

Votes: 1 100.0%
  • מוצא אתני

Votes: 0 0.0%
  • בחירות של קרובי משפחה וחברים

Votes: 1 100.0%
  • סטטוס אישי (רווק, נשוי וכדומה)

• אחר

• Total voters
    1

dory30

Well-known member
כשאנחנו בוחרים, בפוליטיקה ובכלל, ישנם מגוון שיקולים המנחים אותנו לבחור במפלגה או במועמד (למרות שאין כבר בחירה ישירה). לא פעם זה נוגע לרקע האישי של המחליט/ה.

Harrington

Well-known member
מנהל
בוודאי שזה נוגע לרקע האישי של המחליט. הרי הרקע האישי שלו קיבע את אופיו ואת השקפותיו. זה בתורו קיבע את עמדתו הפוליטית. על סמך מה יבחר אם לא על-פי זה?
אמנם זה לא מחויב. יתכנו גם החלטות על בסיס שיקולים אחרים. אבל זה בוודאי לא עניין פסול או מוזר אם זה כך.

dory30

Well-known member
בוודאי שזה נוגע לרקע האישי של המחליט. הרי הרקע האישי שלו קיבע את אופיו ואת השקפותיו. זה בתורו קיבע את עמדתו הפוליטית. על סמך מה יבחר אם לא על-פי זה?
נכון ולא נכון. אני רווק, האם בהכרח אבחר במירב מיכאלי בשל העובדה שהיא לא נשואה. אותו כנ"ל, האם זה שאני גבר מונע ממני להצביע לאישה?

Harrington

Well-known member
מנהל
נכון ולא נכון. אני רווק, האם בהכרח אבחר במירב מיכאלי בשל העובדה שהיא לא נשואה. אותו כנ"ל, האם זה שאני גבר מונע ממני להצביע לאישה?
בשום מקום לא אמרתי "בהכרח". אבל רווקותך בהחלט בונה את אופייך בתקופה זו והבחירה שלך בהחלט יכולה להיות מושפעת מכך. זה לא בהכרח אומר בחירה במיכאלי שאינה נשואה. אבל אם (סתם דוגמה, לא בהכרח רלוונטית עבורך) יש מפלגה שמריצה תוכנית להקלה על רווקים בקבלת משכנתאות, בהחלט יתכן שתחליט להצביע דווקא עבורה.

dory30

Well-known member
בשום מקום לא אמרתי "בהכרח". אבל רווקותך בהחלט בונה את אופייך בתקופה זו והבחירה שלך בהחלט יכולה להיות מושפעת מכך. זה לא בהכרח אומר בחירה במיכאלי שאינה נשואה. אבל אם (סתם דוגמה, לא בהכרח רלוונטית עבורך) יש מפלגה שמריצה תוכנית להקלה על רווקים בקבלת משכנתאות, בהחלט יתכן שתחליט להצביע דווקא עבורה.
אחת הסיבות שאני עדיין שוקל להצביע לסער, היא ממש לא מה שמכונה על ידי מישהו בפורום השכן "התחנפות לביביסטים". שמחתי מאוד על כך שיפעת שאשא ביטון נלחמה על פתיחת מכוני הכושר ובגלל ההתעקשות שלה על נתונים כיו"רית ועדת הקורונה, בעניין זה ובכלל, אני מתלבט אם להצביע למפלגה שלהם.

נערך לאחרונה ב:
למעלה