מה סדר היום שלכם עם תינוקות בני שנה?

מה סדר היום שלכם עם תינוקות בני שנה?

אני עובדת חצי משרה והקטנה ביית עם בעלי עד שאני מגיעה. אני בהריון ואולי זו הסיבה אבל אני עייפה הרבה פעמים כשהיא עדיין לא. מה אתם מאכילים? האם אתם שמים להם בצלחת לבד או מאכילים בעצמכם? ואם הם אוכלים לבד איך יודעים שהם שבעים?

mommyliga

New member
עונה

אני בבית אז סדר היום שלי די נקבע על ידי הקטנציק... מתעורר בערך ב7 מקבל בקבוק 3 שעות אח"כ ארוחת בוקר - בדרך כלל יוגורט ופרי, או פרי ודייסת שיבולת שועל ואז אני נותנת לו לאכול לבד עם כפית לפעמים (עוזרת לו לגרוף עם הכפית). בדר"כ מנמם חצי שעה אח"כ. צהרים בערך ב13:00 -14:00 - חתיכות גדולות נותנת לו לאכול לבד בידיים, פירה, אורז וכו' עוזרת לו. בדרך כלל חצי שעה אח"כ הוא כבר רוצה לישון צהרים.. 16:00 -17:00 - פרי או סנוויץ 18:30-19:00 - ארוחת ערב חביתה, גבינות וירקות - אוכל לבד מה שיכול. 20:00 - בקבוק אני יודעת שהוא שבע כי הוא מסמן לי עם היד מספיק
(אבל חייבת להודות שלפעמים אני מנסה לתת לו עוד קצת...למשל אם לא סיים את כל החביתה, הגנים מפולניה משפיעים..).

השבוע אמרו לי משפט שעשה לי רע

"פעם ראונה אני רואה תינוקת בת שנה שלא יודעת לאכול לבד"... היא הבת הראשונה שלי ואני ממש אוהבת אותה. שתהיה בריאה. אז יש דברים שאני עדיין לא יודעת או יותר נכון מפחדת שהיא לא תהיה שבעה אז אני מאכילה אותה בכפית בעצמי.

down under 1

New member
../images/Emo6.gif מי אמר לך דבר כזה?

נכון בגיל שנה הם יודעים להגיע עם הכפית לפה והם יודעים למרוח לבד.. אבל כמעט כולם עוזרים ומתערבים בעיקר כי בכולנו יש גם גנים פולניים שרוצים לוודא שהילד אוכל וגם כי מאבדים סבלנות, דוקא עכשיו גמרתי לנקות את הרצפה, אנחנו בדרכים... קורה לכולם. כן חשוב לתת גם להם כפית, כן לתת לה להתאמן ולהתנסות, כן לעודד וכשאפשר אפילו לתת לה לאכול ארוחה לבד. אבל בגילה היא לא אמורה לשלוט במשימה לבד לבד.

mommyliga

New member
אני לא מכירה תינוקת בני שנה שכל הזמן אוכלים

לבד! את יכולה להראות לה שתלמד כמו שאני עושה לאט לאט רוכשים מיומנות. אנשים תמיד יעירו הערות ויתערבו...

mmta05

New member
אל תתיחסי

הקטן שלי בן שנה וחצי ואני יודעת שהוא יכול לאכול לבד (חצי מהכמות כמובן תיכנס לפה וחצי על המגש) אבל אני מעדיפה להאכיל אותו כי זה יותר מהר ויותר נקי. אמרו לי פעם לתת לו לבד היא הוא לא ילמד לאכול לבד בסוף אבל הגדולה שלי שבת 3 כמעט עשיתי את אותו הדבר ועכשיו היא אוכלת יפה מאוד לבד!!!לא מפילה כלום מהכפית וגם מחזיקה את הכפית מצוין!!! אני לא הייתי דואגת במקומך

Tula1

New member
לא צריך להתייחס לכל קשקוש שמישהו פולט לידך

סליחה על הבוטות- זה כמו פוק. יוצא, קצת מסריח- ועובר. נמאס לי מכל אחד שמרשה לעצמו לפלוט דברים כאילו שהוא מינימום פרופסור למדעי ההתנהגות. תמשיכי להיות נאמנה לעצמך ואם יש לך ספק בקשר להתפתחות של ביתך- תתייעצי עם איש/ת מקצוע, לא כל סבתא שעוברת ברחוב צריכה לתת לך עצות, ועוד בהתנשאות שכזו...... (לא יכולה לעזור לך- יש לי בלאק אאוט מטורף בכל מה שקשור לגידול תינוקות בני שנה....סנילית לחלוטין!!!!
)

mAmA MiSiSiPi

New member
אצלי הן אוכלות לבד

בנות שנה ו4 אבל רק בגלל שהן לא מוכנות בשום אופן שיאכילו אותן. יערי לוקחת אוכל ביד ומכניסה לפה גפן אותו הדבר ולפעמים היא אוהבת שאני נועצת לה אוכל במזלג והיא מכניסה לבד לפה. אני יודעת שהן שבעות כשהן רוצות לקום/זורקות אוכל לריצפה/ משחקות עם האוכל אחרי שאכלו. הן אוכלות הכל בשר דגים עוף ירקות פירות קטניות מוצרי חלב לחם הכל חתוך ומוגש כך שהן יוכלו לקחת ביד ולהכניס לפה

Yifatule

New member
בת שנה ו-5 חודשים

אוכלת לבד, לפעמים מוכנה שיאכילו אותה (כל עוד גם היא שותפה פעילה). כשהיא מסיימת לאכול - היא שמה את המזלג או הכפית בצלחת ומושיטה לי את הצלחת. לעיתים רחוקות זורקת, אבל יודעת שאנחנו לא מרשים

למעלה