מה עובר עליה

אורora

New member
מה עובר עליה../images/Emo5.gif

כבר יומיים שהילדונת מתעוררת ב 12:00 בלילה ומתחילה סאגה של שעתיים בכי: כואב לי הפה, כואב לי הבטן, רוצה פיפי, רוצה קקי, רוצה להקיא וכו וכו. התלונות משתנות כל 2 דקות. כל פעם אני באה מנחמת ואז היא חוזרת לישון ושוב קראת לי. שללתי בעיה אמיתית היינו אצל הרופא ( אתמול) והכל תקין. הלילה הזה גם כעסתי קצת ( וזה לא עזר ) וניסיתי לתת לה לבכות ואחרי דקה היא ניכנסה להיסטריה
בסוף היא הלכה לישון בסלון על ספת פו הדוב ( שממש קטנה עליה ) עד הבוקר. אני לא יכולה לקחת אותה למיטה שלי כי במהלך הלילה תינוקי מתעורר ואני מניקה אותו ולא פעם הוא נירדם במיטה שלי. יש לי רגשות אשמה איומים שהמקום שלה שם ( כשהיא צריכה - לא תמיד ) ניתפס אבל זה מה יש. בבוקר שניסיתי לדבר איתה על זה היא אמרה לי ישנתי מצויין, לא הפרעתי לך. שניסיתי להזכיר לה היא הכחישה בתוקף. אני לא יודעת אם היא לא זוכרת או מכחישה כי לא נעים לה. רעיונות??? מה עובר עליה? זו ילדה שישנה לילות שלמים כבר שנים בלי בעיות.[ ( וכומובן שהיא נירדמת הוא מתעורר לצרוח שעה וחצי עם כאבי שיניים )

gezers

New member
יתכן בהחלט שזה תינוקי..

כלומר נובע מהקנאה שהוא ישן איתך והיא לא. כל ילד מגיב בצורה ובתיזמון שונה לבואו של אח/ות חדשים. אין לך שום אפשרות לשלב אותה בסאגת המיטה? אולי אפילו ל"הטיל" עליה אחריות כלשהיא במיטה הגדולה? כמו למשל, את צריכה לדאוג שתינוקי לא יפול מהצד הזה ואני אדאג שלא יפול מצד שני?

אני בכל זאת הייתי חושבת איך אפשר

כן לשלב אותה בשינה המשותפת. אצלנו הקטן בהתעוררות הראשונה עובר לישון אצלי במיטה, מאחר ואין לי כוח להרדים אותו שוב במיטה שלו באמצע הלילה. לפני שני לילות הגדול התעורר באמצע הלילה וביקש לבוא למיטה שלי. אמרתי לו שאין בעייה. המיטה מספיק גדולה. אני ישנה בצד אחד, הקטן באמצע והגדול בצד השני. אמנם הקטן כבר אינו יונק מזה 3 שבועות בערך, אבל אני לא רואה בעייה שכולנו נישן יחד גם אם הוא היה יונק. אני אגב, כמעט תמיד הנקתי בישיבה על המיטה. הנקה בשכיבה לא הייתה לי נוחה. אני מקווה שזה רק שלב שיעבור מהר.

דש1דש

New member
אני בדיוק באותה גישה ובאותו מצב !

מאחר והקטנה תמיד עוברת אלי בשלב כלשהו של הלילה יש לילות שהגדולה רוצה גם (וזו ילדה שלא אוהבת לישון עם אחרים במיטה) אז אני לא עושה בעיות ומרשה לה (וגם אני קמה לקטנה - אבל אין בעיה - הגדולה לא תיפול - בעיקר שהיא ליד הקיר) אז יותר צפוף - אבל ככה היא מבינה שזה לא ביג דיל - ואחרי לילה כז הבדרך כלל יש שקט משינה אצל אמא.... לא לעשות ISSUE משינה אצל אמא.... וההתחלאות - מוכרת אצלנו מאוד גם זה שאין כל זכרון של הלילה הקשה שעברנו (ישנתי מעולה כל הלילה
אומרת הגדולה)

דש1דש

New member
ועל זה אומר המשורר -

טוב שאין גם גבר בתמונה - כי אז המיטה באמת היתה קטנה מידי
שתי קטנות ואמא אחת דוקא מסתדר מאוד טוב במיטה

אורora

New member
לכולן

אני לא חושבת שמדובר בתינוק. הוא לא ישן איתי כל הלילה. רק עובר באיזה שלב. היא בד"כ לא רואה את זה והתפיסה שלה הינה שהוא ישן במיטה שלו. היא גם לא ביקשה לבוא לישון אצלי. רק בכתה ובכתה. אני לא יכולה לישון עם שניהם במיטה. גם הוא בועט וישן לרוחב וכו וגם היא. אין מצב שהם ישנו אחד ליד השני ואם אני אשן באמצע אני לא אשן אפילו לשניה ( קרה לי פעם אחת בנופש כלשהו ) . מסחינתי זו לא אופציה. עם ילד אחד אני בקושי מצליחה לישון.

דש1דש

New member
היא מקבלת מספיק זמן אמא?

אולי זו קנאה פשוטה? הרגע שבו הם לומדים שאי ןלנו באמת מושג אם באמת כואב להם או לא הוא רגע מעצבן.... בעיקר כאבי בטן וכאבי ראש

NיקהNוני

New member
יכול להיות שעובר עליה גם משהו

ללא קשר לתינוקי ואולי זו דרכה לנסות ולקבל תשומת לב ממך ובהחלט יכול להיות גם שהיא מרגישה שהמקום שלה אצלך השתנה ומנסה לבדוק עד כמה או לקבל אותו בחזרה. ניסית לבדוק במקביל אם קרה/קורה משהו בגן? עם חברים? פחדים חדשים שלה? נראה לי שווה בדיקה...

catנוע

New member
לא נראה לי שבאמת כואב לה משהו

על סמך מה שראיתי בעצמי, אבל אולי זאת הדרך שלה להבטיח את תשומת הלב שלך כלפיה. את יותר מתלהבת מהתינוקי לאחרונה, ומביעה את זה בקול רם. לא שזה רע, והוא בהחלט שווה התפעלות
אבל היא שומעת וזה אולי מערער את הביטחון שלה קצת. יכול להיות גם שזה בכלל לא קשור, ואולי דווקא בגן קורה משהו וזו הדרך שלה להגיב?

אורora

New member
דיברתי עם הגננת

ולא הן לא שמו לב לאיזשהי בעיה. היא בהחלט מקבלת פחות זמן אמא לאחרונה, לאו דווקא בגלל תינוקי אלא בגלל עומס רצחני בעבודה שמסרב להסתיים. יש גם פתאום הרבה פספוסים לאחרונה לאחר חודשים יבשים. אין ספר שעובר משהו על הילדה. השאלה מה אני עושה עם זה. איך להתנהג אליה בלילה שהיא מתחיהל את סצנות הבכי.

דש1דש

New member
אם את מסוגלת להכיל -

לכי על זה.... חיבוק, אפילו אצלה במיטה להתכרבל איתה קצת - לפני שאת חוזרת לשלך - ללחוש לה כמה את אוהבת (אין לך מושג כמה הם זקוקים לשמוע את זה שוב ושוב....) גיליתי שלכעוס על הבכי לא תורם (אצלנו) לכלום - להכיל כן. אם אפשר - לגרום לצחוק (לבקש שתבכה יותר חזק או יותר נמוך - עם הדגמה) אם היא לא במיטה - לבכות תוך כדי קפיצה על רגל אחת - דברים אבסורדיים שמסיטים את הבכי מהבכי לצחוק.... לא תמיד עובד! לפעמים מעביר לכעס עליך - ואז את מבקשת סליחה - והיא כבר שכחה שבכתה ועל מה
בלילה כשקרה אצלנו באתי אליה ושאלתי מה היא רוצה (אבל לא חכמה - אני רגילה לקום אין ספור פעמים.... מי שלא רגיל - זו מכה קשה על שנת הלילה ) להכין מראש תרופות דמה (בקבוק אחר עם מיים, קרם למרוח על הבטן, שטויות כאלו - שירפאו אותה מכל תחלואיה ויחזירו אותה למיטה..... זה מה שעולה לי לראש....

דש1דש

New member
ה"אם" בכותרת - בגלל שבלילה קשה מאוד

להכיל - זה כל כך מרגיז
אבל אין ברירה לפעמים.....

אורora

New member
שלשום הכלתי

( הייתי בטוחה שהיא חולה ) אתמול הייתי חסרת סבלנות. ב-2 המקרים התוצאה היתה זהה, ומאוד לא מוצלחת. אולי להציע לה לישון בחדר שלי על מזרן?

דש1דש

New member
רעיון לא רע -

עשיתי את זה ותוך שני לילות היא חזרה למיטה שלה.....(אצלנו נבע מזה שהיא לא אוהבת לישון עם אחרים במיטה)

catנוע

New member
הפספוסים ביחד עם הדברים האחרים

שאת מתארת בהחלט מעידים על זה שעובר עליה משהו. אולי באמת העומס בעבודה - היא רואה אותך הרבה פחות בזמן האחרון. אולי תנסי לעשות איתה דברים מיוחדים, ורק איתה? שימי דגש למשל על מסיבת החנוכה שבה את הולכת רק איתה למסיבה. קחי אותה איתך לסופר אבל תעשי מזה הפקה שלמה (קני לה בלון/גלידה משהו שיסמל שזה 'שווה') וגם תדגישי בפניה שאת והיא הולכות ביחד וזה רק זמן שלכן. כאלה דברים.

אורora

New member
טוב בנתיים החלטתי ללכת על הקטע

המכיל. אני אוטוטו יוצאת מהעבודה ולוקחת רק אותה לאחה"צ של כיף. נלך יחד לקניון, נאכל משהו ביחד נצ'פר אותה בכמה קשקושים, נקרא ספר בצומת ספרים. נעשה חיים.

ענת 5555

New member
כמה מחשבות

קודם כל, גם אם ההתנהגות שלה נובעת מ'מחסור באמא' אז זה שהיית איתה פעם אחת - לא מבטיח שכבר יהיה שינוי/שיפור! אפשרות אחרת - גיל 3 זה גיל של פחדים. אז יתכן ופשוט התחילו לה פחדים. תבדקי אם היא חוששת מכל מיני מפלצות ומכשפות וכאלה...

אורora

New member
ברור שלא

לא חשבתי שאם זו הבעיה פעם אחת תשנה משמעותית. אבל זו התחלה. לגבי פחדים חשבתי על זה, אבל היא לא מזכירה את העניין ואני חוששת שלשאול אותה יתן לה רעיונות.....

Tin Tinn

New member
עדיף באמת לא לתת רעיונות

הבת של חברה שלי (בת 3.8) התחילה לפני כשבועיים להתעורר בלילה בבכי ורוצה אור ולישון עם אמא ואבא... מה מסתבר, הגננת הסבירה לכולם בגן שאין בכלל מפלצות בחושך מתחת למיטה...

Tin Tinn

New member
ומקווה שהיה לכן אחה"צ של כיף גדול

שיסתיים בלילה של שינה בלתי מופרעת

למעלה