מה עושים כשהבלמים כושלים באוטו באמצע כביש מהיר?

ronko

New member
מה עושים כשהבלמים כושלים באוטו באמצע כביש מהיר?

בעקבות המקרה שפורסם היום, בו נהג איבד שליטה על הבלמים באוטו באמצע כביש 6, כשנסע 140, נשאלת השאלה שחשו בשכולם ידעו את התשובה אליה. לי אין תשובה ולכן אני שואל פה.

פורום נהיגה בטוחה סגור וכאן זה המקום הבא בתור, מבחינתי. אם יש מקום אחר, מוזמנים להפנות.

השאלה:
אתם על כביש 6 או באמצע כביש מהיר, נוסעים ב140 קמ"ש ומגלים שאין בלמים! מה הדברים שצריך לעשות על מנת לעצור את האוטו מהר ובטוח ככל הניתן?

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5635105,00.html#autoplay

רונקו

ב ר ז י ל י

Active member
מנהל
תלוי בנסיבות

אם אתה בנתיב פנוי כשלפנייך לא נוסע אף אחד והכביש ישר - כבה מנוע - זה יאיט את הרכב עד לכדי עצירה עם תופעת לוואי שכמעט לא תוכל להזיז את ההגה.
במידה ולא נסה ליצור קשר עם המשטרה, אולי יש ניידת סמוכה ויוכלו לסייע לך או ע,י פינוי נתיב עבורך או ע"י שתכנס לפנייך ותוך כדי תאום מהירויות היא תבלום אותך
תוכל גם לרדת, במידת האפשר, לדרך עפר צמודה לכביש ולכבות שם.
ובמידה ואין אפשרות אחרת - אחוז חזק בהגה ואמור "שמע ישראל...." - אם יש אלוהים אולי הוא יציל אןתך.

ronko

New member
Assume worst case scenario

ברירת המחדל זה להניח את הגרוע מכל...

&nbsp
אם להיות ספציפי, כביש מהיר. כמו שהיה לפני כמה ימים.
&nbsp
בין העצות שראיתי בגוגל (לא ניסיתי בעצמי) היו:
לשים את האוטו על N....
למשוך בבלם היד לאט
לפמפם על הברקס.
&nbsp
בינתיים מצאתי את מכסחי המיתוסים שאומרים
https://www.youtube.com/watch?v=hakNxO5pME4
למשוך את ההאנדברקס + לשים את האוטו על R
שניהם לא יעזרו!

לדעתי אתה טועה (קצת)

אני מסכים שצריך לכבות את המנוע. אבל אני בטוח שההגה ימשיך לתפקד, אם כי יהיה "כבד".
אני לא רואה שום אפשרות סבירה שייצרו מכונית, כך שכל תקלה במנוע (כיבוי) יגרמו לאבדן שליטה, ולתאונה ודאית. למיטב ידיעתי, הרכיב החשמלי בהגה הוא רק תיגבור למערכת המכנית הרגילה.
בנוסף, למשוך בעדינות בלם יד. בעדינות ולא בכל הכח, כדי למנוע נעילת הגלגלים ואיבוד שליטה. בלם היד הוא מכני, ולא מושפע מתקלות בשאר המערכות.
&nbsp
אפשרויות דרסטיות יותר, במקרה חרום, הן להעביר לניוטרל ולהתחכך בגדר הבטיחות או אפילו לרדת מהכביש לתוך שדה בצד הכביש. תלוי בנסיבות ובאפשרויות. הכי חשוב לשמור על קור רוח ולהפעיל שיקול דעת (קל להגיד...). לדעתי לא נכון להתקשר לגורם כלשהו, מפני שזה איבוד זמן מאסיבי, כשכל שניה קובעת. חייבים לפעול מייד.

למעלה