מה עושים עם אוכלי חינם ?

• פותח הנושא T79
  • פורסם בתאריך

T79

New member
מה עושים עם אוכלי חינם ?

מה עושים עם "אוכלי חינם" למיניהם שהגיעו לחתונה שלנו ולא טרחו אפילו לשים שקל ? בין אם זה משפחה או מכרים, כשההתנהגות הכי מגעילה ופרזיטית באה מצד החבר של אחותי, שהוא יצור מגעיל בפני עצמו, ומאוד לא רצוי בבית הוריי. גם אני וגם ההורים שלי רותחים על כך מעצבים, ומאוד בא לי לכתוב לו את דעתי עליו. למרות שהוא יודע שהוא אינו רצוי, וגם אחותי מודעת לזה שההורים שלי אינם רוצים בו, לצערי היא מאוד מסונוורת ממנו, ועד כמה שלא נעים לומר זאת, השאיפה של כולנו היא שהקשר ביניהם יתפרק. היא לא העזה לומר לו כלום כי היא מפחדת ממנו, למרות שהיא ידעה שהוא לא התכוון לתת מתנה, וגם ההורים שלי לא רוצים לומר לו כלום ומבקשים שאניח לנושא ולהרגיע את האווירה שגם ככה מתוחה מאוד כי אחותי ממש עושה סצינות ומגנה עליו. אבל גם היא לא מסוגלת לתת תשובה מדוע הסכימה שהוא יבוא בידיים ריקות , מה עוד שביום החתונה הוא הגיע אלינו הביתה ונסע עם ההורים שלי לחתונה וגם ישן בביתנו אח"כ כי הוא אינו מחזיק אוטו..! אבל אני לא מסוגלת להניח לנושא ! הוא מזלזל באחותי, במשפחתי, בי ובבעלי הטרי. אודה לכם מאוד על התייחסותכם אם מישהו/י פה היה בסיטואציה דומה.

יעל3536

New member
שני עניינים

את שואלת על האורחים שלא טורחים לקנות מתנה?
או על החבר של אחותך באופן ספציפי?

אורחים שלא טורחים לתת מתנה תמיד יש. אין מה לקחת אותם אישית. מה אפשר לעשות? אי אפשר בדיעבד לא להזמין אותם ובטח לא לבייש.
לגבי החבר של אחותך זה דבר מורכב בהרבה. את אומרת פה שהוא מזלזל בכם באופן קבוע. אי נתינת מתנה היא רק חלק מהזלזול.
כל עוד אחותך מעוניינת בו, אין לכם הרבה מה לעשות. אם תנסי לשכנע אותה שהוא לא טוב בשבילה, היא יכולה להתהפך עליכם וחבל.
רק לקוות שהיא תבין שהוא פרזיט, תתעורר ותסיים את הקשר הזה.

חוקי החתונה

מה הכלה מעדיפה :שמי שאין הפרוטה בכיסו יגיע לחתונה אבל לא ישאיר צ'ק , שלא יגיע לחתונה, שיביא צ'ק על חשבון אוכל ארנונה חשמל תרופות. אני מהמר על האפשרות השלישית

The Pinky P

New member
הבעיה היא אצלך כמובן ולא אצלו.

אם את עושה ארוע לצורך רווח כלכלי אז תצייני זאת בפני האורחים, בין אם זה דרך התניה בהזמנה ש"עליך לשלם כך וכך בשביל להכנס" או שבעל פה.
במידה ולא אז את צריכה לצאת מנקודת הנחה שאת מקיימת אירוע שעולה הרבה כסף והתפקיד של האורחים שלך בארוע הוא - להשתתף - בשמחתך
ולכבד אותך בעצם ההגעה שלהם וההשתתפות בארוע.

כמו כן אין לך שום זכות להתערב לבן אדם אחר בכיס ובארנק, אם את חושבת שכל מי שמגיע לארוע שלך צריך גם לספק אותך כספית אז
מצטער לאמר לך את זה אבל זו בעיה שלך.

כל העניינים מסביב לגבי היחס שלך אליו למשפחה שלך יכולים להתפתר ע''י שיח פשוט אבל את לא תעשי את זה משום שהכי קל זה לקטר כאן
ולמרר את חייה של אחותך, הכי פשוט והכי נוח.

בקיצור - לא טוב לך, תורידי פרופיל מולו ותיהי שמחה בשביל אחותך.
לגבי הכסף שאת דורשת - הבעיה היא בתפיסה שלך שכל מי שבא לכבד אותך בארוע שלך צריך גם להזרים לך מזומנים.

T79

New member
אני לא חשבתי לצאת מהחתונה הזו ברווח כלכלי.

וזה יותר עניין של חוסר נימוס וחוסר כבוד כלפיי וכלפי משפחתי מאשר הכסף עצמו. לא ביקשתי צ'ק של 4 ספרות..

The Pinky P

New member
זה ממש מגוחך...

מה שהיה עושה את ההבדל בין חוסר נימוס וכבוד ולבין התנהגות מכבדת, נכונה וטובה זה - כסף.
איך שלא תהפכי את זה העובדה שהוא לא הביא לך כסף הפכה אותו ל - לא מנומס ולא מכבד.

כסף זה הפקטור מבחינתך לנימוס וכבוד.
בעוד שיש הרבה דרכים להביע דברים שכאלו כמו - מעשים טובים,דאגה,אכפתיות ו - השתתפות והגעה לארועים.

שיהיה לך בהצלחה עם הצביעות.

T79

New member
אני לא רואה אצלו את הדברים האחרים שכתבת שמביעים נימוס וכבוד

והשתתפות / הגעה לאירועים כאלו ולא לתת מתנה כלשהי זה לא משהו שמביע כבוד ונימוס. כנראה שבשביל להחזיק דירה משלו, לקנות טלוויזיה 65 אינץ' ולאמץ כלב עם כל ההוצאות הנלוות יש כסף, אבל לכבד את המשפחה של החברה שלך שמחתנת את הבת הבכורה שלהם הוא לא מוכן לתת מתנה, אפילו קטנה, גם אם היא לא מכסה לגמרי את המנה שלו. אז הצביעות היא לגמרי אצלו ולא אצלי. כנראה שהיצור הזה צריך רק שיזמינו אותו לאירועים ולאכול חינם על חשבון אחרים. אני אומרת את האמת שאחותי לצערי מסרבת לראות ולשמוע. העניין שהוא שכולם אומרים את זה וכבר ראו איזה טיפוס הוא, כולל המשפחה של בעלי הטרי. אז יכול להיות שכולם רואים את אותו דבר ורק אחותי רואה משהו אחר לגמרי ?? וההורים שלי מסכימים איתי לחלוטין.

The Pinky P

New member
שונא מתנות יחייה ותעב בצע יסבול.

בעיה שלך שאת מגדירה כסף או מתנות כסימן לכבוד.
בעיה שלך שאת לא רואה את עצם השתתפותו בארוע
כאות הערכה וכבוד אליכם.
בעיה שלך שאת חושבת שפתחת מסעדה ושהחבר של אחותך הוא לקוח שצריך לשלם בהתאם לכשאכל.
בעיה שלך שבמקום להפעיל הגיון פשוט ולהיות אמיתית עם עצמך את מעדיפה להיות צבועה וגרידית.

ובנימה זו אני מביע את דעתי האישית - בשום מקום של הגיון ושפיות, אין מצב שאני אצפה מבן אדם אחר שישלם לי סכום השווה לשבוע עבודה שלם (ולפעמים יותר) רק כי הזמנתי אותו לארוע.
אהבה, כבוד והערכה לא נמדדים בכסף, די לנוהג האכזרי הזה שסוחט מאנשים כלואים ושבויים מאות ואלפי שקלים.

תתחתנו, תחגגו אבל בהתאם ליכולתכם הכספית ללא ציפייה לכיסוי ההוצאות מכספם של משתתי השמחה.

אני לא שם כסף, מקסימום קונה מתנה קטנה.
ומי שמצפה למשהו אחר ממני אז שישב איתי על קפה
בבית קפה ויתייחס אלי כאל פרטנר לעסקים.

חביבתי,

אורח אינו צריך לשלם בעד "המנה שלו". אורח גם יכול להביא מתנה שאינה מזומנים ובכל מקרה הוא צריך ללכת לפי צו כיסו ולא לפני עלות "מנתו".

קשה לי להבין איך זוגות עושים חתונה ו"מאלצים" אחרים לכסות אותה.

מעבר לכך, אחותך פשוט מאוהבת ולכן היא עיוורת. מאד פשוט.

A לוןA

New member
הצודק והחכם

נחלק לשניים-
א. בקשר לכל יתר האורחים- אף אחד לא חייב לך כלום. את יוצאת מתוך נקודת הנחה שמי שמגיע לאירוע שלך "חייב" לך, ואם הוא לא עומד בהתחייבות זה חוסר כבוד כלפייך. אז"ש.
ב. בקשר לחבר של אחותך- ברור מאליו שהוא לא סופר אותכם. להתעמת איתו? צודק אבל טיפש. הוא לא ישנה את דרכיו ואת תשיגי רק דבר אחד- תדחפי עוד קצת את אחותך לזרועותיו.
החכם הוא ללכת לאחותך ולהגיד לה- אני מאוד כועסת על זה שX לא הביא מתנה, אבל מאחר ואני אוהבת אותך אני מניחה לנושא. ולהניח לנושא.
&nbsp
אגב, אחותך הביאה מתנה?

T79

New member
כן היא הביאה. היא ואח שלי כל אחד לבד (!) שמו 1000 ש"ח.

וברור שאני מודה ומעריכה את זה. וכשכתבתי לה הודעה שחבל שהחבר שלך לא מכבד אנשים, אז היא נעלבה.. אתם מבינים ?? היא נעלבה ?! ומה איתנו ? הוא פגע בנו ומעליב ומזלזל.

A לוןA

New member
אני לא מבין

גם כשדודה שלך שמה X כסף התעצבנת שבעלה לא שם גם כסף?
הוא בא כבן זוגה והיא נתנה לך מתנה יפה מאוד- הוא לא מחוייב בכלום.
סתם חיפשת סיבה לצאת עליו.

T79

New member
זה משפחה ונותנים מתנה על בני המשפחה וזה משהו אחר לגמרי.

כלומר, כמה אנשים..

A לוןA

New member
זה בדיוק אותו דבר

הם באו כזוג והיא נתנה מתנה. כמו כל זוג אחר שהגיעו לחתונה שלכם ונתנו מתנה. אין שום הבדל (אלא אם תתני פה איזה הסבר מה ההבדל בין בני זוג שאחד מהם הוא אחותך לבין בני זוג שאחד מהם הוא דודה שלך)

The Blue Fairy

New member
אני חושבת שזה יושב לך על משהו אחר

כי בתכלס אם אחותך הביאה מתנה זה גם בשם בן הזוג שלה, ככה לפחות אנחנו נהגנו עוד לפני שהתחתנו. המתנה היא בשם שניהם ואין ציפיה שהם יביאו בנפרד.
אני מניחה שבגלל שבכלליות את לא אוהבת אותו אז זה מעצבן אותך יותר
אני גם חושבת שכדאי להניח לזה, חבל שזה מה שתזכרי מהחתונה שלך

T79

New member
המתנה היא רק בשמה לבד כמו גם אח שלי שנתן מתנה לבד בשם עצמו.

The Pinky P

New member
את קבעת את זה? יש חוק כזה? כל אחד יעשה מה שטוב לו

אז למה זוגות נשואים לא מביאים כל אחד צ'ק בפני עצמו?
גם שהילדים שבאים איתם יביאו כל אחד מעטפה.

חלאס להיות גרידית.

oneofus

New member
יש לי משהו להגיד לך ולמי שעושה חתונה באולם.

למה אני צריך לבוא, להרוס ערב, לנסוע רחוק, פעם לחפש ביבי סיטר ולהרגיש בעונש?
אין לי בעייה לשלוח בדואר 250 שקל לזוג הצעיר. את יודעת מה? כשיבואו פעסית לספר לי שהם מתחתנים - אשלם במקום.
שיעשו מסיבה קטנה ל20 איש במסעדה וזהו.

למעלה