מה עושים..

rache2

New member
מה עושים..

אמא שלי לא מתמודדת עם אחותי.. בזמן האחרון קראתי פה על זה שכל אחד יכול לראות מה אני כותבת ועכשיו אני פוחדת לכתוב.. בשבתות "נאסר" על אחותי לבוא הביתה.. להורים..אחותי מאוד נפגעת מזה. ובצדק..אבל גם לאמא שלי לא טוב. זה נשמע ממש ילדותי.. חג שמח לכולםםםםםםם ודי עם התמונות של הסופגניות אני נלחמת עם עצמי לא לאכול:)

זריחה 2

New member
עצוב....עצוב מאד

קשה לי להבין את אימך,זה לא ילדותי,זה....כואב.
כל אחד יכול לקרוא פה,אף אחד לא מכיר אותך באם את לא מזדהה,כך,שאין לך מה לפחוד..

rache2

New member
פוחדת לכתוב כי אמנם אני לא מזדהה

אבל אולי מישהו שאני מכירה מכיר את הסיפור ויכיר?

ד קובי

New member
אין פורום סגור כאן וכולם יכולים לכתוב

זו בדיוק המטרה בפורום לשתף ולקבל עידוד ותמיכה ועל כן הפורום לא יכול להיות סגור ומה הסיכוי שמישהו שאת מכירה יהיה כאן? וגם אם כן אז?

זריחה 2

New member
אני יכולה להבין אותך

מהמקום של להיות אחות ל... כאמא, ביום שהחלטתי להפסיק להתכחש ולהכחיש,להפסיק לצבוע בוורוד,לנסות להסתיר פן יראו,פן ידברו, ביום הזה הוקל לי, התדמית המיופייפת כבר לא היתה חשובה לי,המלחמה הזאת נגד כולם נחסכה ממני, כל מה שהיה חשוב זה.. רק היא.. לתת לה המון תמיכה והמון אהבה,לעזור לה,להיות איתה, להיות בשבילה ,(גם אם לפעמים הם מכעיסים,גם אז..) היא בראש וראשונה, והאנשים?,שיכירו,שיזהו,,אז מה.. המון בריאות לאחותך..

ד קובי

New member
יקירה ../images/Emo24.gif

אמא שלך ואחותך צריכות למצוא את הדרך הנכונה להסתדר יחד... אני מבין את הקושי של אמא שלך אך מצד שני אסור להזניח את אחותך ולמנוע ממנה לבוא הביתה. צריך לנסות לגשר ולפשר בין שתיהן על מנת שסופי השבוע יהיו עם כמה שפחות בעיות ביניהן. בהצלחה

rache2

New member
איזה חמודים אתם

צריכים למצוא את הפיתרון..אבל לא מוצאים אותו ובנתיים אחותי נפגעת ..מאוד. ובצדק. אמא שלי היא אלכוהליסטית. בגמילה. לאחרונה מחזיקה מעמד ממש יפה. המצב של אחותי גורם לה לנפילות קשות, אני יודעת שזה לא תירוץ. ובכל זאת.. אמא שלי גם מתמודדת עם שדים משל עצמה בנוסף לשדים של הילדים שלה (שזה,אגב כולל את השדים שלי). אחותי חילוניה, ההורים דתיים. כשאחותי באה הביתה שבת היא מסתובבת באופן חופשי עם הMP שלה ומעשנת סיגריות ואנחנו גרים ביישוב שכולם מכירים את כולם.. יש לנו מחסן כזה שמשמש גם כעוד חדר. ההורים שלי מבקשים שלפחות תשמע מוזיקה ותעשן במחסן. בכל זאת שבת ואנחנו גרים באיזור דתי. ואחותי לא מסכימה בשום פנים ואופן, היא אומרת שככה היא ושהם צריכים לקבל אותה איך שהיא, מעשנת ושומעת מוזיקה בשבת. ואבא שלי אומר שבסדר גמור אבל היא לא צריכה להסתובב ולהצהיר לעולם.. דברים מהסגנון האלה. אחותי מתעצבנת... לא פשוט להתמודד איתה בכלל. גם לי לא. עם העצבים שלה.. בקיצור, אני לא ממש יודעת מה לעשות עם זה. אחותי נפגעת בצדק. אבל ההורים גם צודקים..

זריחה 2

New member
עכשיו הבנתי את הסיבה, וחבל שלא ציינת קודם..

אני חושבת שאמך צודקת,חשבתי שבגלל מצבה הנפשי היא אינה רוצה שאחותך תגיע בשבת..מסתבר שזה בגלל הדת.נסי את לשוחח איתה,נסי להסיח את דעתה מהמוסיקה הרועשת והסיגריות,להעסיק אותה,לשכנעה לעשות הכל במחסן שהוא חדר,ואם לא ילך הסבירי לה שאת מבינה את הורייך ואת העדפה שלהם שתגיע ...לא בשבת. אחותך נפגעת,ולא בצדק..

rache2

New member
זה גם בגלל הדת. אבל גם בגלל האלכוהליזם

ולא הבנתי למה זה לא בצדק.. אני חושבת על זה.. זה כל כך מעליב.. אני מדמיינת את עצמי מתקשרת הביתה ושואלת את אמא שלי אם אני יכולה לבוא ואמא שלי אומרת לי לא.. ולעומת זאת אח שלי מתקשר ומודיע שהוא מגיע שבת.. זה כואב..את לא חושבת? אני הייתי נפגעת מאוד.. אני לא יודעת אני שומעת את שני הצדדים אבל אני לא יודעת איך הדברים נאמרים.. יש צורה ודרך להגיד כל דבר. אמא שלי לא יכולה להתמודד איתה, נקודה. זה הסיפור ואחותי יודעת את זה. היא חושבת שהמשפחה שלה לא יכולה לקבל אותה כשהיא במניה.. ולפעמים נדמה לה שאנחנו מעדיפים אותה בדיכאון.. תחשבי מה עובר עליה.. היא חושבת שאנחנו מעדיפים שהיא תיהיה בדיכאון, כי נכון, אמא שלי לא מסוגלת להתמודד איתה.. אף אחד מאיתנו לא ממש מצליח. אמא שלי פשוט הגיע למצב שהיא דואגת למצבה שלה.. ויש בזה גם משהו.. כי אחותי גורמת לה לנפילות קשות. ואלכוהליזם.. זה משהו שהיא יכולה למות ממנו אם היא תמשיך.. אז אני באמת כבר לא ידועת

זריחה 2

New member
תראי

אני לעולם לא אגיד לבתי לא להגיע אלי... את כותבת בטיפין טיפין וכל פעם מתווסף קושי אחר,המצב שאת מתארת הוא אכן קשה..הנפילות של אימך והאלכוהליזם. ליבי איתך, יש אפשרות שאת תסעי אליה לשבת?, (לא כל שבת אבל פעם ב...) החזיקי מעמד..

סמסרה1

New member
To rache2

האם אמך מטופלת בהתמכרות שלה? אין שיפור? האם אחותך במצב, שהיא יכולה להבין שאמך דתייה ולהתחשב בה? זו בעיה. קשה להביע דיעה, למשל, אני , אבל אין לי בעייה של אלכוהליזם, לא יהיה מצב, שלא אתן לילדיי להגיע לביתי/ביתם! איך את מתמודדת?

rache2

New member
היי חמודה.

כן. אמא שלי מטפלת בעצמה וברוך ה' היא במקום יותר טוב היום אבל לא יכולה להתמודד עם אחותי. שוב נראה לי שאף אחד מאיתנו לא יכול.. אתן לך דוגמא יש לי אחות ויש לה 4 ילדים. אוף עכשיו זה יתחיל להסתבך אחותי החולה היתה מתקשרת כל בוקר קבוע וגם כמה פעמים ביום לאחיינים.. (מדובר בילדים קטנים) באיזשהו שלב אחיינית שלי (בת 5) אמרה לאמא שלה שכבר קשה לה שדודה________ כל פעם מתקשרת ושאין לה כוח לדבר איתה. אז אמא שלה החליטה להסביר לאחותי להתקשר קצת פחות.. לא מתוך כוונה לפגוע אלא מתוך להגן על הילדים שלה. לא יודעת אם להגן זאת המילה הנכונה, זאת היחידה שעלתה לי לראש. יש לציין שאמא של אחיינים שלי היתה מאוד טובה לאחותי והזמינה אותה שבתות אליה הביתה וגם עזרה לה מאוד בתקופת הדיכאון שלה. עכשיו, בעקבות הסיפור הנ"ל אחותי לא מדברת איתה (חחחחחחחחחחחחחחח יצא לי מסובך.. וואי סליחה, מקווה שהבנת משהו)היא טוענת שהיא מתרחקת מאחיינים שלי עכשיו והיא לא רוצה שום קשר אליהם..נו באמת מה זה הקטע הזה.. וואי יצא לי ממש מבולגן ולא ברור:(

למעלה