מה שקרה היום ברכבת, תביעו דעתכם

מצב
הנושא נעול.

fireman

New member
למה החצי השני שכן היה מלא, החצי

אבל זו לא הסוגיה...
חצי מהקרון היה ריק.
ששילם על הכרטיס השמור צריך להרגיש מרומה בגלל פורע חוק? אני לא מבין על מה אנחנו מתווכחים כאן בכלל. יש את הצד של ההבנה האנושית אבל מנגד יש את החוק, החוק עד כמה שידוע לי הוא זה שמכתיב את הטון למזלנו.

תענה לי על השאלה הבאה בבקשה

ששילם על הכרטיס השמור צריך להרגיש מרומה בגלל פורע חוק? אני לא מבין על מה אנחנו מתווכחים כאן בכלל. יש את הצד של ההבנה האנושית אבל מנגד יש את החוק, החוק עד כמה שידוע לי הוא זה שמכתיב את הטון למזלנו.
לצורך העניין בוא ניקח את האנשים האחרים שכן שילמו על כרטיס, אבל לא על מקום שמור. בעוד הם עומדים, וחיילים באחורי הרכבת יושבים כשהם לא שילמו כלל, האם הם לא צריכים להרגיש מרומים
בעוד 70% מהרכבת שילמו בדיוק כמוהם, ויושבים, אך הם עומדים, האם הם לא צריכים להרגיש מרומים
זו רמאות
, אתה משלם כמו כולם, אך לא מקבל תמורה זהה

ועדיין לא הבנתי...

לצורך העניין בוא ניקח את האנשים האחרים שכן שילמו על כרטיס, אבל לא על מקום שמור. בעוד הם עומדים, וחיילים באחורי הרכבת יושבים כשהם לא שילמו כלל, האם הם לא צריכים להרגיש מרומים
בעוד 70% מהרכבת שילמו בדיוק כמוהם, ויושבים, אך הם עומדים, האם הם לא צריכים להרגיש מרומים
זו רמאות
ועדיין לא הבנתי...
למה צריך כלי נשק פה...

ליאל ג

New member
אוי נו

זו רמאות
אוי נו
אל תשווה בכלל בין אנשים אזרחים לבין חיילים... חיילים הרי נוסעים לבסיסים מתוקף תפקידם. אזרחים בוחרים לנסוע ברכבת לצורכם האישי ואם הנסיעה היא למקום עבודתם, סביר שהם מקבלים תשלום נוסף על נסיעות. להרגיש מרומים? לא צריכים להרגיש כך... מצדי היו נשארים בקבע וממשיכים לנסוע חינם... זה שחיילים יכולים לנסוע חינם בכל פעם שהם לובשים את המדים זה כבר דבר אחר שבלתי ניתן לחסימה (וטוב שכך), אבל אתה לא יכול להשוות נסיעה של חייל לבסיס (שנשלם על דרכי ההגעה לבסיס?!?! לא הגיוני בכלל!) לבין נסיעה של אזרח לכל מטרה שתהיה...

מערב לזאת לגבי ה -10 מערכים....

בשביל להגיע למצב שברכבות שיוצאות
מבאר שבע ביום חמישי לא יצטרכו לעמוד בכלל, ר"י תצטרך להפעיל 10 מערכי IC3 מחוברים, לא 4 וגם לא 5..... יצא לי לראות גם חמישיות שיוצאות מבאר שבע כשהן מלאות עד הגג, זה לא חדש, זה לא מאתמול וזה גם לא מהיום. אגב, משהו נראה לי מסריח בלוקש שהאיש קבע הזה מכר לכם..... להזכירכם
בימי חמישי אין מקומות שמורים ברכבת
הוא כנראה לא הוציא כרטיס בכלל.
אם 10 מערכים יספיקו (כלומר שתי רכבות), והנוסעים ימלאו את כולם, זה אומר שזה משתלם כלכלית לא
אההה... בעצם שכולם מפוצצים זה יותר משתלם. זו פעם ראשונה שראיתי רכבת כזו מלאה, אם מוכרים over כרטיסים, שיודיעו, כבר ירדתי מאוטובוסים שלא היה בהם מקום, למזלי תמיד היה לי מקום ברכבת

מעבר = מעבר

אם 10 מערכים יספיקו (כלומר שתי רכבות), והנוסעים ימלאו את כולם, זה אומר שזה משתלם כלכלית לא
אההה... בעצם שכולם מפוצצים זה יותר משתלם. זו פעם ראשונה שראיתי רכבת כזו מלאה, אם מוכרים over כרטיסים, שיודיעו, כבר ירדתי מאוטובוסים שלא היה בהם מקום, למזלי תמיד היה לי מקום ברכבת
מעבר = מעבר

fireman

New member
רכבת ישראל מוכרת כרטיסים לכל דורש

רכבת ישראל תעדיף שהנוסע ידחק בקרונות יעמוד או ישב ולא לסגור לו את הקופה בפנים ולהגיד לו "אין"

אתה מוציא לי מילים שלא אמרתי...

רכבת ישראל תעדיף שהנוסע ידחק בקרונות יעמוד או ישב ולא לסגור לו את הקופה בפנים ולהגיד לו "אין"
אני אמרתי להגיד "אין מקום לשבת", ולא להגיד אין, כך הנוסע ישקול אם לעלות ולעמוד, לקנות כרטיס מקום שמור, או לחכות לרכבת או אוטובוס הבא. וזה מה שקורה באוטובוס, הנהג אומר אין מקומות, חלק מהאנשים לא עולים וחלק עולים. בזמני שיא האוטובוס יוצא כל רבע שעה, ולא דוחק את האנשים שלו. לא צריך מסילות, צריך שתי רכבות שיצאו אחת אחרי השנייה, מעבר לזאת היא לא הייתה מפוצצת, חמישה מערכים היו מספיקים אני מאמין, ואם לא, אז מעטים היו עומדים. אני לא הייתי עומד

fireman

New member
אי אפשר להוציא 2 רכבות אחת אחרי

אני אמרתי להגיד "אין מקום לשבת", ולא להגיד אין, כך הנוסע ישקול אם לעלות ולעמוד, לקנות כרטיס מקום שמור, או לחכות לרכבת או אוטובוס הבא. וזה מה שקורה באוטובוס, הנהג אומר אין מקומות, חלק מהאנשים לא עולים וחלק עולים. בזמני שיא האוטובוס יוצא כל רבע שעה, ולא דוחק את האנשים שלו. לא צריך מסילות, צריך שתי רכבות שיצאו אחת אחרי השנייה, מעבר לזאת היא לא הייתה מפוצצת, חמישה מערכים היו מספיקים אני מאמין, ואם לא, אז מעטים היו עומדים. אני לא הייתי עומד
השניה מאחר ובאר שבע היא לא העיר היחידה במדינת ישראל שמקבלת את שירותיה של רכבת ישראל. הציוד מחולק בצורה הכי אופטימלית בהתאמה לכמות הציוד הנייד שיש ברשות רכבת ישראל

אבל זה משתלם כלכלית לקנות עוד...

השניה מאחר ובאר שבע היא לא העיר היחידה במדינת ישראל שמקבלת את שירותיה של רכבת ישראל. הציוד מחולק בצורה הכי אופטימלית בהתאמה לכמות הציוד הנייד שיש ברשות רכבת ישראל
ציוד בכדי לתת מענה ליותר ויותר נוסעים, ולהגיד להם, כן, אתם תשלמו כמו כולם, ותשבו כמו כולם

fireman

New member
גם אם היה לרכבת ישראל היום עוד

ציוד בכדי לתת מענה ליותר ויותר נוסעים, ולהגיד להם, כן, אתם תשלמו כמו כולם, ותשבו כמו כולם
גם אם היה לרכבת ישראל היום עוד
100 מערכי IC3 זה לא היה עוזר בקו באר שבע מאחר וקיבולת המסילה בקו הגיע למקסימום.

לא היה דוחק כלל...

אולי.
ההבדל בין 4 ל5 מערכים הוא עוד 160 מקומות ישיבה, לא מה שיגרום לפתרון בעיית הדוחק ברכבות מבאר שבע ואליה
לא היה דוחק כלל...
ולפי הערכת עין שלי, כמובן שאיני מקצועי בזה, אך הגיונית, נראה כאילו עוד מערך אחד יספיק, ואם לא אז עוד 160 אנשים ישבו.

fireman

New member
אם לא היה דוחק אז

לא היה דוחק כלל...
ולפי הערכת עין שלי, כמובן שאיני מקצועי בזה, אך הגיונית, נראה כאילו עוד מערך אחד יספיק, ואם לא אז עוד 160 אנשים ישבו.
אם לא היה דוחק אז
הנגד עב הכרס הזה היה צריך להתחיל לצעוד לאורך 250 מטרים של כסאות ולחפש לעצמו מקום ישיבה אחר כי על מקום שמור הוא לא שילם.

כל המקומות היו תפוסים...

אם לא היה דוחק אז
הנגד עב הכרס הזה היה צריך להתחיל לצעוד לאורך 250 מטרים של כסאות ולחפש לעצמו מקום ישיבה אחר כי על מקום שמור הוא לא שילם.
כל המקומות היו תפוסים...
והיו די הרבה אנשים שעמדו, לא מאמין שהיו 160 כאלו

fireman

New member
אז שישב על הרצפה.

כל המקומות היו תפוסים...
והיו די הרבה אנשים שעמדו, לא מאמין שהיו 160 כאלו
אז שישב על הרצפה.
אני נסעתי מבאר שבע עד לתל אביב לא פעם ולא פעמיים כשאני יושב על הרצפה ובמעברים.... אני לא זוכר שנגרם לי איזה נזק נפשי או איזו טראומה לכל החיים עקב כך....

מצב
הנושא נעול.
למעלה