מה שקרה היום ברכבת, תביעו דעתכם

מצב
הנושא נעול.
אני פותח שרשור חדש ובכוונה...

מה שקרה היום ברכבת, תביעו דעתכם
היום יצאה רכבת קצרה יחסית מבאר שבע (IC3 שלושה או ארבעה מערכים לא שמתי לב), כרגיל במקרים כאלו אין מקום לכולם. בא איש קבע, בגיל 40+, לקרון הראשון, ומבקש מהפקח לשלם עבור מקום שמור, ולשבת. מכיוון שלא ניתן לעשות זאת באמצע הרכבת, הפקח סירב, האיש ביקש וביקש עוד כמה פעמים, ולמרות שהפקח סירב, הוא ישב. מה שהוא עשה לא בסדר, אך עדיין הוא לא תפס מקום של אף אחד, הקרון היה רק חצי מלא. הפקח הנחמד, ביקש להעלות משטרה (או אנשי בטחון), בתחנת לוד עלו שני אנשים חמושים (כל אחד עם שני נשקים), בשביל להקים אותו
, כל מי שראה את זה פשוט היה בהלם, אפילו אנשי הביטחון שבאו היו בהלם כי הם לא הבינו מה הפקח רוצה, לא הוציאו מילה והלכו מהמקום. כנראה שגם איש הקבע היה בהלם, והוא פשוט קם והלך. בסה"כ הוא לא תפס מקום של אף אחד, הוא אפילו לא הרים את הקול, ישב שלא בצדק, אבל להביא אנשים חמושים בשביל להקים אותו
אני חושב ש: א. זה לא יפה ב. זה לא יפה ג. זה לא יפה ד. זה בושה שעושים דבר כזה לאיש שבסה"כ ישב(
) ה. זה לא יפה אותי זה ממש הרגיז
עפ"י חוקי הרכבת אסור לבנאדם לשבת במקום שמור אלא אם הוא שילם עליו, ואסור לבנאדם שאינו נכה לשבת במקום של נכים. המצב הוא כזה: אתם פקחים. הרכבת מלאה בדיוק, למעט המקומות של הנכים שאינם תפוסים כלל, והקרון של המקומות השמורים שמלא בחציו. אף אחד לא עומד למעט אחד, שעובר על הרכבת ומחפש מקום, לבסוף הוא מחליט להתיישב במקום של נכים, אתם פונים אליו, ומסבירים לו כי לא ניתן להתיישב במקום הזה, האיש קם ושואל מה עליו לעשות, מכיוון שהוא נוסע מבאר שבע ועד חיפה, וזו נסיעה של מעל שעתיים. אתם עונים לו: א. אתה יכול לשבת על המדרגות, או לעמוד. ב. אתם נותנים לו לשבת במקום של הנכה. ג. אם אומרים לו כי יש מקום פנוי בקרון הראשון (של השמורים) ומבקשים ממנו לשבת שם. עפ"י ר"י, תשובה א' היא הנכונה, וזה מה שהפקח אמור לעשות.

ב - ג' אם = אתם

עפ"י חוקי הרכבת אסור לבנאדם לשבת במקום שמור אלא אם הוא שילם עליו, ואסור לבנאדם שאינו נכה לשבת במקום של נכים. המצב הוא כזה: אתם פקחים. הרכבת מלאה בדיוק, למעט המקומות של הנכים שאינם תפוסים כלל, והקרון של המקומות השמורים שמלא בחציו. אף אחד לא עומד למעט אחד, שעובר על הרכבת ומחפש מקום, לבסוף הוא מחליט להתיישב במקום של נכים, אתם פונים אליו, ומסבירים לו כי לא ניתן להתיישב במקום הזה, האיש קם ושואל מה עליו לעשות, מכיוון שהוא נוסע מבאר שבע ועד חיפה, וזו נסיעה של מעל שעתיים. אתם עונים לו: א. אתה יכול לשבת על המדרגות, או לעמוד. ב. אתם נותנים לו לשבת במקום של הנכה. ג. אם אומרים לו כי יש מקום פנוי בקרון הראשון (של השמורים) ומבקשים ממנו לשבת שם. עפ"י ר"י, תשובה א' היא הנכונה, וזה מה שהפקח אמור לעשות.
ב - ג' אם = אתם

איבגי1

New member
אני היתי עושה דבר כזה.

אני היתי עושה דבר כזה.
נותן לו לשבת במקום הנכה עד שהנכה היה בא במידה והוא כן היה בא.

איבגי1

New member
מה זה קשור ?????

מה רע במקום שמור

והאם זה מוסרי לתת למישהו לשבת במקום של נכה
, ועוד שאלה תיאורטית, היית מוכן לכתוב זאת בפורום נכים בתפוז
מה זה קשור ?????
אם לא היו נכים ברכבת אז לא הית יושב שם ? זה אותו דבר כמו באוטובוס, אם אין נחים היו יושבסים, אם בא נכה פשוט מפנים לו תמקום כדי לתת לו לשבת.

כנל" לגבי מקום שמור, לא../images/Emo35.gif

מה זה קשור ?????
אם לא היו נכים ברכבת אז לא הית יושב שם ? זה אותו דבר כמו באוטובוס, אם אין נחים היו יושבסים, אם בא נכה פשוט מפנים לו תמקום כדי לתת לו לשבת.
כנל" לגבי מקום שמור, לא

ולא ענית לי על השאלה השנייה, אשמח אם תענה עליה.

קובי לו

New member
אתה יודע שאתה טרחן ?

אתה יודע שאתה טרחן ?
לא הספיק לך השרשור שפתחת בנושא הזה?

אני פשוט...

אתה יודע שאתה טרחן ?
לא הספיק לך השרשור שפתחת בנושא הזה?
אני פשוט...
שואל פה שאלה אחרת, שהייתי מעוניין לדעת מה חושבים עליה, אם אחד מהמנהלים חושב שטעיתי בכך שלא שרשרתי, אני מתנצל, ואנא שרשרו את השאלה לשרשור הקודם שלי.

fireman

New member
ההודעה הראשונה שלך קיבלה

אני פשוט...
שואל פה שאלה אחרת, שהייתי מעוניין לדעת מה חושבים עליה, אם אחד מהמנהלים חושב שטעיתי בכך שלא שרשרתי, אני מתנצל, ואנא שרשרו את השאלה לשרשור הקודם שלי.
ההודעה הראשונה שלך קיבלה
תשומת לב מכל מערכת תפוז, מאחר והגיעה לעמוד הראשי של תפוז, אין צורך לפתוח שרשור נוסף בנושא ולכן השרשור הזה ישורשר אל הודעת המקור בנושא.

levikon

New member
ב. ודי לטחון את הנושא הזה.

levikon

New member
כן. והם גם היו מסכימים איתי, לרוב.

לא ברור לי למה...
ואני אשאל אותך את מה ששאלתי את איבגי, האם היית מוכן לכתוב זאת בפורום נכים בתפוז
כן. והם גם היו מסכימים איתי, לרוב.
אתה מוזמן לשרשר את הדעה שלי לפורום שם, אם זה כל כך מענין אותך.

levikon

New member
אתה יודע מה מעצבן אותי,

שיטחנו שיטחנו
דווקא סוגיה מאוד מעניינת למרות שדעתי דיי ברורה בעניין בהמשך הערב אני אפתח גם סקר בנושא.
אתה יודע מה מעצבן אותי,
לא הנושא עצמו, אלה העובדה שאוהד אסטון לא יכול לחשוב קצת בראש פתוח, אלה נשאר נעול על אותו הדבר. מכאן מקור הטחינה...

ועוד שאלה אליך levikon

ועוד שאלה אליך levikon
הגענו לתחנה הבאה, קרית גת נתפסו כל המקומות ברכבת כולל של הנכים (לא באנשים נכים), למעט הקרון של השמורים, בא נכה למקום של האיש שאישרת לו, והוא קם מהמקום ונותן לנכה לשבת, עכשיו הוא שואל אותך, האם אני יכול לשבת במקום שמור
מה תענה לו

מצב
הנושא נעול.
למעלה