מה שקרה היום ברכבת, תביעו דעתכם

מצב
הנושא נעול.

levikon

New member
לא, מכיוון שהוא לא קנה כרטיס עם

ועוד שאלה אליך levikon
הגענו לתחנה הבאה, קרית גת נתפסו כל המקומות ברכבת כולל של הנכים (לא באנשים נכים), למעט הקרון של השמורים, בא נכה למקום של האיש שאישרת לו, והוא קם מהמקום ונותן לנכה לשבת, עכשיו הוא שואל אותך, האם אני יכול לשבת במקום שמור
מה תענה לו
מקום שמור. מה אתה עושה לי בחינת קבלה לבית הספר של רכבת ישראל?

לא אני מנסה להבין...

מקום שמור. מה אתה עושה לי בחינת קבלה לבית הספר של רכבת ישראל?
לא אני מנסה להבין...
למה זה מוסרי לשבת במקום פנוי של נכה, ולא במקום פנוי שמור, שכשניהם אסורים עפ"י חוקיה של רכבת ישראל, ואני רוצה לדעת מה אתה חושב שהיו עונים הנכים בפורום של תפוז אם היינו מעלים את הסוגיה הזאת אצליהם. איך אתה חושב שהם היו מגיבים

levikon

New member
תנסה. תפרסם שם את ההודעה.

לא אני מנסה להבין...
למה זה מוסרי לשבת במקום פנוי של נכה, ולא במקום פנוי שמור, שכשניהם אסורים עפ"י חוקיה של רכבת ישראל, ואני רוצה לדעת מה אתה חושב שהיו עונים הנכים בפורום של תפוז אם היינו מעלים את הסוגיה הזאת אצליהם. איך אתה חושב שהם היו מגיבים
תנסה. תפרסם שם את ההודעה.
עם קישור לכאן. יכול להיות מעניין.

fireman

New member
ל-נ-כ-י-ם א-י-ן מ-ק-ו-מ-ו-ת

ועוד שאלה אליך levikon
הגענו לתחנה הבאה, קרית גת נתפסו כל המקומות ברכבת כולל של הנכים (לא באנשים נכים), למעט הקרון של השמורים, בא נכה למקום של האיש שאישרת לו, והוא קם מהמקום ונותן לנכה לשבת, עכשיו הוא שואל אותך, האם אני יכול לשבת במקום שמור
מה תענה לו
י-ש-י-ב-ה ב-ר-כ-ב-ת!!!!!!!!!!!!!!!! לנכים יש מקום מיועד בקרון שבו יש רצועות ריתום שנראות כמו חגורת בטיחות שבאמצעותה קושרים את הכסא גלגלים, הנכה יושב על כסא הגלגלים שלו במהלך כל הנסיעה ולא על כסא של הרכבת!

תראה הודעה שלי למעלה...

י-ש-י-ב-ה ב-ר-כ-ב-ת!!!!!!!!!!!!!!!! לנכים יש מקום מיועד בקרון שבו יש רצועות ריתום שנראות כמו חגורת בטיחות שבאמצעותה קושרים את הכסא גלגלים, הנכה יושב על כסא הגלגלים שלו במהלך כל הנסיעה ולא על כסא של הרכבת!
תראה הודעה שלי למעלה...

fireman

New member
נכה לא יושב על כסא בקרון../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

ועוד שאלה אליך levikon
מה תענה לו
נכה לא יושב על כסא בקרון

לנכה יש מקום בקרון שבו יש רצועות ריתום שנראות כמו חגורת בטיחות שבאמצעותה קושרים את כסא הגלגלים אל דפנות הקרון בכדי שלא יזוז ממקומו כתוצאה מטלטלות הנסיעה! נכה לא יושב על כסא של הקרון אלא על כסא הגלגלים שלו במהלך כל הנסיעה!!!!!!!!!!!!!! בדיוק כמו באוטובוסים המותאמים לנכים בהם יש רמפה ומקום לעיגון כסא גלגלים

fireman

New member
ולגבי המוקדניות המטומטמות ברכבת

נכה לא יושב על כסא בקרון

לנכה יש מקום בקרון שבו יש רצועות ריתום שנראות כמו חגורת בטיחות שבאמצעותה קושרים את כסא הגלגלים אל דפנות הקרון בכדי שלא יזוז ממקומו כתוצאה מטלטלות הנסיעה! נכה לא יושב על כסא של הקרון אלא על כסא הגלגלים שלו במהלך כל הנסיעה!!!!!!!!!!!!!! בדיוק כמו באוטובוסים המותאמים לנכים בהם יש רמפה ומקום לעיגון כסא גלגלים
מסתבר שאין להן שמץ ירוק על מה הן מדברות לנכים יש נקודות עיגון לכסא גלגלים ולא מושבים שמורים! זו אחת הסיבות (מתוך כמה) שבהן מבקשים מנכים להודיע מראש על כוונתם לנסוע ברכבת (מספר נקודות העגינה הללו מוגבל)

fireman

New member
הכסא שליד נקודת העגינה מיועד

מסתבר שאין להן שמץ ירוק על מה הן מדברות לנכים יש נקודות עיגון לכסא גלגלים ולא מושבים שמורים! זו אחת הסיבות (מתוך כמה) שבהן מבקשים מנכים להודיע מראש על כוונתם לנסוע ברכבת (מספר נקודות העגינה הללו מוגבל)
למלווה של הנכה (אם יש)

והוא...

למלווה של הנכה (אם יש)
והוא...
לא צריך להרגיש לא נעים אם הוא מקים בנאדם שישב שם
ומה במקרה שאני יורד בתחנה הבאה (נגיד אחרי צפון, אני יורד בקרית גת), אז אני *בטוח* לא תופס מקום של אף אחד, אפשר גם להוסיף תשלום במקרה הזה. לגבי נסיעות זוועתיות, לא בשבילי, אני הפסקתי לנסוע ברכבת הישנה שיוצאת ביום ראשון בבוקר, לא משלם כסף בשביל דבר כזה, חבל שהרבה אנשים מוכנים לשלם על הזוועה הזאת. אני אף פעם לא עמדתי בנסיעה, הכי גרוע שקרה לי, זה באוטובוס שהנהג הודיע שאין מקומות ישיבה, ומשיקולים שלי בכל זאת החלטתי לעלות ולשבת במדרגות, ואף אחד לא הכריח אותי לעשות את זה במשך שעה וחצי. ולא לא קרתה לי טראומה כלל, פשוט הנסיעה הייתה מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד מאוד לא נוחה, לא היה על מה להשען, ואם לא הייתי ממהר באותו הזמן, אז הייתי יורד, ומחכה לאוטובוס הבא. מה שברכת אין לך שום אפשרות, מעבר לזאת שבימי ראשון גם אין מקומות שמורים, כך שאתה לא יכול להבטיח את ישביתך בכל מקרה, ובלי קשר כל העניין הזה לא בסדר כלל.

האמת היא שדיברתי עם האחראית משמרת..

fireman

New member
אז גם היא לא יודעת על מה היא

מדברת.....תשאל אותה מה זה IC3.....ספקני אם היא תדע לענות לך על זה בכלל. לנכה אין כסא ברכבת....חד וחלק. יש נקודת עגינה וכסא לידה המיועד למלווה.

בכל מקרה אסור לשבת שם...

מדברת.....תשאל אותה מה זה IC3.....ספקני אם היא תדע לענות לך על זה בכלל. לנכה אין כסא ברכבת....חד וחלק. יש נקודת עגינה וכסא לידה המיועד למלווה.
בכל מקרה אסור לשבת שם...
ויש שילוט ליד המקומות הללו, ויש חוק לגבי המקומות הללו.

poiu89

New member
נוסעת קבועה

היום יצאה רכבת קצרה יחסית מבאר שבע (IC3 שלושה או ארבעה מערכים לא שמתי לב), כרגיל במקרים כאלו אין מקום לכולם. בא איש קבע, בגיל 40+, לקרון הראשון, ומבקש מהפקח לשלם עבור מקום שמור, ולשבת. מכיוון שלא ניתן לעשות זאת באמצע הרכבת, הפקח סירב, האיש ביקש וביקש עוד כמה פעמים, ולמרות שהפקח סירב, הוא ישב. מה שהוא עשה לא בסדר, אך עדיין הוא לא תפס מקום של אף אחד, הקרון היה רק חצי מלא. הפקח הנחמד, ביקש להעלות משטרה (או אנשי בטחון), בתחנת לוד עלו שני אנשים חמושים (כל אחד עם שני נשקים), בשביל להקים אותו
, כל מי שראה את זה פשוט היה בהלם, אפילו אנשי הביטחון שבאו היו בהלם כי הם לא הבינו מה הפקח רוצה, לא הוציאו מילה והלכו מהמקום. כנראה שגם איש הקבע היה בהלם, והוא פשוט קם והלך. בסה"כ הוא לא תפס מקום של אף אחד, הוא אפילו לא הרים את הקול, ישב שלא בצדק, אבל להביא אנשים חמושים בשביל להקים אותו
אני חושב ש: א. זה לא יפה ב. זה לא יפה ג. זה לא יפה ד. זה בושה שעושים דבר כזה לאיש שבסה"כ ישב(
) ה. זה לא יפה אותי זה ממש הרגיז
נוסעת קבועה
לא פעם היו מקרים שרכבת נסעה מחיפה מרכז לכיוון צפון לא עצרה בשום תחנה עד קקרית מוצקין עמוסה עד 0 מקום הקרון היחיד שהיה ריק לגמרי היה קרון שמור והפקחים מקימים את האנשים ומבקשים לעבור לקרון אחר. מישהו יכול להסביר את ההגיון למה לעמוד כאשר אין אף תחנת עצירה בדרן אף אחד כבר לא יעלה באמצע וגם אלא שכן יעלו לא סביר שייקנו כרטיס שמור ממוצקין לעכו או נהריה. אז למה להקים אנשים שנוסעים יום יום ומכנסים לא מעט כסף לרכבת ישראל??

כי אז...

נוסעת קבועה
לא פעם היו מקרים שרכבת נסעה מחיפה מרכז לכיוון צפון לא עצרה בשום תחנה עד קקרית מוצקין עמוסה עד 0 מקום הקרון היחיד שהיה ריק לגמרי היה קרון שמור והפקחים מקימים את האנשים ומבקשים לעבור לקרון אחר. מישהו יכול להסביר את ההגיון למה לעמוד כאשר אין אף תחנת עצירה בדרן אף אחד כבר לא יעלה באמצע וגם אלא שכן יעלו לא סביר שייקנו כרטיס שמור ממוצקין לעכו או נהריה. אז למה להקים אנשים שנוסעים יום יום ומכנסים לא מעט כסף לרכבת ישראל??
כי אז...
יצטרכו להביא המון שוטרים שיקימו אותם

hck

New member
שכחת שיש אנשים שכן שילמו

נוסעת קבועה
שכחת שיש אנשים שכן שילמו
הם לקחו את הסיכון שאולי כן יהיה מקום ברכבת בניגוד אליך, והם שילמו על הסיכון הזה ממיטב כספם. אני ממש לא מבין אותכם! העובדה שיש מקום בקון השמורים היא שאתם בכיינים. או שתשלמו מראש (ככה זה עובד!!), או שתעמדו במידה ואין מקום. הבאתי מקודם את הדוגמא ממטוס. אם מישהו קנה כרטיס למחלקת תיירים ובאמצע הטיסה הוא רואה שישנו מקום פנוי במחלקת עסקים הוא פשוט קם ועובר. אז מה ההבדל??

mois411

New member
זו רק ההתחלה

היום יצאה רכבת קצרה יחסית מבאר שבע (IC3 שלושה או ארבעה מערכים לא שמתי לב), כרגיל במקרים כאלו אין מקום לכולם. בא איש קבע, בגיל 40+, לקרון הראשון, ומבקש מהפקח לשלם עבור מקום שמור, ולשבת. מכיוון שלא ניתן לעשות זאת באמצע הרכבת, הפקח סירב, האיש ביקש וביקש עוד כמה פעמים, ולמרות שהפקח סירב, הוא ישב. מה שהוא עשה לא בסדר, אך עדיין הוא לא תפס מקום של אף אחד, הקרון היה רק חצי מלא. הפקח הנחמד, ביקש להעלות משטרה (או אנשי בטחון), בתחנת לוד עלו שני אנשים חמושים (כל אחד עם שני נשקים), בשביל להקים אותו
, כל מי שראה את זה פשוט היה בהלם, אפילו אנשי הביטחון שבאו היו בהלם כי הם לא הבינו מה הפקח רוצה, לא הוציאו מילה והלכו מהמקום. כנראה שגם איש הקבע היה בהלם, והוא פשוט קם והלך. בסה"כ הוא לא תפס מקום של אף אחד, הוא אפילו לא הרים את הקול, ישב שלא בצדק, אבל להביא אנשים חמושים בשביל להקים אותו
אני חושב ש: א. זה לא יפה ב. זה לא יפה ג. זה לא יפה ד. זה בושה שעושים דבר כזה לאיש שבסה"כ ישב(
) ה. זה לא יפה אותי זה ממש הרגיז
זו רק ההתחלה
אני לא מבין מה זה מקום שמור בתחבורה ציבורית ? באיזה זכות שומרים מקום שלנו למישהו אחר ? אבל כנראה השחיטות כבר לא יכולה כבר להסתתר מאחורי המסיכה ומראה את הפרצוף בכל כיעורה. אם אנחנו נשתוק ונרשה למקרים כאלה לקרות קרוב מאוד היום שישמרו מקום באוטובוסים , בבתי ספר וגני ילדים

levikon

New member
אני לא מבין מה הבעיה במקום שמור../images/Emo4.gif

זו רק ההתחלה
אני לא מבין מה זה מקום שמור בתחבורה ציבורית ? באיזה זכות שומרים מקום שלנו למישהו אחר ? אבל כנראה השחיטות כבר לא יכולה כבר להסתתר מאחורי המסיכה ומראה את הפרצוף בכל כיעורה. אם אנחנו נשתוק ונרשה למקרים כאלה לקרות קרוב מאוד היום שישמרו מקום באוטובוסים , בבתי ספר וגני ילדים
אני לא מבין מה הבעיה במקום שמור

fireman

New member
אני גם לא מבין את זה....

אני לא מבין מה הבעיה במקום שמור
אני גם לא מבין את זה....
בכל העולם יש חלוקה של קרונות למחלקות...ראשונה שניה שלישית..... אז פה קוראים לזה קרון מקומות שמורים. זה לא משהו שהמציאו בישראל, זה נהוג ומקובל בכל העולם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה