מוחרמת

Sapirush12321

New member
מוחרמת

בוקר טוב, חלמתי שאני מוחרמת. החלום התחיל בזה שאני ישנה ואמא שלי ישנה עליי מישום מה. אני מתעוררת והולכת לבית ספר. בבית ספר נמצאים ילדים שהיו איתי ביסודי ועוד כמה שלא. אף אחד לא דיבר איתי, אף אחד לא פנה אליי, לא הסתכלו עליי רו לכיוון שלי. אף אחד לא ענה לי כשאני נידיתי לדבר, כולם התרחקו, כולם סלדו, כותם ריכלו עליי ושנאו אותי מבלי שעשיתי דבר. סתם פשוט שנאו. למה? ככה. עד שפשוט התחלתי להתעצבן על זה. התיישבתי בכוונה במרחק של 2-3 מטר משתי בנות שישבו יחד. ברקע התנגנה מוזיקה. התחלתי לשיר שיר פארודי וציני על אחת מהבנות שהייתה שם. לא היה לי אכפת מאף אחד ומהתגובות של אף אחד. ולאט לאט אנשים התחילו להצטרף ולסגור מעגל כאשר הייתי חלק מהמעגל הזה ואפילו ישבו לידי. אמנם לא קרוב אבל ישבו לידי במרחק מסויים שלא הסכימו לשבת לידי במרחק הזה קודם. ואז פתאום המודע שלי התעורר וקלטתי שהאנשים שבמעגל אשכרה צוחקים ונהנים מהפארודיה. התחלתי לחשוב בין מילה למילה כי פתאום רציתי להיות זהירה יותר כדי לא להרחיק את האנשים ממני עד שהצלחתי לקרב. אז המוח שלי יצא מפוקוס והפסקתי ברגע לשיר. ואז כשהפסקתי כולם חזרו להתרחק ממנו. במיוחד שתי הבנות שישבו הכי קרוב אליי במעגל. כעסתי שוב. הלכתי לכל אחת מהבנות שישבו לידי וצעקתי עליהן: לאחת אמרתי- " כןן, תתרחקו. פחדניות, תתרחקו כי אני כזאת מסריחה". הלכתי לשניה ואמרתי לה- " תתרחקי כי אני כזאת מגעילה". ממש כעסתי. אני לא זוכרת אם אני הלכתי משם או שהן... אבל החלום התחלף לסיטואציה שבה יש לי יומולדת וכאילו כל החרם הזה היה בכוונה כדי לעשות לי מסיבת הפתעה. כדי לעבוד עליי שלאף אחד לא אכפת ממני. בתכלס לא ראיתי את המסיבה עצמה. ראיתי רק את כולם מתאספים ומחכים לי שאבוא והם באים להגיד "הפתעה!!" כמו במסיבות הפתעה רגילות אבל הם לא הספיקו להגיד כי השעון צלצל לי להתעורר.. רקע- חתכתי עם הבחור שיצאתי איתו, לא הרגשתי חיבור. אכן יש תקופות שאני מרגישה מוחרמת מאנשים ומאלוהים אפילו.. תקופה קצת ריקה. מתגעגעת לידיד הכי טוב שהיה לי שהפסקנו לדבר מזמן... בקיצור... מדוכאת. תודה ויום קסום

Sapirush12321

New member
דרך אגב,

אחד מהדברים שאני אוהבת לעשות זה לאלתר שירים (עם הגיטרה בדרך כלל) על אנשים ואיתם כמובן. בצחוק כמובן.. ככה שהקטע הזה עם האלתור הפארודי בחלום זה משהו שיוצא לי לעשות לפעמים.

אלישבע777

Well-known member
הפרוש שלי להחלום על החרם וההפתעה

בחלק א החרם – מתחיל רע מאוד !! את הולכת לבית הספר ושם כולם מחרימים אותך, מרכלים עלייך, שונאים אותך, סולדים ממך, מתרחקים ממך. את לא יודעת למה. החלום אומר לך, שלפעמים את חושבת שאנשים חושבים עלייך דברים רעים. האם זה נכון? המשך החלום מגלה, ממש בסוף.... חלק ב' התושיה שלך : במקום לעשות עניין, את הופכת את האירוע למופע סטנד אפ עם שירה בציבור ופתאום – מצטרפים אליך צוחקים ונהנים! את ספונטנית, קלילה, בעלת כוחות גנוזים, להפוך לימון ללימונדה!! חלק גמה קרה כשהפסקת לשיר? אוי, כאן חזרת לנקודת ההתחלה. למקום להמשיך את המומנטום , פתאום נזכרת בעבר שחלף. המוח שלך יצא מהפוקוס. התחלת ... אוי אוי אוי – לתאר את עצמך בתיאורי גנאי איומים, מפחידים ולהרחיק אותם מהמקום בכעס. פתאום, סתם ככה, הרסת את המסיבה! החלום אומר לך... תספרי עד עשר! לפעמים הספונטניות - דווקא הורסת. חלק ד – ההפתעה והנחמה לסיום מסתבר שכל החרם הזה שעשו עלייך, הוא כדי לעשות לך מסיבת הפתעה ליום הולדת. לא היה חרם ולא נברא. הסוף מראה לך שסוף מעשה מחשבה תחילה – לא לכעוס על אנשים ולא להרחיקם ללא ברור מעמיק. שוב, לספור עד עשר. לפעמים הגלגל מתהפך ואז את מצטערת על מה שעשית. כמו עם הידיד הזה, שעכשו את מתגעגעת אליו. החלום מראה ירידות ועליות בחייך ובתחושותייך – כשם שאת יכולה להרוס, את יכולה לבנות ולהפך. הכל תלוי בך. שחור הופך ללבן ולבן לשחור ואת נעה ונדה בין השיא והשפל. הגלגל מסתובב ואת איתו. צרפתי מילים לשיר הנפלא ששר שמוליק קראוס. האזיני ביוטיוב ותשירי לעצמך ו...לחבר'ה!! אשמח לתגובתך. https://www.youtube.com/watch?v=ZfNsiAz-XL8 איך הגלגל מסתובב שמוליק קראוס מילים: יענקל'ה רוטבליט לחן: שמוליק קראוס או או איך שגלגל מסתובב לו איך הגלגל מסתובב למעלה הוא עלה למטה היא נפלה ושוב להתחלה והלאה כי גבוה זה עמוק קרוב אולי רחוק הבכי והצחוק והלאה לבן נשאר לבן שחור נשאר שחור היה שוב לא יחזור רק הלאה לכל דבר יש עת למצוא ולאבד יש עת לתת ועת לקחת כולם היו בני כולם יצאו על תנאי כולם כעת שרים ביחד הצדק והחטא, השקר האמת שמחה שמהולה בעצב חזק הוא גם חלש ישן טוב כמו חדש נדמה הוא גם ממש בעצם מזרח ומערב הארץ היא כוכב השיר תמיד שומר על קצב לכל דבר יש עת... כן בנשף מסכות בין אדם להיפוכו אשה את הגורל הפילה לוליין על חבל דק ליצן בכה צחק מתי ההצגה התחילה זאת קומדיה אלוהית ולאן שלא תביט אותו סיפור חוזר חלילה לכל דבר יש עת...

Sapirush12321

New member
תגובה:)

קודם כל תודה על הפירוש היפה ועל ההשקעה, תודה על השיר שרשמת בסוף שמתחבר לחלום ומתאים!:) הפירוש ממש מתאים לי ולאופי שלי. לפעמים אני מרגישה שכולם נגדי וכולם ממש שונאים אותי ואני משליכה עצבים של אנשים ישירות על עצמי. אני יודעת שאני מצחיקה ומוכשרת בדברים שלי. הבעיה אכן כמו בחלום היא שאני רוצה שיאהבו אותי ולא מצליחה להשתחרר מהרצון הזה. אולי החלום מראה לי גם שברגע שאני אפסיק לרצות אנשים ואתחיל ללכת בדרך שלי אנשים יכבדו אותי ויאהבו יותר. אולי זה גם רמז לזה שאני צריכה פחות לחשוב ויותר לפעול ולא מתוך מחשבה אם אנשים יאהבו אותי בגלל הפעולה הזו או לא. לגבי הידיד, זה ידיד טוב שרצה אותי למערכת יחסים וזה לא עבד בנינו.. לא הייתה לי ברירה אלא לנתק קשר. תודה רבה על הפירוש. נתן לי תובנות על עצמי ועל החיים. דרך אגב, למה בתחילת החלום אמא שלי ישנה עליי? זה היה סוג של חיבוק תוך כדי שינה..

אלישבע777

Well-known member
תודה ספירוש על התגובה המהירה והנרחבת

לגבי המשפט הראשון שבו כתבת שאימך ישנה עלייך, לא הבנתי אותו... לכן לא התייחסתי. חשבתי שיש כאן איזו פליטת קולמוס. לדעתי, דווקא משום שזה משפט הפתיחה, את חולמת על כך שאת ישנה, אימא ישנה עלייך ואחר כך את חולמת שאת מתעוררת והולכת לבית הספר - יש לזה משמעות. צריך לחשוב על זה. ההקדמה הזאת, הכאילו בנאלית, שאינה קשורה לחלום כמעט - יש לה חשיבות. נסי לחשוב מה היא אומרת לך. למה אימא ישנה עלייך? אולי זה סוג של שמירה? אולי את רוצה להשתחרר מהתלות באימא? אולי את חשה שצר לך בבית אימא, אין לך מקום שם ? את מתעוררת מהשינה והולכת לבית הספר- אולי הקטע הזה אומר לך - להתעורר ולהתחיל ללמוד משהו?

Sapirush12321

New member
הקשר שלי עם אמא שלי

בקשר שלי עם אמא שלי אין חיבוקים או אהבה או הפגנת אהבה בדרכים כלשהם. זה אפילו דיי מוזר לי שהיא מחבקת אותי כי זה לא קורה בדרך כלל. לא כי היא לא אוהבת אותי, אלא כי אף פעם לא היה את זה בבית.. גם לא מאבא. היא דווקא משחררת אותי לעשות מה שאני רוצה אבל לפעמים ישלה הערות אליי גשאני מחליטה לעשות דברים הפוך ממה שהיא חושבת. לפעמים אני לוקחת את זה לתשומת ליבי כי אני מפחדת לטעות ולאכזב אותה..

אלישבע777

Well-known member
שימי לב, קראת לחלום "מוחרמת" האם השם מתאים?

בחלום אפילו אימא שלך, שאינה קרובה אליך, אינה מחרימה אותך! בחלום היא אפילו מחבקת אותך, מה שלא קיים במציאות שנים. הילדים בבית ספר מחרימים, אבל התגלה בסוף שזה לא נכון. הכל הפוך פה. החלום קורא לך, לשפוט נכון את המציאות ולפעמים הדברים הנסתרים מהעין הם אולי נכונים, לא פחות מהדברים הגלויים לעין. החלום אומר לך, שלמרות מה שאמא מפגינה במציאות, יש מציאות שאינה גלויה לך. כמו כן, החיבוק שלה בחלום - גם מכביד עלייך במידה מסויימת שהרי את קמה והולכת לבית הספר. במציאות, אימא לא מחבקת אותך, היא משחררת אותך לעשות מה שאת רוצה, אבל את - לא משתחררת ממנה (מחיבוק הדב שלא קיים!) - את מפחדת לטעות ולאכזב אותה.

למעלה