מוח אחד - יחסי אמהות ובנות

עדינה77

New member
חסימות רגשיות

הצד הרגשי חשוב מאד בכל שלבי החיים. הרבה דברים גופניים ש"נתקעים" לנו זה בעצם בגלל חסימות רגשיות ולכן מח אחד יכול להוות ליווי לתהליך פוריות. בהצלחה

אספסטית

New member
../images/Emo45.gifחסימות רגשיות

גורמות לרוב הבעיות שאנו סובלים היום. תודה מיכל

askkloi

New member
מוח אחד - יחסי אמהות ובנות

יחסי עם אימי ידעו עליות ומורדות לאורך השנים. גדלתי כילדה שמנה לאמא ביקורתית ורדפת אסטתיקה. מחד היא ירדה לחיי תמיד מתוך כוונה טובה ומאידך עשתה הכל כדי שאהיה רזה (דיאטות, ספורט וכל דבר שרק ניתן לחשוב עליו). במשך השנים חייתי במגננה תמידית ובתוך תוכי ידעתי שכוונתויה טובות וטהורות רק הדרך.... כשבגרתי רזיתי אבל הבטחון העצמי שלי מן הסתם לא בשמיים. עניין המשקל היווה עבורי עניין להתעסקות יומיומית ו"ברומטר" למצב הרוח... לאחרונה עברתי תהליך של מוח אחד והמצב השתפר. חשבתי שגם איתה הדברים יהיו אחרת אבל אני מרגישה כישלון. אני כבר לא כועסת עליה. אני באמת יודעת ומאמינה שהכל נעשה מתוך כוונה טובה. שוחחנו על העבר רבות. אנחנו חברות טובות למראית עין. אבל נוכחותה פשוט מעיקה עליי ואז אני "יורה" ופוגעת בה. היא סבתא נהדרת לילדיי על אף שגם הם מושא לביקורת, היא היתה ועודה אמא נהדרת - תומכת מפרגנת גאה. שוחחנו על העבר פעמים רבות - שיחות שהיו מלוות בכאב רב של שני הצדדים. היא חסרת אונים, סופגת בולעת - הכל כדי לשמור על יחסים סבירים אבל משהו שם תקוע. אשמח לשמוע המלצות על מטפלת המתמחה בתחום יחסי אמהות ובנות ולשמוע שאלות מכם שאולי תסייענה לי להתקדם עם עצמי... חג שמח

freearth10

New member
לדעתי../images/Emo40.gif

היי askkloi , לדעתי לא סיימת את תהליך הסליחה והקבלה. אני לא מתמחה ביחסי אמהות ובנות אבל כל טיפול שאני חווה כמשמעותי יש בו נגיעה בקשר עם השורשים שלנו: אמא/אבא.אי אפשר לטפל בפירות של העץ כשהשורשים מנותקים מגזע העץ. הכל נובע משם. את החלפת תחושה של כעס בתחושה של אכזבה. הכעס פורץ החוצה - האכזבה נשארת עמוק בפנים ובה לא פעם הרבה יותר קשה לטפל, כי היא מתחת לפני השטח. אני שמחה שהגעת לתובנה שהגיע הזמן לטפל בקשר שלך עם אמא שלך. מודעות הוא הצעד הראשון ואותו כבר עשית
מאיה

עדינה77

New member
טיפול במקום שמרגישים תקועים

שלום, אני מאד מבינה את ההרגשה שלך ביחס לקשר שלך עם אמך. את באמת עושה השתדלות רבה וכל הכבוד לך. בטיפול מח אחד כל אדם פונה בגלל הצורך הרגשי שלו - במקום ששם הוא מרגיש תקוע וחסום והטיפול נוגע בנקודות אלו. אם הרגשת שהטיפול של מח אחד שעברת עזר לך, אני ממליצה שתחזרי למטפלת ותגדירי את הרצון שלך הנוכחי - לשינוי היחס שלך בנושא הרגיש של יחסים בין בת לאם. בהצלחה רבה

למעלה