מוטיבציה מהי?

grimmjow

New member
מוטיבציה מהי?

הגעתי למצב בחיים שבעקבות המון דברים שהפריעו לי במהלך השנים, ועדיין מפריעים לי, פיתחתי סוג של אדישות, חוסר מוטיבציה וחשק לעשות דברים. כל פעם שעולה לי ממש החשק לעשות משהו חדש, קופץ לי לראש איזה משהו שמפריע לי ואז יורד לי כל החשק לעשות את אותו דבר.אם זה ללמוד משהו חדש, או לעבוד על משהו שדורש תשומת לב. וכך בעצם אני נקלע ללולאה שלא נגמרת, והדבר היחיד שנגמר בינתיים זה החיים שלי. המצב הזה נראה כמו דוגמא קלאסית לבעיה הדורשת טיפול פסיכולוגי. אך, אני לא בהכרח בטוח שזה טמון דווקא שם. אולי יש משהו שאתם יודעים שאני לא יודע, משהו שאני מפספס. אולי רובכם חווים את אותו מצב כמוני, אך יודעים להתמודד עם המצב טוב יותר, ותוכלו להנחות אותי. אשמח לתגובתכם, תודה מראש.

לנושנוש

New member
מה אני אגיש לך...? נישמע שיצרת...

התניה אצל עצמך של החשלה עצמית שכזאת. ברגע שאתה רוצה לעשות משהו אתה ניזכר איך לא הלך לך במשהו בפעם שעברה. מה אפשר לעשות חוץ מלהתעקש לעשות את הדבר בכל זאת? אני לא ממש יודעת... אני משתדלת לעשות דברים למועד שסמוך כמה שיותר לזמן שבא לי לעשות אותם, ליפעמים להגביר את ההתלהבות על ידי חשיבה על רגשות חיוביים שהדבר יכול ליצור אצלי. אני עדיין קצת תקועה בכמה תחומים גם מסיבות של חשיבה שלילית בין השער. אותי אישית היה מעצבן אם הייתי ניכנעת לגמרה לדפוס הזה שאתה מתאר. נסה לישבור אותו כל פעם, אפילו קצת.

למעלה