מוניטיזציה במשחקי מחשב ובאפליקציות

someboddy

New member
אחלה מאמר!

הפתיע אותי שזכות הפרסום במשחק ניתנת אוטומטית למפיץ. הרי בשביל להכניס פרסומות בתוך המשחק צריך תמיכה בקוד - כלומר זה משהו שהמפתח שולט עליו, לא המפיץ. זה אומר שאם המפיץ מחליט שהוא רוצה להוסיף פרסומות, המפתח חייב(אם לא סוכם אחרת) לבצע את ההוספה הזו בתוך הקוד?

De-Panther

New member
אפשר לשתול פרסומות גם בצורה חיצונית. אתה יכול

לראות את מה שoverwoulf עושים(הם לא עוסקים בפירסום בתוך המשחק) - משתלטים על הפלט הגרפי של המשחק(OpenGL או DirectX), ומציגים עליו GUI משלהם. באותה מידה הם יכולים להשתלט על אובייקטים ספציפיים ולשנות אותם.
יש גם חברות ישראליות שעוסקות בהזרקת פרסומות, כמו דאבל פיוז'ן.

erezor

New member
לא חושב שזה נכון לגבי כל פלטפורמה

אני לא בטוח שבאייפון או באנדרואיד אפשר לעשות כזה דבר - אם לא הכללת את ה-API, לא תהיינה פרסומות.

הזכות להכנסות מפרסום

קודם כל - תודה רבה. שמח שעוזר.
אחר כך שים לב, זו לא "זכות הפרססום" אלא זו הזכות להינות מהכנסות מפרסום.
מכיוון שזו אינה זכות שבחוק אלא בפרקטיקה בין הצדדים, אמנם המתכנת צריך לשתף פעולה טכנית אבל אם הוא לא יגדיר שהוא זכאי לחלקים מהכספים - המפיץ לא ישלם אותם.
לגבי הכנסת פרסומות, קח בחשבון שהמאמר מתייחס באופן כללי ולא לסוגי משחקים או אפליקציות ספציפיים. כך למשל, במשחקי דפדפן "פלאשיים" יתכן שיש פרסומות בצידי העמוד ובלא הגדרה שהמפתח זכאי להן הוא אינו זכאי להן.

ובקשה מכם, איני מכיר פורומים רציניים תאחרים למתפחי תוכנה ומשחקים. אודה לכם אם תפיצו שם כדי שעוד יוכלו ללמוד ולהכיר.
תודה

De-Panther

New member
לא יודע לגבי אייפון\אנדרואיד, אבל לפי הבנתי..

הדבר אפשרי בקונסולות שונות.
אבל אני מניח שיש גם API שיכולים להביא למפתחים עצמם.

למעלה