מופנה למנחם או מדריך כלשהו

bion7

New member
מופנה למנחם או מדריך כלשהו

בשאלות מעטות בתלת מימד ישנם שאלות שצריך להבין שזווית כלשהי היא זווית ישרה כלומר בת 90 מעלות , אבל זה לא נובע מעצם היותה זווית כזאת בגלל סוג הבסיס (אולי זה כן נובע שבסיסה הם : מלבן או ריבוע - אבל לא כאן טמון הקושי שלי- ) , אלא הקושי שלי נובע שיש עוד דרך לקבוע שזווית כלשהי בגוף תלת מימדי שווה ל-90 ,והוא שכאילו אומרים שהזווית ככה ,בגלל שהפאות מאונכות זו לזו או משהו בסגנון , ולא כל כך הבנתי את זה !
גם בספרים שאני מתרגל מהם פשוט אומרים שהזווית היא זווית ישרה , ולא מסבירים למה , ואיני מבין מדוע !. אשמח לציור או הסבר כלשהו שיבהיר לי זאת! .

bion7

New member
מצורפת תמונה שמתארת את הקושי שלי

משום מה זה לא נותן לי להעלות את התמונה !

bion7

New member
זה עשה לי בעיות אבל הנה התמונה

למה אלכסון BC מאונך ל AC ?

פאות מאונכות

דמיין לעצמך שאתה עומד בחדר. אין זה משנה אם החדר עגול, מרובע, מלבני או בצורה אחרת.
מה הזווית שבינך לבין הרצפה? מה הזווית בין קיר כלשהו לבין הרצפה? מה הייתה הזווית לו היית עומד על התקרה?
זו המשמעות של פאות מאונכות. כל דבר ש"עומד" על בסיס של צורה תלת ממדית, מאונך לה (בהנחה שהוא עומד ישר...).
לעיתים קצת קשה יותר לזהות את הזוית, בעיקר כאשר מדובר בצורה כלשהי שחסומה בתוך גוף תלת ממדי, כדוגמת משולש שחסום בתוך קובייה.
נוכל לתת לך טיפ שתקף לפחות לגבי קובייה: זווית בין שני אלכסונים של פאות הקובייה תמיד תהיה שווה ל-60 מעלות. זווית בין שני מקצועות של הקובייה תמיד תהיה 90 מעלות. זווית בין אלכסון ומקצוע תוכל להיות 45 מעלות או 90 מעלות, ובין שתי האפשרויות בדרך כלל קל להבדיל בעין.
האם עכשיו ברור יותר?

למעלה