מורה חדשה - מה עושים?

מורה חדשה - מה עושים?

השנה מקבלים מורה חדשה. אני צריכה לעשות משהו בנידון?
או פשוט לחכות למפגש שיהיה בתחילת השנה כשבונית את התכנית האישית?
הסייעת שלו ממשיכה איתו.

TikvaBonneh

New member
הכנה מראש

כל שינוי הוא מאתגר עבור הילדים שלנו. תבקשי שתפגוש אותו בשבוע שלפני תחילת הלימודים, היא ממילא מגיעה לבית הספר לימי הכנה.
כדאי גם שתדברי איתה בטלפון ותגידי לה למה הוא זקוק - למשל לשבת בשורה הראשונה ליד המורה, לשבת רחוק מילדים שמפריעים - מה שמתאים לכם, כמובן

שאלתי רק על התנהלות מול המורה

לא חושבת שצריך להכין את הילד לפני. מקווה שאני צודקת. איך לבדוק? יעזור לשאול אותו? אבל מה לשאול? האם היית רוצה לפגוש את המורה לפני תחילת הלימודים?
ולגבי השאלה המקורית שלי: אני מניחה שהיא תדע על האבחנה שלו מראש, הרי גם הסייעת שם ויסבירו לה מראש מה תפקידה. אז מה עוד יסבירו לה מראש? אגב, הוא באמת צריך לשבת מקדימה גם בגלל הסייעת. במיוחד היא סמויה. אבל זה לא ממש קריטי. חשוב לי גם שלא תבליט את השוני שלו כלפי הילדים, הם כבר גדולים יחסית.
אולי אני חיה בסרט, אני לא רואה בחוץ התנהגות מוזרה מדי, מקווה שאני לא משלה את עצמי.

halev17

New member
מורה חדשה

שלום אנה,
לפעמים זה טוב שזאת מורה חדשה מכמה היבטים: גמישות מחשבתית, הכלת כללים חדשים ועוד .
עם זאת המצב מצריך ממך כאם לדעת לקראת לאן פניכם מועדות ולעשות מפגש משותף עם המשלבת , בנך ואיתך עם המחנכת החדשה.
כמובן, שלא להמתין למטרות של מת"י כי אז העבודה תיהיה אחרי החגים אם בכלל ומי יודע מה הם יעשו. את מוזמנת להיכנס לאתר על מנת לקרוא עוד המלצות בנושא [URL]http://www.lev17.co.il[/URL]
קרן הלוי קרוסקין מפתחת תכניות ושיטות הוראה 0502077010

למעלה