מורה עם " וותק30 שנה."....

פיאיניק

New member
מורה עם " וותק30 שנה."....

שלום רב, אנני יודעת איך להתמודד עם המצב. בני בכתה י בבית ספר תיכון בת"א. זוהי השנה הרביעית שהוא לומד עם אותה מורה לצרפתית. מהשנה הראשונה שהתחילה כבר בחטיבת בניים המורה "מחפשת" אותו באופן סידרתי. בני שנולד לאבא צרפתי וחי בשנים הראשונות לחיו בפריז, מבין ומדבר צרפתית מעולה, ומן הסתם הוא אינו ב"עירנות " מלאה בשעורים שלה. לצערי, כל הזדמנות היא מנסה לעקוץ אותו לאיים עליו ול"הוכיח" לו שהוא יהיה "0" עם הוא לא התייחס לשיעורים שלה ( או אליה יותר נכון..). אני יודעת את האופן שבו היא מתבאטת מאחר שביום הורים בפעם הראשונה הבנתי במה מדובר. השבוע הענין הגיע לשיא כאשר היא ראתה אותו עושה איזה תנועת גוף כשנכנסה לכתה, (ופשוט נכנסה להסטריה לדברי בני והמחנכת שלו). היא לקחה אותו ביד בכל בית ספר בכדי לחפש את המחנכת שלו ואת הרכזת והתריסה בו לעשות את התנועה לפניהם ואמרה שהוא יעשה את זה ליד כל הכתה. בני , לא הסכים. התבקשתי להתקשר למחנכת , ובשיחתנו היא אמרה לי אני יודעת עליה סיפורים אבל אין מה לעשות היא כבר 30 שנה מורה היא אפשר לפטר אותה, ועדיף שהילד התנצל יבקש סליחה , משום שאם לא היא עלולה לתת לו 55 ולהכשיל אותו לבגרות. אני מעוניינת לפנות למפקחת , אבל הייתי רוצה להתייעץ לפני כן. זהו, הסיפו ללא הרבה פרטים, אבל ברצוני לשאול ככה זה עובד במערכת ?האם מורה שהילדים סובלים מימנה ( אני יודעת על עוד ילדים ) במשך שנים עלולה לקבוע את גורל הילד לעתיד בנוסף להצקות וההטרדות בהווה, ורק משום שהיא בוותק 30 שנה ? ( אז עוד דורות של ילדים ב30 שנה הבאות יסבלו?) בבקשה איך להסתדר עם זה מבלי שבני יפגע? תודה לכם ושנה רגועה לנו,

מיכל שב

New member
אני חושבת שבשלב

הראשון כדאי להניח בצד את השאלה אם ניתן או לא ניתן לפטר את המורה. גם בהנחה שניתן, זה תהליך ארוך והוא לא יסייע כרגע לבן שלך. האם התנועה אותה עשה בנך היתה מכוונת למורה? האם התנועה היתה תנועה מגונה? אני אשמח אם תעני על השאלות האלה כדי שנוכל להתקדם ולעזור לבנך לצאת מהתסבוכת הזו ללא נזק ובכבוד

פיאיניק

New member
שלום מיכל,

לא ,התנועה ממש לא היתה מכוונת למורה , היא כוונה לילד בכתה שלו. הילד אמר משהו בכוונה תחילה להקניט אותי ( הבן שלי טוען שזה היה בעניין של " צחוקים" אחד עם השני ושהם בעצם בקשר טוב וידודותי אחד עם השני) ואז בני בתגובה "אראה" לו מה הוא היה עושה לאמא שלו. כל זה מספר שניות לפני שהמורה נכנסה לכתה ותפשה את בני " על חם" ( במעשה שלטענתה היה נוראי). בני אראה לי בדיוק מה הוא עשה . ואני אומרת לך , כלום חריג לנער מתבגר בן 15 וחצי. מגונה ? (לא יודעת, בהפסקת בית ספר ?,לא באמצע השעור ? נערים בכתה י?) מה בדיוק הצפייה? שישבו בספריה ויקשיבו לבאך ? תודה לך על התגובה המהירה,

מיכל שב

New member
תודה על ההבהרה../images/Emo140.gif

איפה דברים עומדים היום? מה המחנכת אומרת? מה עמדתה? (האם היא מאמינה לבנך? האם היא דורשת התנצלות?) האם התקיימה שיחה בין המורה, המחנכת, בנך ובנוכחותיך? אם לא. אני בהחלט חושבת שיש מקום לשיחה כזו. אם זה לא עוזר בהחלט הייתי מערבת את היועצת והמנהל/ת. לגבי ההתנצלות - אני מניחה שמורה עם וותק של שנים היא מורה עם המון "כבוד" (אגב, אני לא רואה בזה שום דבר רע). יכול להיות שכדאי לבנך להתנצל שייתכן והובן שהתנועה מכוונת אליה בזמן שלא כך היה. במידה ובנך משועמם בשיעור, אולי כדאי לשקול לתת לו פטור ולבקש ממנו להשתתף רק במבחנים. אני אשמח אם תעדכני איך הסתיימה הסאגה הזו ואני אשמח לשמוע המלצות גם מהורים אחרים שגולשים כאן

פלגיה

New member
מורה עם ותק 30 שנה לא תישאר

בוודאי לא עוד שלושים שנה. שנתיים גג - והיא עוזבת את ההוראה. באמת לא מפטרים מורים עם ותק רב (כי יש קביעות, וכי יש התנגדויות של ארגוני המורים, וכי הפיצויים מאוד יקרים) אבל רובם פורשים מעצמם לאחר 30-35 שנות הוראה, כי המקצוע שוחק ומתיש. לדעתי כדאי לנסות לפתור את הבעיה תוך שיתוף המנהל/ת ומחנכת הכיתה, ולמצוא מוצא שיתן לכולם כבוד. אם זה לא הולך - צרפתית הוא לא מקצוע חובה בבגרות, אפשר להסכים שהוא לא ילמד אצלה, וילמד מקצועות אחרים.

פיאיניק

New member
עידכונים בהקשר למורה עם ותק 30 שנה,

אז זהו, בני חזר הצהריים וסיפר שהיתה לו שיחה עם המורה והמחנכת שבה סוכם שהוא יעבור לכתה של 5 יחידות בצרפתית והבגרות תהיה בשנה הבאה כתה יא. ובכך הוא פטור מלהיות בשיעורים שלה. חוץ מיזה המורה " ירדה מהעץ" כשאמרה שהיא מבינה אותו משום שלמעשה הוא הגיב למעשה של חבר , בקיצור , סוף טוב יצא לטובה . יש לי התחושה שהיא קלטה את עצמה ( ובזמן..). המסר שלי הוא: לתת גיבוי לילד , ותמיד עם היד על הדופק במקומות שאנו מפקידים את ילדנו. שנה טובה לנו,

למעלה