מושבי בטיחות

moran12313

New member
מושבי בטיחות

שלום,
יש לנו בת מקסימה בת 3.3 ואנחנו משתמשים בשבילה בכסא בטיחות (מדובר בכסא איכותי אמריקאי שנקנה אחרי מחקר רציני, לא זוכרת את שמו). היא השתמשה בו החל מגיל שנה אחרי שסיימנו עם הסלקל שקיבלתי מגיסתי (לא בטוחה איזה אבל היא קונה דברים איכותיים). אני אמורה ללדת בעזרת ה' עוד כחודשיים ויש לנו רכב קטן -מזדה 2 . מה שחשבתי לעשות כדי לחסוך כמה שיותר מקום ברכב - ואשמח אם תתקנו אותי אם אני טועה לדעתכן - הוא להעביר את בתי לבוסטר עם משענת (הייתי מעדיפה בלי משענת כדי לחסוך מקום אבל הבנתי שזה לא מספיק בטיחותי) ולתת לתינוק מגיל 0 להיות בכסא הבטיחות. מה שמביא אותי למס' שאלות:
1. האם אכן יש חשיבות לתת לה בוסטר עם משענת? אלו דגמים אתם יכולים להמליץ עליהם שהם טובים אבל צרים ותופסים פחות מקום?
2. מאיזה גיל זה מותר? אני קראתי גיל 3 ובעלי קרא באנגלית מגיל 4.
3. לגבי התינוק - את הגדולה כמו שציינתי עד גיל שנה שמנו בסלקל. האם סלקל עדיף? בעלי לא אוהב את כסא הבטיחות לגיל הזה אבל אני שמעתי שזה לחלוטין מותר. האם יש מקטינים שאפשר לקנות כדי להתאים את הכסא לתינוק שרק נולד?
4. כל הערה/המלצה תתקבל בברכה.
תודה!

abc190

New member
תשובות חלקיות

1. יש חשיבות לבוסטר עם משענת מבחינה בטיחותית. את יכולה לקרוא באתר של בטרם. ואם כבר משענת תחפשו בוסטר כזה עם הגנות צד. שימו לב שבמידה ואין אפשרות עגינה באיזופיקס לחפש בוסטר גב בעל משקל כללי של פחות מ4 ק''ג.
2. עדיף לעבור לבוסטר בגיל כמה שיותר מאוחר. אם יש אפשרות למשוך יותר בטוח בכיסא בטיחות.
3. לתינוק שרק נולד אני אישית הייתי מעדיפה סלקל לפחות לחצי שנה הראשונה. בסלקל טוב עם אזור תמיכה לראש התינוק יהיה יציב יותר בתוכו. רק שתדעי שממליצים לא לשים תוספות של ריפוד שלא נמכרו עם הכיסא המקורי, יש לכך חשיבות חס וחלילה בעת תאונה.
&nbsp
אם יש לך אפשרות את יכולה לרכוש סלקל לחצי שנה וככה לגרור עוד חצי שנה לגדולה בכיסא בטיחות.
&nbsp

moran12313

New member
סלקל

הסלקל שקיבלתי מגיסתי - היא השתמשה בו שנה ואנחנו השתמשנו בו שנה. אבל הבן שלה היום בן 4. את חושבת שצריך לקנות חדש במצב כזה? כמה זמן מותר/אפשר להחזיק בסלקל לפני שקונים חדש? והאמת שאני לא בטוחה איפה המקטין של הסלקל אבל אם אנחנו יודעים חברה ודגם - זה לא מספיק כדי לקנות מקטין מתאים?

abc190

New member
תשובה

על הסלקל צריך להיות כתוב התוקף שלו. לא בדיוק זוכרת איפה. אפשר להתקשר ליבואן/נציגות חברה של הכיסא בארץ ולברר איפה רשום וגם לגבי רכישת הריפוד המתאים.

שלגיה73

New member
לא ככ מבינה את השיקול

כתבת שהמטרה שלכם היא לחסוך מקום ברכב
האם הכוונה היא שאדם מבוגר אמור לשבת על הספסל האחורי יחד עם 2 הילדים?
כי לדעתי בכל מקרה יהיה מאוד צפוף ולא ישאר מקום
בגיל 3.3 אני הייתי משאירה בכסא בטיחות ולא מעבירה לבוסטר, ואם כבר בוסטר אז כזה עם הגנות צד.
כשנסענו במונית לא מזמן לקחתי לבת ה 5 שלי בוסטר שהוא רק הגבהה, ממש לא הרגשתי שהיא מוגנת כך, אז בטח שלא הייתי בוחרת בזה לבת 3.3 ובאופן קבוע.
לגבי סלקל או כסא בטיחות אני בחרתי בכסאות שניתן להרכיב נגד הכיוון ואחכ עם הכיוון, ואז אפשר להשאיר נגד הכיוון עד גיל שנתיים ולהמשיך להשתמש בכסא אפילו עד גיל 5 (עם כיוון הנסיעה), כך שמבחינה כלכלית זה נראה לי חסכוני יותר

MotheRonit

New member
*** אחרי מחקר רציני בתחום - נא לקרוא

יש הבדל בין דבר החוק בנוגע להתקני הישיבה בין המלצות "בטרם" שהם תמיד יותר מחמירים. אני הולכת עם המחמיר ביותר.
מעבר לבוסטר*
חוק - גיל 3
יצרן - 15 קילו
בטרם - 18 קילו
&nbsp
* על פניו אין הפרדה בין בוסטר עם משענת לכזה שבלי מבחינת התכלית שנועד לספק - מיקום אידיאלי של החגורה.
&nbsp
אם אין ברירה הייתי קונה בוסטר עם רצועות פנימיות שיתפקד על תקן כיסא ובהמשך יהפוך לבוסטר עם משענת ואחר כך גם בלי
&nbsp
- ככלל אני די יכולה להיות בטוחה שהיא לא מספיק גבוהה וגדולה על מנת לעבור לבוסטר

למעלה