מותר לתת פה קרדיטים נכון ?

ענתש

New member
מותר לתת פה קרדיטים נכון ?

סליחה על ההתפרצות לפורום... לא מתחתנת, התחתנתי כבר (לפני 8 שנים) אבל יצא לי בחודש וחצי האחרונים "להפיק" את החלק האומנותי בחתונה של גיסתי (אחות של בעלי) ואני יודעת שאתם נוהגים לתת פה קרדיטים אחרי החתונה אז רציתי לחלוק אתכם גם את הרעיונות המוצלחים שלי (לשימושכם אם בא לכם) וגם לתת קרדיטים למי שעזר וביצע... אז הנה - התפקיד שלי היה להרים, לארגן, לתאם ולהפיק את החלק ה"אומנותי" - הדברים שהמשפחות עשו עבור החתן והכלה כדי שיהיה מרגש ומעניין. אני מפרטת את מה שעשינו כולל קרדיטים במקום שאפשר לתת -
עוגיות מזל "הכירו אותנו" - אספתי מהמשפחות הרבה קוריוזים על החתן והכלה - דברים שאמרו שהיו קטנים, סיפורים מביכים ומשעשעים מילדותם וכו'. ניסחתי בקצרה כל סיפור כזה (שני משפטים מקסימום) ושלחתי במייל קובץ וורד לפרץ הנחמד מחברת מסר מילניום. קיבלתי אחרי שבוע (בדיוק בזמן) את כל העוגיות שהזמנתי עם המשפטים המשעשעים בפנים. התגובות היו מוצלחות מאד, שמנו את העוגיות בכניסה בקערה גדולה והאורחים לקחו, פתחו, צחקו, החליפו משפטים כדי לראות מה כתוב אצל האחרים וחשבו שזה רעיון משעשע ומקסים (וגם למדו משהו על החתן והכלה). בנוסף היתרון הוא שהעלות ממש נמוכה (שקל לעוגיה).
מובייל ברכות - הרעיון "נגנב" מטקס שעושים במעגלי לידה בו כל משתתפת מברכת ברכה ומשחילה על צמיד חרוז שהביאה בעצמה מהבית כדי שיביא מזל ליולדת. בחורה אומנותית במיוחד מהמשפחה היתה אחראית על החלק הזה - היא קנתה חרוזים יפים (מפלסטיק שקוף צבעוני מעץ ומכסף בשילוב שהיא בחרה וקבעה מראש) וכן עטים גראפיים דקים וכתבה על החרוזים את שמות כל משתתפי החתונה (כולל ילדים וטף). בכניסה לאולם הוצב שולחן בו היו שקיות מסודרות לפי א-ב עם שמות האורחים. האורחים הגיעו, קיבלו את השקית עם החרוזים שלהם והשחילו אותם על חוטים שהוכנו מראש בסדר שנראה להם יפה ומתאים. עם החוטים המושחלים ייצרנו מאוחר יותר מובייל (כמובן שהמובייל תוכנן מראש בצורתו הסופית והחוטים נחתכו בהתאם). קצת מסובך להסביר אבל התוצאה מקסימה ומאד מיוחדת ותשאר מזכרת מכל אורחי החתונה להרבה שנים אני מקווה
החסרון - כל הסיפור היה די יקר (לדעתי עלות החרוזים ובסיס המובייל שיוצר ממתכת הגיעה לכ-800 ש"ח כי השקענו מאד בעיצוב) וכן שצריך מישהו מאד יצירתי ועם טעם טוב כדי לתכנן את העניין ובנוסף אותה בחורה השקיעה לא מעט זמן במהלך האירוע לעמוד שם ולעזור בביצוע ביחד עם האורחים. היתרון - האורחים פשוט התמוגגו מהיכולת ליצור משהו עבור החתן והכלה והחתן והכלה התאהבו במובייל של האורחים שכל פעם שירשרש להם ברוח הם ישמעו בו את כל האיחולים והכוונות הטובות של מי שהשחילו את החרוזים
(כמה שאני קיטשית).
אלבום תמונות משותף - ערכתי בפושוטופ אלבום תמונות מעוצב משותף לחתן ולכלה עם תמונות שנאספו מילדותם ועד היום. זה היה מרגש מאד היות ולרוב האנשים אין תמונות של עצמם מילדותם בבית, זה נשאר בבית ההורים בדרך כלל. אז טרחנו לאסוף, לסרוק, לעבד, לשפר איכות ולערוך את התמונות כולל כיתובים והסברים (וקצת שירי אהבה ששולבו בספר במקומות המתאימים). אני אתן קרדיט בנקודה זו לבית הדפוס קופי פרינט בבוגרשוב בת"א שהדפיסו, כרכו (בכריכה קשה עטופה בבד איכותי והטבעה בצבע כסף של שמות החתן והכלה ותאריך החתונה) ויצרו מוצר איכותי ביותר (איכות ההדפסה, איכות הדפים וכו') בעלות נמוכה יותר משל אתרים שעושים דברים דומים (כגון pick-a-book או lupa). החסרון - ללא ספק זה המון עבודה גראפית.... היתרון - מזכרת לחיים כמובן
שיר חתונה - טוב, כתבנו והקלטנו שיר חתונה. שום דבר חדשני
אפשר להגיד שהיינו מרוצים מהפלייבק שקנינו ב-http://www.playbacks.co.il אבל זה הקרדיט היחיד בערך. היה נחמד
ועכשיו להמלצה האחרונה אבל החמה מכולן - החבר'ה התחתנו בחוות צוק (מקום מקסים, אחלה אוכל, אחלה אווירה למי שאוהבים את הסגנון...). בחוות צוק יש אפשרות לישון בלילה בסוכת שינה עם מחצלות ומזרונים, הם החליטו להשאר לקומזיץ ואחר כך לישון שם. אנחנו החלטנו לארגן להם מיטת אפריון באמצע השום מקום, בתוך סוכת השינה (וזה באמת באמצע שום מקום... מדובר בהליכה של איזה 2 דקות בשביל עיזים הרחק מהאזור של הארועים). אז בדקתי וחיפשתי מי יביא לי מיטת אפיריון למקום הזה ויציב אותה שם וכל מי שהתקשרתי אליו (מפיקי ארועים, משכירי ציוד, חנויות רהיטים...) אמר "אי אפשר". עד שהגעתי לעינת מקלר שהיא מפיקת ארועים, הבחורה ש"אי אפשר" לא נמצא אצלה בלקסיקון. אז היא התרוצצה ובדקה וחיפשה ומשכה בחוטים וניצלה קשרים ובסופו של דבר עם הרבה אילתורים ותעוזה ומאמץ - מיטה (טוב, שני מזרונים זוגיים זה על זה) לבנה, מהודרת, מלאת כריות סאטן מבריקות ועם אפיריון מכובד ויפה מעליה עמדה לה באמצע סוכת השינה. אז הכי מגיע לה בעולם ההמלצה הזו, התרשמתי עמוקות ובפעם הבאה שאתם רוצים משהו מיוחד ושלא יגידו לכם שאי אפשר -היא הבן אדם שלכם. זו כמובן היתה ה-הפתעה של הערב והחתן והכלה זכו לבלות ערב כלולות בלתי נשכח
מקווה שעזרתי ברעיונות ובקרדיטים. ענתש.

נינה333

New member
הייתי בחתונה הזו ../images/Emo99.gif

הכל היה כל כך יפה ומושקע. האוירה היתה אישית ואינטימית. היה שמח ומרגש. והיתה המון אהבה באויר... כל הכבוד לך ענתש

ענתש

New member
באמת ?

אז תודה. עבדתי כל כך קשה
יותר מעל החתונה שלי... בחיי. איזה כיף
שכחתי להגיד גם שהיו שני סרטים - אחד שהמשפחה עשתה (ראיינו אנשים זרים ברחוב על החתן והכלה כאילו הם מכירים אותם... יצא משעשע) והשני שעשה חבר טוב על ההכנות לחתונה שהיה מצחיק ומרגש ומקסים. באמת שהיה נהדר

למעלה