מזגן מוציא אוויר פושר במצב קירור

היי,המזגן מוציא אוויר פושר במצב קירור. הטמפרטורה בשלט 24 מעלות.וניסיתי גם ב 25 מעלות.
סוג המזגן אלקטרה 5 כ"ס,בן 13 שנים.
הייתה בעיה אחת לפני 4 שנים והחליפו כרטיס.
מה יכולה להיות הבעיה?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
היי,המזגן מוציא אוויר פושר במצב קירור. הטמפרטורה בשלט 24 מעלות.וניסיתי גם ב 25 מעלות.
סוג המזגן אלקטרה 5 כ"ס,בן 13 שנים.
הייתה בעיה אחת לפני 4 שנים והחליפו כרטיס.
מה יכולה להיות הבעיה?
בדוק אם היחידה החיצונית פועלת.

במידה והיא לא פועלת זה יכול להיות קבל או ממסר שזה תיקון קל או כרטיס (שזה כואב).
אם היא פועלת אז בסבירות גבוהה בריחת גז.

k-don

Well-known member
יוסי זיו יענה לך, אבל זה יכול להיות גם בריחת גז.ניחוש - הייתי מנסה להפעיל חימום למרות שלא ברור מה זה יתן

יוסי זיו1

Active member
אם האויר יוצא פושר בדוק במבט את הצינורות שיוצאים מהיחידה החיצונית, ברוב מקרי חוסר גז הצינור הדק קופא, תקלה שניה שיכולה להיות במקרה כזה היא שמנוע המעבה ( המאורר) איננו פועל בדיקה במבט או אם קשה להגיע אל תתכופף , קשור שקית ניילון של סופר על קצה מטאטא או מגב ושים מעבר ליחידה ובדוק אם מתנופף.

רוני1955

Active member
דבר ראשון, הייתי מנסה להפעיל על 16 מעלות. הייתי גם בודק שהשלט מכוון לקירור.

היי יוסי,עליתי לגג,שם נמצא המנוע.יש למנוע שם 2 מאווררים.ראיתי שמאוורר אחד לא עובד.ניסיתי לסובב אותו והרגשתי מעט התנגדות.המאוורר השני הסתובב רגיל וחלק יותר.
לגבי הצינורות ביציאה,לצינור הגדול,יש עליו לחות והוא קר יותר.הצינור הקטן יותר,לא חם,לא קר ולא רטוב.
שיח סלימאן,היחידה עובדת.
רוני,ניסיתי להוריד טמפרטורה,והשלט על קירור.
היום הפעלתי את המזגן ויש לי תחושה שיש קירור פושר מינימלי.
יתכן שמנוע תקול?
מה דעתכם?

קבצים מצורפים

• מזגן.jpg
    מזגן.jpg
    3.7 MB · צפיות: 7
בבדיקה נוספת אחרי חצי שעה,המנוע הראשי עובד,והמאוורר השני הפסיק לעבוד, והמזגן מוציא אוויר פושר/חם.

יוסי זיו1

Active member
כמו שאמרתי בחלק השני ,המנוע מאורר תקול ואין עיבוי לכן האויר פושר יש מצב שהקבל דפוק אבל מהכרות עם המנועים הללו הם מתקלקלים, בגלל המחיר הלא יקר תחליף את שניהם . מחזיק מנוע כזה תמיד ברכב.

למעלה