מזומן הולך ונעלם

debby12

New member
מנהל
מזומן הולך ונעלם

תגידו יש לכן בד"כ כסף מזומן בארנק? פעם בכמה זמן אתן פוגשות כספומט לצורך משיכת מזומנים?

כבר מזמן אני שמה לב שכסף מזומן הולך ונעלם מחיי. בנסיעות עבודה של שבוע בעבר, הדבר הראשון שהייתי עושה זה לגשת לכספומט בנמל הנחיתה כדי להצטייד בכסף מזומן מקומי [לא אוהבת להיות בלי כלום - זו מורשת מסבא שלי
]. אבל עכשיו אני פחות עושה את זה כי אין כל כך צורך. כולם מקבלים כרטיס אשראי - כולל מוניות.

בשבוע שעבר בנסיעה כזו אכלתי ארוחת ערב באיזו מסעדת שירות עצמי פשוטה. אחרי זה התחשק לי גם תה אז ניגשתי לדלפק להזמין ולשלם. למרות שהוא עלה מעט - משהו כמו 6 שקלים - לא היה לי מזומן. אז התנצלתי מראש שיש לי רק כרטיס אשראי. הקופאית הרגיעה אותי בחיוך ש....הם בכלל לא מקבלים מזומן אז אין בעיה. שאלתי אם זה חדש והיא אמרה שהיא עובדת שם מעל שנתיים אז לפחות מאז שהיא הצטרפה

באותה המדינה (שבדיה אם זה משנה), בפעם האחרונה ששילמתי במזומן במונית הנהג די לא רצה לקחת אותו... וגיחך במבוכה כרומז : "מי בכלל משלם במזומן?!"

ממה שאני רואה אנשים צעירים תמיד יוצאים עם טלפון נייד שאליו מודבק מין כיס שמחזיק את כרטיס האשראי. וזהו.

גם אתן מרגישות שכסף מזומן הולך ונעלם לו מחייכן?

ברור שיש לי מזומן בארנק!

בדרך כלל לפחות 200 ש"ח.
יש לי גם כסף בתוך התיק (בדרך כלל מטבעות של עודף, אבל לא רק)
הכסף בארנק זה מתוך הרגל מאז הצבא, שסבתא שלי היתה נותנת מזומן והיתה אומרת - שיהיה לך לקנות שתייה בדרך.
פעם אחת, כשלא היה לי מזומן הייתי חייבת מונית ספיישל ולא היה מספיק. מרוב לחץ שכחתי את המספרים של הכספומט אז חברות עשו מגבית של מטבעות... מאז אני יותר מקפידה.
בארץ ברוב המקרים אם הסכום לתשלום נמוך פחות מעשרים ש"ח לא מקבלים אשראי .
בנוסף, אני חושבת שכל עוד יש מס הכנסה, הרבה אנשים ימשיכו להסתובב עם מזומנים....רואים את זה הרבה בסופר, אנשים משלמים קניות גדולות בכסף מזומן (מתוך סכום גדול שיש להם ביד , לא בגלל תיקצוב...)

מה שחשבתי שנפסיק להשתמש בו אלו הצ'קים. אך לא, מידי שנה אני משלמת כשלושה פנקסים לבי"ס, לחוגים ולבעלי מלאכה שונים.

מה שמעסיק רבים בימים אלו לגבי המזומן הוא הצבעים המבלבלים של שטרי ה 200 הישנים וה 20 החדשים.
המון אנשים מתבלבלים.

debby12

New member
מנהל
אני רואה שגם אצלך כסף מזומן מתקשר לסבים

גם אצלי יציאה מהבית בלי מזומן אצלם היתה סכנה אטומית.

אצלנו זה הפוך. המזומן הולך ונעלם, וברו המקומות אפשר לשלם באשראי גם על 20 סנט (האופריות פה תמיד מתמוגגות מזה - זה נראה להן מדליק)

אבל צ'קים הם מצרך די דרוש (הרבה יותר משהיו בישראל אפילו לפני עשור). משלמים בהם לאירועים טיולים ודברים של בית הספר (עשרות צ'קים בשנה), ולפעמים לחוגים, מורים לנגינה וכאלה. הרבה חשבונות שמקבלים לא נותנים אפשרות לשלם באשראי (למשל הרבה חשבונות מרופאים).

וגם - הרבה חשבונות רשמיים - נגיד מיסי מקרקעין, אגרת רישוי לרכב ועוד עולים 2.5% יותר "עמלת אשראי" למי שרוצה לשלם באשראי.

בקיצור - הצ'קים חיים וקיימים בארה"ב, והם מגיעים פה אגב עם נייר קופי מתחת כך שנשאר ביד העתק של הצ'ק.

debby12

New member
מנהל
אה - ואיזו דמות שמו על השטר 200 החדש?

של אישה לשם שינוי?

על ה 200 החדש (כחול) יש את נתן אלתרמן

לאה גולדברג - על שטר של 100 צהבהב
ורחל המשוררת - על שטר של 20 ש"ח אדום (מבלבל עם ה 200 הישנים)

Ani15

New member
לא נתקלתי במקום שלא מקבל מזומן

גם מחוץ לישראל (שאם הייתי צריכה לשלם באשראי בחו"ל לכל סכום קטן הייתי פושטת את הרגל, העמלות זוועה ואין לי כרטיס קורפורייט). זה נשמע לי ממש מוזר.
בד"כ מסתובבת עם קצת מזומן בארנק, במיוחד מכיוון שעד לאחרונה לא הצלחתי להגדיר כרטיס אשראי באפפ של המוניות ולכן הייתי צריכה לשלם במזומן. לאחרונה הצלחתי, ואז התברר לי שהאפפ לא עובד בכמה מקומות שאני נוסעת מהם - נידחים משהו - כך שאני צריכה להזמין מונית בטלפון ו.. לשלם במזומן. בחזרה לנקודת ההתחלה.
בישראל כמעט ולא רואים יותר שיקים. אם צריך לשלם חד פעמית סכום לא גדול לנותן שירות כזה או אחר בדרך כלל עושים את זה באפפ של אחד הבנקים. בסכומים גדולים ממילא לא מקבלים שיקים בדרך כלל - מזומן, העברה בנקאית או אשראי.

עדיקים

Active member
לדעתי בארץ המזומן חי וקיים השיקים הרבה פחות

לאט לאט מפסיקה להשתמש בשיקים ומרגישה כמה קרוב היום שכבר לא אשתמש בהם יותר.
יש היום המון אפליקציות של הבנקים וגם לא שבהם אפשר להתאגד כקבוצה לדוג'- ועד בית, ועד כיתה וכד'. כבר יצא לי לשלם בהן.
מה שיכולה לעשות בהוראת קבע עושה בהוראת קבע.
מזומן, גם אני גדלתי בבית שאסור ללכת בלי כסף מזומן בתיק ותמיד יש עליי כסף. מתי זה יעלם כאן, לא ממש רואה את זה קורה.

באמת, לוועד כיתה תשלום באפליקציה ?

אז איך יהיו הורים שיתחמקו מתשלום ?

וברצינות, אני מפחדת להעלות את הנתונים של הבנק על הנייד.

עדיקים

Active member
המחמקים יתחמקו גם מיזה

בעקרון זו שנה ראשונה שגבו באפליקציה ולא כולם רצו אז חלק הביאו במזומן ולכן לא יודעים אם יש מתחמקים כרגע.
אבל אין ספק שזה הרבה יותר נוח מאשר להפגש עם ההורים בשביל לגבות.
לועד הבית למשל עשיתי הוראת קבע בבנק במקום לתת שיקים נמאס לי לכתוב אותם כל שנה מחדש. הסכום קבוע ולא מתכננים מעבר דירה בתקופה הקרובה.

לגבי פרטי החשבון בנייד, מי שירצה נתונים יגיע אליהם בכל דרך ולא רק דרך הנייד. אם משתמשים באפליקציה לגביית חובות תמיד מקבלים הודעה גם כשאת נותנת וגם כשאת מקבלת. את חשבון הבנק שלי אני מבקרת כל בוקר (לימד אותי איש חכם מזמן אבל התחלתי רק בתקופה האחרונה מודה), כי אין לי שליטה על השימוש שלנו בכרטיס האשראי וככה קל לי יותר לודא ולעקוב אחרי ההוצאות. אם תהיה פעולה חריגה אני ישר אראה אותה.

יש לי אבל בד"כ לא בארנק חח

מקבלת את הכסף על ההפעלות והשיעורים במזומן אבל מפקידים וזה לא בארנק אלא שמור במקום אחר.
אתמול הפקדנו סכום גדול יחסית ואז קלטתי שאין לי אפילו דולר אחד לרפואה בארנק ויש רק כסף שמיועד למחר לתת לבייביסיטר כך שבאופן משעשע או שצריכה לחכות לשיעור הפרטי/הפעלה הבאה או להוציא כסף אם ממש צריכה.
&nbsp
לרוב משתמשת באשראי, במיוחד שאני פה כבר 4 שנים ועדיין אין לי מושג מה זה כל מטבע מבלי להסתכל מה שכתוב על המטבע.

mikmik291

New member
ראיתי בשבוע עבר כתבה בנוגע לכסף מזומן

השוו את שבדיה וישראל, בשבדיה מנסים לצמצם את השימוש בכסף מזומן ולכן יכולת לשלם שם רק באשראי. בישראל לעומת זאת, משתמשים יותר במזומן (ככה לפחות טענו בכתבה הזו).

אני משתמשת הרבה במזומן דווקא או בכרטיס אשראי. אין כאן צ'קים ולכן יש לנו פנקס ששמור רק לארץ כי בישראל איכשהו תמיד רוצים צ'קים בארץ, תמיד שאני מגיעה לאירועים משפחתיים ולחתונות של חברים אני מביאה מתנה בצ'ק.

למעלה