מזון לאלרגיים

boassong

New member
מזון לאלרגיים

כאמא שנחשפת לבעיית הקושי במציאת מזון לילדים אלרגיים דרך חברה שבתה אלרגית לביצים, חלב, סויה, קטניות, שומשום, בוטנים ועוד, חשבתי על אפשרות של יבוא מזון מיוחד לאלרגיים מחו"ל. מדובר בתחליפי ביצים, תערובות מוכנות לעוגות עוגיות ולחמים, בייגלה וכו'. האם לדעתכם יהיה לכך ביקוש ? האם מישהו חושב שהוא היה רוכש מוצרים כאלה ? תודה מראש על העזרה.

שירהכ

New member
תגובה

הבת שלי אלרגית לביצים חלב סומסום וקצת לבוטנים. אנחנו שומרים כשרות ולא נראה לי שהמוצרים כשרים. אם הם כשרים אני מניחה שהייתי קונה רק בהזדמנויות מיוחדות כי זה בטח מאוד יקר. לגבי עוגות-רוב האלרגיים לביצים יכולים לאכול עוגות אפויות היטב גם עם ביצים, ואין בעיה לאפות בלי חלב סומסום בוטנים וסויה. מי שלא יכול-חמותי אפתה לנו פעם עוגת שוקולד בלי ביצים יצא קצת מתפורר אבל בסדר, ואפשר גם עוגות מבצק עלים או בצק פריך ולמלא בפירות או ריבה-כך שאין סיבה מבחינתי להוצאות אדירות. לחם רגיל גם אין בעיה.

אני הייתי קונה בשמחה

רגישה לחלב, סויה, ביצים, חיטה, אורז, בוטנים. אם יש מוצרים רק מקמח תפו"א או תירס... בלי כל המזונות שציינתי לעיל- אני קונה!

עינית

New member
אצלנו רגישים לחלב וגלוטן

ואולי לעוד - כעת בבירורים. היום רוב התחליפים הקנויים מכילים המון כימיה מוזרה, כאשר קוראים את התחליפים מקבלים חררה. אולי זה בעיקר בתחליפי השומן כדי להמעיט את האחוזים, אך גם תוספות הצבעים והשאר - מה זה עושה לגוף? לרגישים אני משתדלת לקנות את החומרים המותרים ולעשות לבד - תוך ידיעה מה שמתי בסיר. אבל אולי יש בחו"ל דברים מותרים נקיים מכימיה מיותרת לגוף?

למעלה