מזל טוב ושאלה!

sheda0ktana

New member
מזל טוב ושאלה!

הבטחתי שיהיו לי הרבה שאלות, אז הנה הראשונה. שתדעי מיכל שאני גרה בקרואן שהוא אסון פנג שואי מהלך. למעשה, כל הבתים האחרונים שגרתי בהם היו אסונות פנג שואי, עם מסדרונות ארוכים ובלתי נגמרים, עם שירותים באיזור של בריאות/שגשוג, ועכשיו - חדר השינה שלי. המקום היחיד שאפשר לשים בו מיטה הוא כשצד שלם של המיטה צמוד לקיר (בעיה א´). לרגלי המיטה נשארו בערך שישים סנטימטר מהקיר, שבהם עומד ארגז מצעים (בתהליך בניה, מעץ, עם הרבה פסים לאיוורור) (בעיה ב´). מעל ארגז המצעים תלוי מדף לרוחב הקיר, שבצד התחתון שלו מוט תליה עם קולבים ובגדים (בעיה ג´). זה דחוס, זה עמוס, זה הכי מסודר שאפשר! החדר עצמו (כמו כל הקרואן) עשוי מתכת, עם חלון על הקיר שלאורך המיטה. מעבר לקיר של ארגז המצעים נמצאים השירותים/מקלחת. איך מתחילים לתקן את המיקום של המיטה ככה שיהיה "רווח" בינה לבין הקירות? איזה צבעים או תמונות מומלץ לשים על ארגז המצעים כדי לאזן טיפה את האלמנטים (מתכת/עץ)?
קרן

קרן היקר היי- עלינו לזכור את כווני

השמיים בכל מקום בו אנו נמצאים. אז לפני שאענה על שאלותיך עליך לזכור בכל הצגת שאלה למקם לי כל פריט עליו את מדברת. למשל: באיזה כוון בחדר ממוקמת מיטתך? מצפון לדרום? ממזרח למערב? איכן את מניחה את ראשך כשאת נרדמת? ארגז המצעים על איזה כוון נמצא הקיר עליו הוא עומד? המדף מאיזה חומר הוא עשוי ומה צבעו? ראשית מדוע את קוראת למקום המגורים שלך אסון פנג שואי? א´ שני את גישתך, מקום מגוריך הוא לא אסון אלא אם את החלטת שהוא כזה. ב´ אם כל כך מפריע לך מקום המיטה הרחיקי אותה כמה ס"מ מהקיר שהיא צמודה איליו בשביל ההתחלה. תנסי לקרוא את המאמר של אביבה ואולי תגלי שם כמה תשובות בתור עזרה ראשונה. לכל דבר יש פתרון

sheda0ktana

New member
כיוונים ועניינים

ראשית, אני חושבת שהבית הוא אסון פנג שואי כי יש בו כל כך הרבה "תקלות" וכל כך הרבה אילוצים שאי אפשר לשנות, ואני עוד אגיע אליהם, חדר חדר, פרה פרה. אני בהחלט מרגישה שיש לזה השפעה על מערכת היחסים בבית. בנוגע לחדר השינה: הבית כולו הוא מלבן שצלעותיו הארוכות בכיוון מזרח-מערב, וצלעותיו הקצרות הן בצפון-דרום. חדר השינה נמצא בקצה הצפוני של הבית, לכל רוחב המבנה. הכניסה לחדר השינה מכיוון דרום (אין דלת, יש וילון בד שבד"כ אסוף כלפי מעלה). המיטה נמצאת בכיוון צפון מערב, כשהראש פונה צפונה. ארגז המצעים צמוד לקיר הדרומי. המדף עשוי מעץ - פורמייקה לבנה והמתלה עשוי מתכת כסופה. כמה סנטימטרים באמת יעשו הבדל? לא ציינתי שהמיטה היא פוטון שמונח על בסיס עץ שעומד על בלוקים של בטון שביניהם כל מיני ג´אנק של חבר שלי (שקי שינה, שמיכות ישנות, אוהלים, ציוד של הצבא וכאלה). ז"א מלא צ´י סגור, חנוק ומקובע. המון תודה, קרן

היי קרן-נסיון להגיש עזרה../images/Emo9.gif

היי!!! עד שלא תשתחררי במחשבתך מהמשפט "אסון פנג-שואי" לא נוכל להתקדם לשום כוון. אין כאן שום אסון. פשוט ע"י סדור מחדש של הקיים ועל ידי הבנת דברים בסיסיים תוכלי להשיג סוג של שלוות נפש. מההסבר שלך אני יצאתי מבולבלת לגבי כווני הבית ולכן עד שלא אראה במו עיני אותו התשובה שלי לא תהיה הכי מדויקת. עליך למקם כל פריט בדיוק הכי מדויק שאת יכולה בעזרת מצפן. זה שאמרת שהמיטה שלך נמצאת בצפון מערב ופתאם את אומרת שהראש שלך בזמן שינה נמצא בצפון מהווה עבורי קונפליקט. בכל אופן עליך להבין שכוון צפון מערב הוא הכוון של הגבר שם הוא מבטא את מלא המיניות שבו. אם את ישנה כשראשך לצפון את נמצאת במצב טוב. כדאי שכשאת מכסה את המיטה שלך שימי עליה כיסוי בגוון כחול. ארגז מצעים עשוי עץ שנמצא בצד דרום הוא בסדר. אם יש עליו פינות חדות ולא מעוגלות עליך לכסות אותו בכיסוי או במפה בגוונים בהירים של אדום כתום או בשלוב של שני הצבעים. גם צבעים בהירים של ירוק או חום או סגול יכולים להתאים. הצבעים הנ"ל הם שילוב של אדום וירוק מעורבבים. לגבי מדף העץ הוא בסדר מבחינת האלמנט הוא גרוע מבחינת הצבע. לבן לא מתאים לצד דרום. שני את צבע המדף לצבע שתבחרי עבור הכיסוי לארגז המצעים. גם למדף אסור שהפינות שלו יהיו חשופות. כל פינה הופכת להיות חץ רעיל וכדאי לכסות אותה עם מפית או בד שיטשטש את הפינה. ארגז מצעים זה דבר לא בריא כי הוא גורם לנו לאסוף באמת ג´אנק. חדר שינה אסור לו להפוך להיות מחסן, ככה הוא מפר את האיזון ואת הזוגיות. חדר שינה צריך שיהיו בו כמה שיותר גוונים בהירים שנוטים לכוון הוורוד דוקא, בכוונים של דרום מערב ישלוט האדום הוורוד, בכוונים של צפון מערב ישלוט הצבע הלבן בדרום מזרח תבחרי גוונים עדינים של ירוק ובצפון מזרח גוונים בהירים של צהוב לימון. האם את יכולה לצבוא את המתכת של המדף לצבע אפרסק? זה יטיב איתך. לגבי כמה ס"מ של הרחקת המיטה מהקיר... כן הם יעשו עבורך את ההבדל תנסי בעצמך ותראי. חוץ מזה לדעתי אין לך מה למהר לעשות שינויים בכל הבית. התמקדי בחדר השינה כי לדעתי שם נמצא שורש הבעיה שלך לחוסר השקט שלך בעצמך ובזוגיות שלך. מצאי מקום אחר בבית לשים בו את הג´אנק, גם אם החבר שלך יתנגד לכך.

sheda0ktana

New member
תודה תודה ../images/Emo24.gif לא אסון. אתגר?

מצטערת על הבלבולת...התכוונתי שהמיטה צמודה לקיר המערבי (לאורכה) ולקיר הצפוני (ראש המיטה). אני דווקא זו שבד"כ ישנה קרוב לקיר (זאת אומרת יותר למערב) וחבר שלי בקצה המיטה. התלבטתי בין גוונים של אדום או ירוק לארגז המצעים. (אני מנסה לחשוב פה בקול רם:) לפי מה שהבנתי, האלמנט של הדרום הוא ה
(אדום). מבחינת המעגלים אש מגבילה מתכת. החדר, והבית בכלל, סובל מעודף מתכת (כל הקירות עשויים מתכת). זאת אומרת שאלמנטים של אש, בשילוב עם אלמנטים של עץ (שיחזקו את האש) יעזרו לנקז את המתכת. הבנתי נכון? אם אני אתייחס לקיר הצפוני של חדר השינה, חוץ מהמיטה יש עליו גם שידת עץ "כוורת" שעליה עומדים נרות ומתקן שמנים ומאוכסנים בה ספרים. מה מערכת היחסים בין היסודות אש-עץ-מים? האינטואיציה שלי היא שמים מכבים אש (כאילו, DUH!), מים תומכים בעץ (זה עובד ככה בגינה..), ועץ תומך באש. איך אני מתייחסת פה לאלמנט המתכת (הקיר)? ניסיתי להיעזר במאמר, אבל לא מפורט שם המעגל הטבעי/תומך, וגם לא המעגל המתקן. מצטערת אם אני מפגיזה בשאלות
ושוב
קרן

היי קרן - הצלחתי להתבלבל בעצמי../images/Emo12.gif

בכל אופן אנסה לענות על מה שהבנתי: הבית הוא קרוון מכאן שכולו למעשה עשוי מתכת. אפשר להתגבר על הבעיתיות של עודף מתכת ע"י שמוש בצבעים שתומכים בכוונים הנכונים.אם לא תשתמשי בצבע הלבן את לא תגבירי את המתכת בבית. הקיר הצפוני של חדר השינה שיך ליסוד המים ותומך בקרירה. לכן לא מתאים שם מדף של נרות ומתקן לשמנים. נרות ומבערים מדליקים בצד דרומי. צבעי את המדף בגוונים בהירים של כחול תכלת או ששימי עליו כיסוי בד בצבעים העדינים שאמרתי.ספרים שמים באזור צפון מזרח דוקא. לגבי האינטואיציה שלך היא עובדת נכון. מים אכן מכבים אש כמו בטבע. מים עוזרים לעץ לגדול. עץ עוזר לאש לבעור. בגדול לא משנה לנו האלמנט ממנו עשוי הבית כי אם מה שהעין רואה. אם תצבעי את קירות הקרוון בגוונים שמתאימים לכוון על פי המאמר את תרגישי בשינוי המידי. אם את לא יכולה לגעת בצבע הקירות כי את גרה בשכירות השתמשי באלמנטים שתומכים בכוון. לדוגמא: על מנת לחזק את הגבריות של בן הזוג ניתן לקנות תרנגול עשוי מתכת ולשים אותו בפינה הצפון מערבית.( כדאי שהתרנגול יהיה נחמד ולא נח נח)... על מנת לחזק את הצד הצפוני שימי אקוריום עם דגי זהב. או מזרקה שמימיה עולים כלפי מעלה.

sheda0ktana

New member
קדימה ויאללה!

יוו, כמה טיפים נפלאים נתת מיכל. תודה תודה תודה תודה. אני הולכת להתחיל ליישם ואני אדווח אם יהיו תוצאות!

למעלה