מזל טוב ושאלה...

מזל טוב ושאלה...

קודם כל מזל טוב על הפורום החדש שיצא לדרך והמון הצלחה בניהולו... אני פנינה אמא של שחר שינקה עד גיל 3 חודשים ועקב חזרה לעבודה ושאיבת חלב, היא התרגלה לבקבוק ולצערי הפסיקה לינוק, ולתומר שלצערי ינקה רק שבוע
. עכשיו לשאלתי. אני כרגע כמו שחלק מכן יודעות ומכירות אותי מפורומים אחרים נמצאת בשבוע 38, ממש לקראת לידה...בהריון הזה משום מה לא היה לי שום נזילות וטפטוף של הקולסטרום למרות שבהריונות הקודמים הופיעו לי התופעות הללו כבר בשבוע 34-5, האם זהו סימן שלא יהיה לי חלב להנקה, שלא אוכל להניק? ושאלה נוספת שחברה שלי שצריכה ללדת גם כן (קצת אחרי): היא עישנה במהלך הריונה, ולמרות שאמרתי לה שאסור להניק, היא אומרת שתרגיש נורא אם לא תניק. מה דעתכן לגבי זה?

אפרת_ח

New member
מבחינה בריאותית, עדיף להניק ולעשן

מאשר לא להניק ולעשן, כך שחברתך צודקת לחלוטין ושיהיה לה בשעה טובה!. כמובן שעדיף גם להפסיק לעשן אבל כנראה זה קשה מדי... לגבי הקולוסטרום - באופן כללי אין חובה שיהיו טיפטופים, ולא כל הריון הוא אותו דבר, כך שסביר שיהיה לך מספיק חלב. אבל לאור הניסיון הלא לגמרי מוצלח שלך, אולי כדאי לך להשתתף לפני הלידה במפגש לה-לצ´ה או אפילו להפגש עם יועצת הנקה, על מנת לנסות ולהבין מה היתה הבעיה. אם לא מסתדר, אולי תספרי יותר כאן ונוכל לחשוב על משהו.

../images/Emo45.gif

אני מסכימה לחלוטין עם אפרת בשני הדברים, אני רק רוצה להרחיב קצת על העישון- דבר ראשון, לשם גילוי נאות, אני מעשנת. אישה שמעשנת בהריון מעבירה לעובר ניקוטין דרך השילה, זה חמור יותר מלהעביר ניקוטין דרך החלב, כי החלב בעל סגולות נפלאות שמחפות במידה על הניקוטין. אישה שמעשנת יכולה להניק, אין עם זה בעייה. ההמלצה היא לעשן אחרי ההנקה (בקציפות גדילה קשה מאוד לדעת מתי בדיוק זה ´אחרי´...), ובכל מקרה לא ליד היונק, גם לא לעשות חדר עישון בבית אלא לצאת החוצה ממש (שקשת נולדה היה גם שלג וכשמישהו מאיתנו רצה לעשן הוא היה אומר ´אני הולך לראות שלג´, נוסטלגיה), וכמובן למעט הסגריות (כמה זה מעט?). השאלה היא לא האם להפסיק לעשן או לא, אלא כשאישה מעשנת האם להניק או לא, וזה די מובן (אני מקווה. שלא יגידו עלי שאני מטיפה או פנטית
) שהנקה עדיפה על תחליפים. בשעה טובה, לשתיכן!

לגבי השאלה הראשונה- לא ולא ולא!!!!

זה לא אומר כלום! כשאני הייתי לקראת סוף ההריון התיעצתי עם 2 יועצות הנקה בדאגה רבה למה אין לי הפרשות של קולוסטרום ולמה לעזאזל החזה לא גדל לי אפילו לא קצת?! מסתבר שכל גוף מתנהג אחרת. היום בני בן 11 חודשים ועדיין יונק המון! יש ימים שהוא ממש ניזון מהנקה מלאה. אף פעם לא היו לנו בעיות בכמות החלב. פנינה, אל דאגה. אם תניקי לפי דרישה הגוף שלך ייצר מספיק חלב. לידה קלה והנקה מוצלחת

יערה+

New member
יש לי תשובה לשאלה הרארשונה

גם לי לא היה קולסטרום בהריון הזה ולירון יונק כבר שלושה וחצי שבועות ואנחנו במגמה להמשיך עד ש........ בלידה הראשונה היה לי קולוסטרום כבר משבוע 34 ולא היה לי מספיק חלב לצרכים של ירין. לדעתי זה לא מעיד על כלום.

למעלה