מזל טוב!

אתי77

New member
מזל טוב!

שמונה שנים אחרי לידת בני הבכור והמקסים, שמונה שנים אחרי גילוי הלקות שמיעה שתלווה אותו ואותנו כל חייו ואחרי שמונה שנים של חיפוש אחרי מקום חם ותומך, מקום שיהווה גם מקור מידע, וגם מקום מפגש להורים לקויי שמיעה נולד הפורום הזה... בספטמבר התחלתי לעבוד במיח"א כגננת במעון יום השיקומי.. בגן משולבים ילדים לקויי שמיעה ושומעים. ובמסגרת עבודתי, אני נפגשת עם אנשי מקצוע רבים. והתחיל לדגדג לי...והרגשתי שאולי סוף סוף, יש לי את הכלים ליצור את המקום הזה. שחבל שלא אשתף בידע שאני צוברת, וחבל שהאנשי מקצוע שאני פוגשת כל יום העובדים עם ילדים לקויי שמיעה לא יחלקו את הידע הרב שלהם עם הורים אחרים... אז הנה הוא כאן. ואני מקווה שהפורום הזה יהווה מקום של הקשבה הדדית ותקשורת פוריה!

down under 1

New member
ברכות לפתחת הפורום!

אני בטוחה שיש ביקוש רב למידע בנושא, איזה כיף שאת מוכנה לחלוק. בהצלחה!

avinoam zs

New member
סוף סוף יש מקום שאפשר לשתף בו את הדילמות

אני מתלבט אם לשלוח את הבן שלי (2) לגן רגיל או לגן שמותאם לילדים עם בעיות שמיעה. יש צדדים לכאן ולכאן. מצד אחד, אני רוצה שהבן שלי יהיה במסגרת רגילה. קשה להשלים עם זה שהוא לא יכול להיות במסגרת רגילה. ובנוסף, אני לא רוצה שהוא יהיה מבודד מהחברה אם אשלח אותו לגן רגיל. מצד שני, אולי גן לילדים עם בעיות שמיעה יהיה טוב לו בגלל אנשי המקצוע שיש שם. אבל... אפשר גם להשיג לו אנשי מקצוע שישתלבו במערכת החינוך. בקיצור, אני בדילמה.

אתי77

New member
בחירת מסגרת

ברוך הבא! אכן זוהי שאלה לא פשוטה. אלמנטים רבים נכנסים לתמונה. מהן האופציות למסגרת? באיזה גן רגיל הוא ילך? כמה ילדים יהיו בגן על כמה אנשי צוות? האם תהיה שם אקוסטיקה? האם הגננת והצוות יהיו מוכנים להרכיב מערכת FM אם צריך והאם יקפידו על כך? מהי רמת הלקות שמיעה שלו ואיך הוא מסתדר בדרך כלל? איך תקחו אותו לטיפולים של קלינאית? האם תצטרכו כמה פעמים בשבוע להפסיד עבודה כדי להוציא אותו מהגן לקלינאית? ומה קורה בגן המותאם לילדים לקויי שמיעה? האם רק ילדים לקויי שמיעה נמצאים בו? האם יש שם שילוב של ילדים שומעים? אני בהחלט מבינה את הדילמה... יש לפעמים הרגשה שאם נשים את הילד במסגרת רגילה מההתחלה אנחנו מבטיחים לו שילוב מוצלח בהמשך. לפעמים אנחנו חוששים שמסגרת מותאמת תרגיל את הילד לקביים שבהם אינו צריך. ומצד שני, הוא רק בן שנתיים. יש לפניו עוד שנים רבות של מסגרות רגילות שבהן הוא יצטרך להתמודד... כמובן שאינני יכולה לתת לך עצה אמיתית בלי להכיר את הילד, ובלי להכיר את המסגרות השונות הבאות בחשבון. אני חושבת שיהיה נכון ללכת לראות, אפילו בלי הילד את הגנים שבאים בחשבון. לשבת קצת שם, גם בגן הרגיל וגם בגן המיוחד. להתרשם מהאווירה, מהילדים, לדבר עם הצוות... כדאי להתייעץ עם האנשי מקצוע אבל בעיקר כדאי לכם להתרשם בעצמכם. אין תשובה אחת המתאימה לכולם. אני מאמינה שכשתראו את האופציות השונות בעצמכם, התמונה תהיה ברורה יותר... מקווה שעזרתי... בכל מקרה! ברוכים הבאים! ונשמח לשמוע עוד פרטים על ההתלבטויות...

Rוניקו

New member
בחירת מסגרת

כפי שכתבה אתי, לבחירת מסגרת יש המון שיקולים. האם בנך מרכיב מכשירים? האם בעל שתל? מתי נותח? האם מטופל במסגרת מיח"א או AV? מה המלצת הצוות המטפל בו? חשוב להבין כי בחירת גן לשנה הבאה אינה דבר בלתי הפיך. תמיד ניתן לקבל החלטה שונה במהלך השנה ולהעביר מגן אחד לאחר (כמובן שעל בסיס מקום פנוי)

hadas128

New member
אשמח לעזור

הי, יש לנו ילדה בת 5 ובת 2.5, שתיהן מושתלות דו צידי ובגנים רגילים. הן היו בגן של מיחא ת"א. הגדולה הייתה שנתיים עד גיל 3 וחצי והקטנה הייתה שנה שעברה ועכשיו היא שם יומיים בגן משולב. אשמח לעזור לך בהתלבטות. 0525645754. חשוב לשלב ברגיל אם יש תנאים מתאימים- גן קטן או מחולק לחדרים קטנים. אם זה ילד אהוב ורגיל אין בעיה, הילדים מגלים עניין במכשירים ואח"כ מתרגלים והחברים הקרובים דואגים להם!! לילדות שלי מידי פעם נופל המכשיר מהאזן- רצים החברים לעזרתם או לגננת. תלוי בילד, תלוי בכם. יש סטיגמה לגנים של כבדי שמיעה- צריך להתעלם מזה. הכרנו אנשים וילדים מקסימים שחברים שלנו עוד מהגן של הגדולה. זה חשוב מאד חברים כבדי שמיעה. הוא עוד קטן- תעשו את מה שהכי טוב וקל לילד. כל החיים הוא עוד יצטרך להתמודד. היום הקטנים לא צוחקים ומבודדים חריגים, זה קורה אולי יותר מאוחר בביה"ס. הילדה שלי בטרום חובה רגיל ובנתיים טפו טפו..רק עכשיו היא מתחילה להיות מודעת לזה שהיא שונה קצת מכולם עם המכשירים. כל השאר לא.

מסגרת לילד

הי, לא פירטת מה רמת ליקוי השמיעה של הילד וזה עשוי להשפיע על ההחלטה. אני יכולה לשתף אותך מהנסיון הפרטי שלנו. הבת שלנו עם ליקוי שמיעה בינוני ומרכיבה זוג מכשירי שמיעה מגיל 0 בערך. אנחנו בחרנו לשלוח אותה לגן רגיל מכיוון שלא ראינו שום סיבה להכניס אותה לסביבה של ילדים לקויי שמיעה. בזכות המכשירים היא מסתדרת מצוין ולא רצינו לתייג אותה כילדה חריגה בלי סיבה. זה באמת הוכיח את עצמו במקרה שלה. היא משתלבת נהדר בגן, פעילה ומקובלת על הילדים. הדרכנו את הצוות לגבי ההתייחסות המיוחדת אליה והטיפול במכשירי השמיעה אבל חוץ מזה אין בה שום הבדל לעומת הילדים האחרים. סתם לדוגמה, בסוף שנת הלימודים הקודמת, אמא אחת הופתעה לשמוע שיש בגן ילדה לקויית שמיעה. היא ידעה מי זו הבת שלי ולא העלתה על דעתה שהיא לקויית שמיעה. במקביל אפשר לתת לילד תמיכה שפתית במיחא, AV או כל מקום אחר. יש גם קלינאיות שמגיעות לגן. אני לא רואה סיבה שהילד יהיה מבודד מהחברה אם תשלח אותו לגן רגיל. בסך הכל מדובר במכשירי שמיעה
במיוחד אם הוא יהיה בחברת ילדים כבר מגיל צעיר והם יתרגלו לזה. אבל זה כמובן תלוי בילד - אתה מכיר את שלך.

WM AHL U

New member
ברכות לפתיחת הפורום

איזה תזמון מצוין. בדיוק גילינו לאחרונה שהילד שלנו לקוי שמיעה, ואנחנו מרגישים די אבודים. אני מקווה שכאן יהיה לנו מקום לפרוק, לשתף ולשאול שאלות. בהצלחה!

אתי77

New member
ברוכים אבאים!

אני באמת מקווה שנצליח ליצור כאן יחד מקום שכזה
קחו בחשבון שהפורום נפתח רק לפני שבוע, כך שיקח קצת זמן עד שתהיה בו קהילה של ממש...אבל הנה...רק שבוע ואנחנו כבר לא מעט הורים
ברוכים הבאים!

המרחפת

New member
ברכות ואיחולי הצלחה

שהפורום ישגשג, יהיה פעיל ומלא בתוכן. מקווה שזה בסדר שאציץ מדי פעם. רק טוב!

למעלה