מחזור משכנתא קיימת

שלום לחברי הפורום,

אני בעל משכנתא קיימת ושוקל למחזר ולהגדיל את סכום ההלוואה. פרטים של המשכנתא:

1. 220 א״ש קל״צ בריבית של 4.1% (עמלת היוון של בערך 10,000)
2. 220 א״ש פריים מינוס 0.6%

אני מעוניין למחזר את המשכנתא ולהגדילה כדי להשקיע את הכסף בהשקעה מניבה אחרת.

השאלות שלי הן:

1. האם ניתן למחזר משכנתא ולהגדיל את סכום הקרן?
2. האם לממחזרים ניתן לקחת עד 66% ריבית פריים לפי החוק החדש
3. האם אוכל לשפר את התנאים משמעותית? כלומר האם התנאים שאקבל יהיו דומים ללוקחי משכנא חדשה?

תודה רבה לעונים

82little

Active member
1. האם ניתן למחזר משכנתא ולהגדיל את סכום הקרן?
תשובה: תלוי מה אחוז המימון, ומה ההחזר החודשי האפשרי. בנוסף, קחו בחשבון שמיחזור משכנתא קיימת הוא בשיעורי ריבית הנהוגים לגבי רכישת דירה ואילו הגדלתה יהיה בשיעורי ריבית יקרים יותר, הנהוגים בריבית במשכנתא לכל מטרה, כלומר משכון נכס קיים. משכון נכס קיים הוא בדרך כלל עד 50 אחוז משווי הנכס. השתמשו במחשבון משכנתא כדי לבנות תמהיל מתאים שכולל גם מיחזור הקיים וגם המסלולים הנוספים להרחבת המשכנתא.

2. האם לממחזרים ניתן לקחת עד 66% ריבית פריים לפי החוק החדש
תשובה: בשלב ראשון דובר על אפשרות כזאת רק לרוכשים דירה חדשה, אבל אפשר לבדוק. בנוסף, לפי המסתמן הבנקים עדיין לומדים את התנאים החדשים מבחינת הרווחיות והסיכונים עבורם. אז חלק מהבנקים מאפשרים ריביות טובות יחסית אבל חלק מייקרים די משמעותי את הפריים כך שזה לא תמיד משתלם.

3. האם אוכל לשפר את התנאים משמעותית? כלומר האם התנאים שאקבל יהיו דומים ללוקחי משכנא חדשה?
תשובה: נראה שכן בנוגע למסלול הקלצ. פחות בנוגע לפריים. לא ציינת כמה שנים בכל מסלול. כמה שנים במקור כמה שנים נותרו . מה ההחזר החודשי וכו'. כל זה תוכל לברר בחשבונכם בבנק ובעזרת מחשבון משכנתא לבנות תמהיל מתאים. שימו לב שבבנק הקיים כנראה עדיף למחזר רק את הקלצ . אם עוברים בנק אז גם הפריים ימוחזר.

אחרי העבודת בית שלכם גשו לבנק ובררו בפועל את התנאים וכדאי גם להשוות למה שתקבלו בבנקים אחרים. ההשוואות הללו והמשא ומתן עם הבנקים חיוניים למיקסום המשכנתאות, וזה כך לגבי כל תהליך של נטילת משכנתא...
בהצלחה.

למעלה