מחיר `הבגידה` במושגים חיוביים !!

מחיר `הבגידה` במושגים חיוביים !!

הם נכנסו לדרך עלומה של אהבה אסורה. רצו לפרוץ גדרות, רצו חייהם לגרות. היו לפתע בין החיים קודם היו ליבותיהם שבורים. היו חיים בכוחו של הרגל ולשקיעתם לא היה הסבר. אהבה חדשה שידרה עוצמה, ניטלת החיים נהייתה קלה. כל ענן אפור ניראה שוב צחור, קול עורב נשמע כזמיר קול המצפון הפך משמים. כל יום של בגידה הפך שארית היום לאגדה. אם תסתיים הבגידה ,יהיה דינה כמו סיום של כל אהבה ואין הבגידה לשמה היא הסיבה להתעצב אלא העצב הוא הסיבה לבגידה!!!

אישה50

New member
ארבל - ממש ממצה

הנה (שוב) תארת בכמה משפטי פרוזה, עולם מלא, אמיתי וכנה נפלא ממש ממצה

אישה50

New member
אולי.... זה רע??????

לא להבהל.... כל זה היה למען החריזה... רואה? כבר אמרתי שאין לי את זה - אבל זה מרגיש נחמד ובכלל לא נורא ושוב, השיר נפלא

noam011

New member
ואני הייתי אומר

לא העצב הוא הסיבה לבגידה אלא הטיפשות וחוסר המחשבה וכו מי שהוא בעל ניסיון בכך - יודע

טיפש מי שממשיך לסבול!!!

ומה יעשו אלו שלא יכולים להתגרש??? חשבת על זה? לא כולם מוכנים לשבור את מסגרת הנישואין ומקריבים עצמם למען הילדים ו`הבגידה` היא הממתיק של חייהם שאכן לוקים בחסר. יש גם שאינם יכולים להרשות לעצמם את הגירושין בשל בעיות כלכליות...ואל תגיד לי שזה לא שיקול אל מול הסבל....הרי ידוע שהגירושין הם קלים לעניים כי אפס לחלק לשניים שווה לאפס או לחילופין למיליונרים שאם יחלקו לשניים עדיין יוותרו מיליונים לכל צד. אז בלי להתייפיף ובטח לא להאשים בטיפשות !! שמעת על שאין לדון אדם עד שלא תעמוד במקומו??

אישה50

New member
נעם - אין מצב אחד דומה למשנהו

מטבע הדברים, גם אם עמדת ``באותו מצב``, עליך לקחת בחשבון את הכותרת (שנתתי לנושא) כמו גם את העובדה לעולם יגיבו בני אדם שונים בדרכים שונות לאותה סיטואציה - ואין תגובה אחת לגיטימית יותר מהאחרת, כמו שאין מישהו שבידיו המפתח לדרך האולטימטיבית.... סליחה שהתערבתי

noam011

New member
אני דוקא שמח על תגובתך

היא עניינית יותר מקודמתה. נכון שכל אדם מגיב שונה לאותו מצב. על זה אני מסכים. אין ויכוח. אבל כמי שכבר עבר את הנישואים, וחוה גם את הבגידות, היום אני מבין שזו היתה טעות. זו היתה טעות ללכת על פלירט, רומן, או איך שתקראי לזה, במקום להתמקד בפיתרון בעיות הנישואים. זה היה בזבוז זמן ואנרגיה, במקום להשתמש באנרגיה להציל את הנישואים. אני לא מתיימר להיות החכם באדם, ולא חושב שאני הוא האורים והתומים, אבל אם הנ``ל יעבור את אותה הדרך שאני עברתי, אני מבטיח לך שהוא יגיע לאותה המסקנה. מה שמאפיין אנשים גרושים הוא, שהתחושות שלהם ולא פעם גם המסקנות שלהם דומות מאד. לכן אני חושב שכל מי שהתגרש, יתמוך בדעתי.

אישה50

New member
נעם - לגופו של ענין/אדם

ענינותה של התשובה הקודמת לא נוגעת לכאן - היא אולי לא היתה ענינית עבורך כי לא כוונה אליך.... ובאשר לתגובתך אלי, גם כאן אני חוזרת ואומרת, ברוח דברי הקודמים, צא וחשוב: אולי יש גרושים שאינם מצטערים? ואולי יש גרושים שאינם מצטרפים לדעתך?... לכל נושא (כולל גירושין וגרושים) יש פנים לכאן ולכאן... אין זאת אומרת שאינך יכול להחזיק בדעתך ו/או להביע אותה ובתנאי שתזכור שזכות זו עומדת גם לאחרים... ושאלה נוספת: מה דעתך על זכותו של אדם לבחור לטעות, לשגות וללמוד משגיאותיו הוא? - סתם חומר למחשבה

ארבל זה בוודאי לא פיתרון

להישאר במערכת הנישואים ולהתנהג לפי כללים של חברה בע``מ זהו בהחלט פתרון לא טוב. ילדים עם כל הכבוד להם, לעיתים גודלים פחות טוב בבית שיש בו משקעים כשהזוגיות לא תקינה מאשר כשהוריהם גרושים. ילדים נוטחים לראות אצל חבריהם מערכות יחסים בין גבר לאשה ומשליכים את מראה עיניהם על ביתם שלהם. להתגרש כשהמערכת לא מתפקדת כמוה כהוצאת גוף זר שחדר לגוף ושיבש מערכותיו אין פסול בגירושים ואפילו אפשר להתגרש בנחת. לא כל הגירושים הם כאסח אחד גדול בוודאי שמעת את המשפט שאומרים לזוג כשהוא עומד להינשא כי חשוב לא רק עם מי מתחתנים אלא ממי מתגרשים. תהא הדרך קשה ככל שתהא עד לגירושים - עדיין עדיף לשדרג מערכת יחסים כשהיא נותנת אותות של חידלון. בגידה היא תחליף לנישואים המשעממים את האחד ומלבבים את נשמתו אך מאידך היא בהחלט יכולה להיות גיהנום לצד הנבגד ואף למאהב/ת חשבת על זה??????? לפיכך גם בגידה מניעיה אינם כנים היא לא פוסחת על הפגיעות אלה שבכל פעם מישהו אחר נפגע ממנה. האם מטרתנו היא להשיג את אושרנו על חשבון אחרים???????? 007 - ליהי

אורמור

New member
התאוריה הסוביקטיבית שלי..

בגידה= מעילה באמון..זה מתרחש כשהכל נפלא בין בני זוג..והאחד על חשבון השני חוגג במסתור..כשהעילה המוצהרת היא מחסור בריגושים בלבד. זו בגידה כייון שהאחד מאמין בשני והשני מועל באמון.. מצב אחר הוא כשנישואין עולים על שרטון ומצבים טכניים לא מאפשרים פרידה חוקית..חוקית שכן הלב כבר ממילא חי בניפרד..כי אז אין בליבי גינוי לרעייה בשדות הזרים.. ואמירות בנוסך איין סיבה להשאר יחד כשהכל מת.. אז ממש לא מדויק..לא הכל בחירה בחיים.. יש קרבות על חזקה.. יש קשיים כלכליים יש אי הסכמה על תנאים.. אלף סיבות ל``התקעות``..כזוג על נייר לא לכל אחד יש כוחות ללבוש שריון ולצאת לקרב..יש הבוחרים בבררת המחדל מוותרים על חלק מאושרם אך ממצים אותו מכיוון אחר.. זה לגיטימי מבחינתי..כל עוד הדדי מעל לכל חושבת..שאל לנו לשפוט.. איש איש הישר בעייניו יעשה עם מקסימום טנטטיביות שלא לפגוע בצד האחר פעם סברתי אחרת..ראיתי הכל שחור או לבן.. עידן התמימות חלף.. בחיים יש אלף ניואנסים ואין דין זוגיותו של האחד כזוגיותו של האחר.. לכן מותר לנו להביע דעה..תמיד אבל לא לשפוט ולא להחמיר.. אולי קצת סטיתי מהנושא..אבל אז מה? מדינה דמוקרטית לא? מחייכת..ומאחלת אהבה כזו או אחרת לכל הלבבות הלא מנוצלים.. אור

למעלה