מחלה של אבא

• פותח הנושא 27נ
  • פורסם בתאריך

27נ

New member
מחלה של אבא

היי, זקוקה לעזרה, אנסה לקצר בתיאור המצב ומקווה שתוכלו לכוון - אבא שלי בן 60 וקצת, אובחן לפני כמה חודשים כחולה בפרקינסון. התחיל טיפול תרופתי אך מצבו מדרדר מאוד, במיוחד נפשית. הוא הפסיק ללכת לעבודה, אך מסרב או לא מצליח להשלים את תהליך הביטוח הלאומי כדי שיקבל כסף למרות שלא עובד. בנוסף - הוא גר עם אשתו (נשוי בשנית) ועם הבת שלהם בת ה- 12. אשתו לא מצליחה להתמודד עם המצב, אפילו לא ללכת איתו לרופא או לשמור מסמכים רלונטים ולפקח על תהליכים. הם גרים במעלות ואני בתל אביב, ולכן אני ממש לא מצליחה מרחוק לעזור להם בשום צורה. מרגישה שהם צריכים מישהו שיבוא אליהם לפחות פעם בשבוע, יפקח על המצב, אולי יעזור במילוי מסמכים וכו', יתן כתף נפשית או משהו. בנוסף - אני מנסה למצוא קבוצת תמיכה לו או לאשתו באזור מעלות וממש לא מוצאת. (חיפה זה מאוד רחוק להם ואבא שלי כבר לא יכול לנהוג). האם יש איזו מסגרת שמפעילה מתנדבים שיוכלו לבוא ולעזור? או קבוצת תמיכה קרובה? (דיברתי עם העמותה לפרקינסון אבל אין להם דברים רלונטיים). תודה, נטע

נטע שלום,

נראה לי שכדאי לפנות לשרותי הרווחה במעלות. הם אמורים להכיר את השרותים הקהילתיים בעיר וסביבותיה, יתכן שהם גם יכולים לסייע במילוי הטפסים של ההביטוח הלאומי. דרך נוספת יכולה להיות פניה לעובדת הסוציאלית של קופת החולים של אבא. המצב בו את במרכז הארץ וההורים בגליל מאוד מקשה ומתסכל מקווה שנתתי כיוון. נשמח אם תשתפי אותנו במה שקורה. אם יש שאלות נוספות נשמח לחשוב יחד על כיוונים ופתרונות

למעלה