מחלוקת על תאריך סגירת תיק הוצל"פ

ירון61

New member
מחלוקת על תאריך סגירת תיק הוצל"פ

שלום לכם,

אני חייב בתיק (סוג שטרות) מלפני הרבה שנים וקיבלתי מכתב מהוצל"פ.
על המכתב כתוב תאריך השליחה 1.2.18!

תחילת המכתב :
כותרת: התראה לפני סגירת תיק ההוצאה לפועל מחמש חוסר מעש.
מנתוני התיק עולה כי התיק נמצא בחוסר מעש מזה זמן רב (מעל שנתיים).
בהתאם להוראות תקנה 126 (ד)(1) לתקנות ההוצל"פ, על הזוכה ליתן טעם מדוע לא ייסגר התיק מחמת חוסר מעש.
לא תוגש תגובת הזוכה תוך 30 מיום מתן התראה זו, יסגר התיק על ידי המזכירות ללא צורך בהחלטה נוספת.
תשומת לב הזוכה להוראת תקנה 24(1) לתקנות ההוצאה לפועל על פיה: "נשלח כתב בדרך הממוחשבת, יראוהו כאילו הומצא כדין ביום השלישי שלאחר שידור מהמערכת הממכונת של הלשכה.
למניעת סגירה אוטומטית של התיק בהעדר תגובה, תגובת הזוכה תוגש במסגרת פעילות לצדדים בלבד.
סוף המכתב.

ביום שני ה5.2.18, הלכתי להוצל"פ למחלקת הישום ושם אמרו לי שלא הוגשה תגובת הזוכה ושאם המצב יישמר כך, אז התיק ייסגר
ב 16.2.18.
וכששאלתי למה אני לא יכול לסגור את התיק כבר עכשיו בתאריך 5.2.18, כי הלא כבר עברו מעל 30 יום מאז שהמכתב יצא ב1.2.18!
אז הם הסבירו לי שהם מוסיפים שבועיים לתאריך השליחה עד שאפשר לסגור את התיק כי לוקח שבועיים לדואר להגיע לזוכה ולכן הם כתבו "תוך 30 מיום מתן התראה זו, יסגר התיק"

שאלותיי:
1. האם זה טבוע בחוק כלשהוא שצריך לחכות שבועיים נוספים וששבוע למשל לא מספיק? האם ניתן לערער על כך באמצעות עורך דין?
2. ומה הכוונה במשפט הזה במכתבם:
"תשומת לב הזוכה להוראת תקנה 24(1) לתקנות ההוצאה לפועל על פיה: "נשלח כתב בדרך הממוחשבת, יראוהו כאילו הומצא כדין ביום השלישי שלאחר שידור מהמערכת הממכונת של הלשכה."
כלומר האם הכוונה שהספירה של ה30 יום לסגירת התיק היא החל מהיום השלישי של תאריך שליחת המכתב ב1.2.18? כלומר התיק אמור להיסגר ב4.2.18, לא? מה הכוונה של משפט זה?

אשמח לעזרת עורך דין כי אני רוצה לסגור את התיק כבר מחר על הבוקר אם זה אפשרי כדי למנוע תגובת הזוכה!

בברכה ותודה מראש.

סגירת תיק הוצאה לפועל

התשובה הינה מורכבת. יש את החוק ואת נוהלי לשכת ההוצאה לפועל.
הם היו צריכים לסגור את התיק. דבר איתי ואסביר לך מדוע.

למעלה