מחפשת עצה

מצב
הנושא נעול.
מחפשת עצה

מחפשת עצה
שלום לכולם. השקעתי מאה אלף ש"ח בתעודת הסל קסם תל בונד 20 ממש מיד לאחר השפל בסוף השנה החולפת כך שנכון להיום הרווח שבידי הוא רווח נאה. האם יש עוד בשר להשקעה שכזאת לדעתכם? האם כדאי לממש ולהפנות את הכסף להשקעה באג"ח שלכאורה יש לו פוטנציאל רווח , כור סדרה ח למשל?. תודה רבה.

יש מישהו בבית?

מחפשת עצה
שלום לכולם. השקעתי מאה אלף ש"ח בתעודת הסל קסם תל בונד 20 ממש מיד לאחר השפל בסוף השנה החולפת כך שנכון להיום הרווח שבידי הוא רווח נאה. האם יש עוד בשר להשקעה שכזאת לדעתכם? האם כדאי לממש ולהפנות את הכסף להשקעה באג"ח שלכאורה יש לו פוטנציאל רווח , כור סדרה ח למשל?. תודה רבה.
יש מישהו בבית?

dw2322

New member
אולי קודם תלבונד 40?

מחפשת עצה
אולי קודם תלבונד 40?
לעבור מתל בונד 20 לכור אגח ח נראה לטעמי כקפיצה די גדולה מבחינת הסיכון (נכון, גם פוטנציאל הרווח) כך שהייתי שוקל לפני כן לעבור לתל בונד 40 (שכור ח נמצאת בתוכו). ככה עדיין אנו שומרים על פיזור בין הרבה אגחים, אך כאלה עם פוטנציאל תשואה גבוה יותר (וסיכון ותנודתיות גבוהים יותר בהתאם). לטעמי כור ח אכן אטרקטיבי (וגילוי נאות: מחזיק ולא ממליץ), רק הפריעה לי הקפיצה מתעודה על אגחים סולידיים אליו.

תגובה - בונד 40

אולי קודם תלבונד 40?
לעבור מתל בונד 20 לכור אגח ח נראה לטעמי כקפיצה די גדולה מבחינת הסיכון (נכון, גם פוטנציאל הרווח) כך שהייתי שוקל לפני כן לעבור לתל בונד 40 (שכור ח נמצאת בתוכו). ככה עדיין אנו שומרים על פיזור בין הרבה אגחים, אך כאלה עם פוטנציאל תשואה גבוה יותר (וסיכון ותנודתיות גבוהים יותר בהתאם). לטעמי כור ח אכן אטרקטיבי (וגילוי נאות: מחזיק ולא ממליץ), רק הפריעה לי הקפיצה מתעודה על אגחים סולידיים אליו.
תגובה - בונד 40
אתה מאוד צודק בעיקרון . מלכתחילה חשבתי על השקעה באג"ח בודד כדוגמת כור בגלל הקופון שהוא מחלק. לא כדאי להשקיע באופציה שכזאת שגם מחלקת קופון נחמד וגם מהווה פוטנציאל לרווח. אני טועה?

jsphs7

New member
גברת: לעולם לא שמים את כל הביצים בסל אחד.

תגובה - בונד 40
אתה מאוד צודק בעיקרון . מלכתחילה חשבתי על השקעה באג"ח בודד כדוגמת כור בגלל הקופון שהוא מחלק. לא כדאי להשקיע באופציה שכזאת שגם מחלקת קופון נחמד וגם מהווה פוטנציאל לרווח. אני טועה?
גברת: לעולם לא שמים את כל הביצים בסל אחד.
על פניו כור, חברה יציבה תשואה של מעל 11% שנתיים דירוג A+. מה היית עונה לי אם לפני שנה הייתי שואל אותך: אג"ח אפריקה סדרה י"ג דירוג גבוהה, חברה עם מכסים רבים. מה היית עונה לי? אולי על דלק נדל"ן סדרה כ"ה? על פניו, אינני רואה בעיה אבל לעולם לא שמים את כל הכסף "הבורסאי" בנייר אחד. לגבי קופון, קרנות בד"כ מתחייבות להשקיע חזרה את הקופונים במדד - כך שאם את רוכשת סל את נהנית מהגנת העדר. החסרון: קרן רוצה דמי ניהול, כאשר קונים אג"ח זבל פתרון מצויין - כאשר קונים אג"ח ממשלתי דמי הניהול אוכלים את הריבית.

שאלה למביני האג"ח

מחפשת עצה
שאלה למביני האג"ח
שלום רב. לטעמכם , אם בחרתי לשים מעט כסף באחת משתי האופציות גזית גלוב ד או כור ח במה עדיף לי? הכסף הזה יכול לשכב באחת משתי האופציות גם פרק זמן ארוך של מעל לשנה או אפילו שנתיים. תודה

dw2322

New member
מדוע או או?

שאלה למביני האג"ח
שלום רב. לטעמכם , אם בחרתי לשים מעט כסף באחת משתי האופציות גזית גלוב ד או כור ח במה עדיף לי? הכסף הזה יכול לשכב באחת משתי האופציות גם פרק זמן ארוך של מעל לשנה או אפילו שנתיים. תודה
מדוע או או?
אם החלטת לרדת מרעיון התעודה המפוזרת אז לפני שנעביר את כל 100 אלף לאגח אחד אפשר לחשוב על פיצול קטן: נאמר 3 אגחים, שכל אחד יקבל 33. בתסריט הזה כור ח, שמציע כיום 11%, נשמע כבר יותר טוב. האגח הזה עולה לאחרונה כי אחזקה מהותית של החברה: מניית קרדיט סוויס (CS) עלתה 50% בתקופה האחרונה, מאזור ה 20$ לאזור ה 30$, מה שאומר שבאופן תיאורטי החברה יכולה לממש הנכסים ולשלם את כל החובות בלי בעיה. גזית גלוב ד משלם 9.5%

תשובה

שאלה למביני האג"ח
תשובה
אז מה שאתה מציע זה חצי חצי? אין לי אופציה שלישית האמת. לדעתי גם הקופון הוא נמוך ממה שצויין אבל הפוטנציאל לרווח במקרה כזה הוא יפה לא?

dw2322

New member
אחרים מוזמנים להציע אופציות נוספות

תשובה
אז מה שאתה מציע זה חצי חצי? אין לי אופציה שלישית האמת. לדעתי גם הקופון הוא נמוך ממה שצויין אבל הפוטנציאל לרווח במקרה כזה הוא יפה לא?
אחרים מוזמנים להציע אופציות נוספות
וכך אפילו לחלק את ה 100 ל 3 או 4 אגחים (יותר מזה זה כבר כאב ראש וסכומם קטן מדי פר אגח) תוכלי לשאול גם את היועץ בבנק לכמה רעיונות ולשתף כאן במה שהוא הציע. כדאי שהאגחים יהיו מסקטורים שונים. הקופון בד"כ נמוך מהתשואה מכיוון שההנפקות נעשו בזמנים טובים, כשהיה קל להנפיק והקופונים קטנים. מאז הבורסה קרסה, האגחים ירדו, ולכן התשואה שאת רואה באגחים רבים גבוהה מהקופון הרישמי שהחברה משלמת. ההבדל נובע מירידת השער של האגח. ככל שהשער נמוך יותר התשואה גבוהה יותר, ולהפך. בהנחה שתחזיקי כמה שנים עד הפידיון הסופי, ובהנחה (כבדה מאד) שהחברה תעמוד בנטל התשלום, האגח יעלה לשער שהוא היה אמור להיות באופן תיאורטי (נקרא שער פארי) ובסה"כ התשואה תהיה התשואה לפידיון ולא רק הקופון. 9% וגם 11% תשואה שנתית זה לא רק יפה, זה נהדר, ונובע מכך שישנו סיכון. בלי סיכון (או כמעט בלי) אפשר לצפות לגרד בקושי 2-3%.

לסיכום

שאלה למביני האג"ח
לסיכום
המון תודה לך , גרמת לי להחכים מאוד. לסיכום אתה בעד פיזור מסוים במצב שכזה כשהאידיאל מבחינתך כפי שהבנתי בהתחלה הוא פיזור על כל המדד ( 40) בצורת תעודת סל. יש שם עוד בשר בטווח המדובר של מעבר לשנה , האם נכון ? ( וברור שהכל בתיאוריה) , האם כל נושא קרנות המנוף ושאר " נסיונות ההחייאה " יחזקו את הנחה זו? ושוב תודה על כל העצות.

NS101

New member
השאלה שלי היא יותר בקטע של מידת ההבנה שלך

לסיכום
המון תודה לך , גרמת לי להחכים מאוד. לסיכום אתה בעד פיזור מסוים במצב שכזה כשהאידיאל מבחינתך כפי שהבנתי בהתחלה הוא פיזור על כל המדד ( 40) בצורת תעודת סל. יש שם עוד בשר בטווח המדובר של מעבר לשנה , האם נכון ? ( וברור שהכל בתיאוריה) , האם כל נושא קרנות המנוף ושאר " נסיונות ההחייאה " יחזקו את הנחה זו? ושוב תודה על כל העצות.
השאלה שלי היא יותר בקטע של מידת ההבנה שלך
מה טווח ההשקעה, האם זה באמת שנתיים? בכל מקרה, עדיף שני האג"חים מאשר אחד, לדעתי. אני לא יודע איזה סכומים מדובר פה (משיקולי עמלות מינימום) - אבל בעיקרון, אני הייתי מפזר בין יותר משני אג"חים. לא יודע אם הייתי הולך על תל בונד 40,אולי הייתי משאיר חלק בתל בונד 20 - אבל זוהי שאלה של שנאת סיכון בנוסף להכל.

jsphs7

New member
לא הגדרת מה החשיפה להפסד שאת מוכנה לשאת

לסיכום
לא הגדרת מה החשיפה להפסד שאת מוכנה לשאת
כל השקעה יש בה משום סכון. יש דברים מסוכנים פחות כמו אג"ח ארה"ב ויש מסוכנים יותר כמו חברות שללא פריסה מחדש בדרך לפירוק. יש כאלו שבתחילת המשבר קנו זהב תוך מחשבה שגם אם ה-$ יקרוס מטיל מוזהב תמיד שווה את משקלו בזהב (בתרתי משמע). אבותינו נהגו לומר: לעולם ישלש אדם כספו (אני בטוח שאת יודעת את ההמשך). תמיד לפזר. את צריכה להגדיר מה הסכון שאת מוכנה לקחת. כאשר "השוק" מתמחר נייר ב- 10+% אחוזי תשואה זה לא לחינם. אג"ח מדורגים אחרים מציעים גם 50% תשואה שנתיים - אבל זאת כי השוק חושש מחדלות פרעון. את נדרשית להגדיר בעיקר לעצמך מה מידת הסכון שאת מוכנה לקחת.

cookie31

New member
מה עם אג"חים של אלביט הדמיה? רמת סיכון דומה

לסיכום
מה עם אג"חים של אלביט הדמיה? רמת סיכון דומה

cookie31

New member
למה לבחור באופציה אחת ולא לחלק בין שתיהן?

שאלה למביני האג"ח
למה לבחור באופציה אחת ולא לחלק בין שתיהן?

cookie31

New member
אל תשקיעי הכל באותו אג"ח

מחפשת עצה
אל תשקיעי הכל באותו אג"ח
המלצה - תעשי פיזור ואל תשקיעי הכל באותו הדבר - תבדקי למשל מה יש בתל-בונד 40 או 60 תבחרי כמה אג"חים תקראי עליהם טוב טוב ותיקני כמה מהם. את גם לא חייבת למכור את כל מה שיש לך בתל-בונד 20

מצב
הנושא נעול.
למעלה