מחפש עצה מה לעשות עם אישתי

youtube 7

New member
מחפש עצה מה לעשות עם אישתי

שלום
שנה ו3 חודשים אחרי לידה, היא לא חוזרת לעצמה, אני חושב שהיא נכנסת לדיכאון או דיכאון קל.
לא יודע מאיפה להתחיל אבל הנקודה היא - שהיא לא מצליחה למצוא עבודה, המקום האחרון שהיא עבדה בו סגר שהיא ילדה, היא פחות ופחות מחפשת עבודה וגם אם מחפשת אז זה משרה מאוד מאוד ספציפית ומאוד קצת שעות, חצי משרה כזה.

זה נלווה לרוב בתירוצים\סיבות כמו אני לא רוצה לעזוב את הילדים בבוקר (אני יוצא לרוב לעבודה מוקדם בבוקר - עצמאי שעות לא שעות), מישהו מאיתנו צריך להוציא אותם מהבי"ס ולשלוח אותם. וכו וכו

אני מנסה לעודד אותה למצוא אבל לא ממש מצליח, חשבתי אולי שתלך להתנדב אפילו או לעשות משהו כי נשבר לה לשבת בבית.

לא רוצה ללחוץ אותה לצאת לעבוד כי זה יוצר מריבות בנינו וגם אם היא תלך לכל עבודה שהיא תמצא היא עלולה להתאכזב ולעזוב.

היא כל היום עם התינוקת בבית ( יש עוד 2 ילדים גדולים גדולים) קשה לה נפשית להתנתק ממנה ככה זה נראה מבחוץ.

בנתיים נראה שהיא תחכה כבר עד שנה הבאה שהקטנה תלך למסגרת כל שהיא.

העבודה זה פחות בשביל הכסף אלא יותר בשבילה,
מה הייתה ממליצים לי לעשות?

נראה שהמודעה מתמקדת בעיקר בעבודה ותעסוקה, תכלס זה משפיע עליה במציאות היא מאבדת לאט לאט את האנגרגיות שלה ולא מצליחה להתמודד עם השהות הרבה בבית.

mykal

New member
דעתי,

לא יודעת אם התמריץ שלך לצאת לעבודה יועיל,
אבל על חוסר האנרגיה ועל האבחון שלך שאולי היא בדכאון קל--
זה צריך להחליט רופא המשפחה.
נראה לי שחשוב לידע ולקבל קצת עזרה, לעזור לה
לצאת ממצב הרוח שהיא נתונה בו.
מעבר לזה--חפש דרך לבילוי משותף מחוץ לבית, לצאת ערב,
לצאת לסופ"ש לבית מלון,ללכת לאיזה ספא--קצת לשבור שגרה,
ואם לך אין זמן לכל אלה--אז לצוות לחברה טובה או אחותה,
תמיד אפשר למצוא מישהוא שיהיה איתה.

youtube 7

New member
לא חושב שהמצב עד כדי רופא משפחה או משהו

דווקא לאחרונה אחרי שהקטנה סיימה לינוק יש הרבה הרבה יותר פנאי ויציאות...
עדין חסר משהו באוויר.
&nbsp
נמתין עוד קצת ונראה
תודה

debby12

New member
מנהל
אני אתחיל במחמאה...

אתה נשמע בן זוג נפלא - תומך, רגיש, כו' בקיצור

כמה מחשבות פרקטיות

1) נדמה לי שיש שאלונים ברשת להתחלת אבחון של דכאון שלאחר לידה. כלומר - אם עונים "כן" ליותר מ-X שאלות מומלץ להתייעץ עם רופא/ת משפחה. ממליצה לחפש אחד כזה.

2) יכול להיות שאתה לא קורא אותה נכון? (אני לא מותחת עליך ביקורת חלילה - רק שואלת). כתבת שקשה לה נפשית להתנתק מהתינוקת (אולי כי זו ילדה שלישית ואחרונה בהחלט?). ואם זה המצב - אולי פשוט....לא מתחשק לה לחזור לעבודה?

אני לא אומרת שזו בחירה שמתאימה לשניכם. אבל אולי היא במין מצב כזה שלא מתחשק לה ממש לחזור לעבודה בשלב הזה של חייה. זה לא אומר בהכרח היא לא קצת מתחרפנת בבית. אבל זה לא אומר שהיא רוצה לעבוד כרגע.

כי מי שבוער בעצמותיה לחפש עבודה - עושה את זה

איך היה לה בעבודה לפני החופשת לידה הזו? היא אהבה את מה שהיא עשתה?

קשה לייעץ לך עם רעיונות מה לעשות בינתיים כי לא נתת שום פרטים על הכישורים שלה. נגיד, אם הוא התמחתה בתחום מסוים ,היא יכולה לקחת איזה קורס בתחום. קשה לי להיות יותר ספציפית כי אין פרטים

מקווה שיסתדר לה... נשמע שזה מעיק על שניכם

youtube 7

New member
תודה רבה, אני באמת תומך, קצת פחות רגיש

לאט לאט יותר לומד יותר לחיות טוב עם מי שהיא ופחות לנסות לשנות אותה אם אפשר לקרוא לזה ככה.
&nbsp
1 אחפש כזה
&nbsp
2 לא יודע, כמה שכתבת וזה משהו שאני מאמין בו מי שרוצה לעבוד יוצא לעבוד, אולי נוח לה כרגע כי אני מרוויח יחסית מספיק לשנינו אז אנחנו לא בלחץ עבודה, אולי פשוט לא מתחשק לה..
&nbsp
אבל אני כן מרגיש שהיא סובלת קצת ומתחרפנת לפעמים מימים ארוכים בבית. לא מאמין שתפקידה של אישה זה להיות בבית כל הזמן (בלי קשר לאם יש כסף או אין )
&nbsp
&nbsp

למעלה