מחקר הראה שאין שוני בקיום יחסי מין בין נימולים ללא נימולים

דיברגנט חדש

Well-known member
זה גרף כללי

1) לא ברור מהגרף, מתי התחילו לחסן, להבנתי מהגרף התחילו מ-92, אז מה קרה לפני כן, נניח משנת 80 ועד החיסון.
2) מה גרם למינימום לוקלי בשנת 98? ולמה עלה אח"כ?
3) איך אפשר לדעת מהגרף, האם אלו רק ילדים עם סיכון?

trilliane

Well-known member
מנהל
מה זאת אומרת "גרף כללי"? זה גרף של תפוצת המחלה בישראל

זו המטרה כשמחסנים את כלל האוכלוסייה – להפחית את שיעור המחלה באוכלוסייה. מה אתה מצפה שיבדקו, לא הבנתי. אני לא יודעת לענות לך מה גרם למינימום בגרף, אתה מוזמן להפנות את השאלה למשרד הבריאות.
&nbsp
היסטוריית המחלה בישראל
&nbsp
בישראל חיים מעל 210 אלף נשאים וחולים (כ- 2%-7% מהאוכלוסייה). החל משנת 1992 מונהג בישראל חיסון שיגרתי כנגד דלקת כבד נגיפית B לכל הילדים.
&nbsp
לפני השימוש בחיסון נגד המחלה, נדבקו מדי שנה ילדים רבים מאחד ההורים או מבן-בית אחר בשנות החיים הראשונות שלהם. בקרב תינוקות כ- 90% מהנדבקים בנגיף מתחת לגיל שנה, ממשיכים לשאת את הנגיף בגוף ונמצאים בסיכון מוגבר לפתח מחלת כבד ממושכת (כרונית).
התחסנות נגד דלקת כבד נגיפית B מקטינה את כמות החולים והנשאים ואת כמות החולים שיזדקקו להשתלת הכבד.
https://www.health.gov.il/Subjects/...Vaccination_of_infants/Pages/hepatitis_B.aspx
&nbsp
חשבתי שקישרתי לדף הזה... בכל מקרה אתה רואה מה היה בעצם לפני 1992, כי עובר זמן עד שרואים השפעה של חיסון על האוכלוסייה.
&nbsp
אם יש לך שאלות נוספות על איסוף הנתונים ועל הגרף, לא אני הכתובת. מבחינתי הנושא חפור.

דיברגנט חדש

Well-known member
אם בישראל חיים מעל 210 אלף נשאים וחולים, זה יכול להסביר את

הגרף שבעצם רק מקירבם היו החולים המוצגים בגרף, כך שייתכן שבארץ לחסן רק את אותם תינוקות של ה-210 אלף נשאים וחולים היה עושה את העבודה.
זה לא נבדק בארץ, אלא רק בארה"ב.
&nbsp
בנוסף, לא מוצג בגרף, מה קרה משנות ה-80?
&nbsp
שאלתי, מדוע המידע כה המום?

trilliane

Well-known member
מנהל
כבר צירפתי לך הסברים של אנשי מקצוע מדוע זה לא נכון

ולא ברור לי למה אתה חושב שאם גישה של חיסון אוכלוסיות סיכון בלבד נכשלה בארה"ב היא תצליח דווקא בישראל. כי הישראלים קרים מהאמריקנים והם לא מנשקים, מחבקים ומעבירים נוזלים גוף ביניהם?

&nbsp
אתה אולי המום, המידע לא. לי הוא ברור לחלוטין. ההמלצה של משרד הבריאות עולה בקנה אחד עם המלצות גורמי מקצוע מובילים בעולם כמו CDC. אם אותך זה לא מספק, קטונתי. באופן אישי אני לא באוכלוסיית סיכון ולמרות זאת התחסנתי נגד צהבת A ו-B (בתשלום!) כי הם עוד לא ניתנו בילדותי. מי שמעדיף לוותר על חיסון שניתן חינם ולהסתכן בינתיים שילדיו יידבקו במקרה לכל החיים (כאמור, קורה גם באוכלוסיות שאינן בסיכון) – שיהיה לבריאות ושיהיה במזל.
&nbsp
בעניין הגרף, לא ברור לי למה החלטת לבדוק דווקא מה קרה משנות ה-80, אבל כפי שכבר ציינתי, אני לא הכתובת. אתה יכול לפנות למשרד הבריאות ולבקש מידע מתוקף חוק חופש המידע.

דיברגנט חדש

Well-known member
גם אני התחסנתי בתשלום לפני הטיול הגדול

לדאבוני, חטפתי אלרגיה כתוצאה מהחיסון
&nbsp
הילדים שלי מחוסנים להפטיטיס A, אך לא ל-B.
&nbsp
ההבדל בין ישראל לארה"ב הוא ריכוז האוכלוסיה בשטח קטן, כך אפשר להגיע לכל אלו שבגורמי סיכון.
&nbsp
אנשי המקצוע שצירפת הסיקו את דבריהם מארה"ב ולא סתם לא הציגו את הגרף שיתחיל מנקודת החיסון ולא מעשור קודם ואולי תופתעי לראות גם שם יהיה מינימום לוקלי כפי שהראתי בשנת 98.
&nbsp
אם אני זוכר נכון, באתר חסון יש גרף כזה, אך משום מה, אני לא מצליח להיכנס לאתר שלהם.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא התחסנתי לפני טיול, התחסנתי כדי להיות מוגנת, נקודה

אם לא חיסנת את ילדיך לצהבת B צר לי עליהם, מקווה בשבילם שלא ישלמו את מחיר הוויתור המיותר הזה.
&nbsp
את ההבדל שציינת יודעים האפידמיולוגים בישראל, ואם הם לא חושבים שהוא רלוונטי, יש להם סיבה. אם אתה מחפש מקורות באתר "חסון" באמת אין טעם להמשיך ברצינות את הדיון. המידע שם אמין כמו הפרוטוקולים של זקני ציון.
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
אני אומרת בפה מלא שאני לא מאמינה גם לפסיק שמופיע באתר "חסון"

דיברגנט חדש

Well-known member
את לא צריכה להאמין, יש מקור לכל דבר שהם שמים, להבדיל ממשרד

הבריאות ואת מוזמנת ללכת למקור ולראות את הגרף בעצמך.
&nbsp
את יכולה, אולי, לא להסכים עם הפרשנות שלהם לגרף, אך לא יכולה לא להסכים עם הגרף עצמו ומוזמנת לנתח אותו בעצמך.

trilliane

Well-known member
מנהל
פתי מאמין לכל דבר. הלכתי ובדקתי כמה וכמה פעמים, היה על הפנים

תרגומים שגויים, חצאי אמיתות, הוצאה מההקשר, סילופי מידע... קטיף דובדבנים לתפארת. שלא לדבר על שימוש במקורות מפוקפקים. אחרי שבדקתי כמה וכמה פעמים ועמדתי על טיב המידע באתר, אין לי עוד כוונה לבדוק, לחקור, להתעמק או להתדיין עליו. אתה מוזמן לעשות את זה עם עצמך, אני לא בעניין.

דיברגנט חדש

Well-known member
שוב, הדגשתי שאני לא מבקש ממך להסכים עם הפרשנות שלהם, אך את

לא יכולה לשלול גרף שידוע מקורו.
&nbsp
אם הם היו עורכים את הגרף, זה משהו אחר, אך מוצגים שם גרפים ממקורות מהיימנים שאפילו את לא תפסלי.
&nbsp
חוץ מזה, אם יש לך מקור אחר שמציג נתונים על התקופה המדוברת, את מוזמנת להציג, כי אני, להבדילך, כן מקבל את הנתונים.

trilliane

Well-known member
מנהל
אני יכולה לשלול כל דבר שמופיע באתר "חסון" וכך אני עושה

על מה הוויכוח בעצם? אתה מחפש גרפים, לא אני... מצאת שם מידע שחיפשת ואתה מרוצה ממנו? יופי ולבריאות.

דיברגנט חדש

Well-known member
זהו בדיוק שאני לא מרוצה ולכן בחרתי לוותר על החיסון הזה

לילדיי, במיוחד כאשר בתקופתם עדיין היה כספית כמרכיב בחיסון.

KallaGLP

New member
לא קוראת מאקו ואין לי מושג על איזו כתבה אתה מדבר.

כל ההתנצחות הזו לא קשורה לכלום וחסרת פואנטה. ונגיד שנורא משעמם לי, למה זה משנה לך? מה, אני או מישהו אחר פה מנסה לשכנע אותך לחסן שאתה נכנס לפורום שלא קשור לחיסונים ופותח על זה שרשור חדש, ועוד בא בטענות לזה שמישהו בכלל קורא ומגיב?

אלב86

New member
יש הבדל באבואה בואה

זה כמו להוריד לבנאדם חצי מבלוטות הטעם בלשון, ואז להשוות אותו למישהו אחר שאוכל ולחשוב: זה לוקח להם אותו זמן ללעוס ולבלוע, שניה מרגישים ותה רמת שובע - סימן שאין הבדל!!
אתה מבין את עומק הטימטום?
זה לא באמת טימטום אלא הכחשה עמוקה וריגשית של מה לוקחים לנימולים.
&nbsp

למעלה