מחקר הראה שאין שוני בקיום יחסי מין בין נימולים ללא נימולים

דיברגנט חדש

Well-known member
לא אני טענתי שצריכים את כל העצבים בשביל ההנאה בסקס

אז, תחליטי, צריכים או לא צריכים? כי קונדום מבטל את הכל!

KallaGLP

New member
הטענה בכלל לא קשורה לסקס, אלא קשורה לכך

שבאופן עקרוני לא חותכים איברים בריאים בגוף האדם מבלי רצונו והסכמתו המפורשת והמודעת.
בהחלט יש מצבים שבהם אפשר ליהנות מסקס ללא קונדום: שני אנשים שנמצאים בזוגיות מחייבת וארוכת טווח ומתכננים לעשות ילדים יחד, שעברו לפני זה את כל הבדיקות המעידות על כך שאינם נושאים מחלות מיניות מדבקות, בהחלט יכולים ליהנות מסקס ללא קונדום. ובמקרה כזה ממילא הטיעון שברית מילה מקטינה את הסיכון למחלה כזו או אחרת אינו רלוונטי.
אך גם אם ממילא בכל המצבים האחרים צריך להשתמש בקונדום, עדיין האפקט של קונדום בלבד על ההנאה יהיה קטן יותר מאשר של ברית מילה וקונדום יחד. אבל שוב, זו ממש לא הסיבה, בטח לא העיקרית, להתנגד למילה. אני מתנגדת למילה בדיוק כמו שאני מתנגדת לעקירת ציפורן באצבע של תינוק - כי זו סתם התעללות ופגיעה בשלמות הגוף האנושי של חסר ישע ללא שום סיבה ומבלי רצונו והסכמתו של הקורבן. גם אילו זה לא היה פוגע כלל בהנאה המינית הייתי מתנגדת לזה באותה מידה. גם אם יש סיכוי של אחד לאלף או מיליון שתינוק ייפגע בשל פעולה רפואית לא נחוצה בריאותית, זו סיבה טובה להתנגד לפעולה הזו.
הסיבה היחידה שמצדיקה חיתוך בגוף האדם והשחתתו היא סכנה רצינית לבריאותו, בין אם מיידית או צפויה בהסתברות מאוד גבוהה, כמו כריתת שד של אישה שנמצאות בסיכון גנטי של עשרות רבות של אחוזים לכך שיתפתח אצלה סרטן שד. וגם אז עושים את זה רק אם וכאשר האישה כבר בוגרת ובוחרת בזה מרצונה ובאופן מושכל.
תינוקות בכל מקרה אינם צפויים לקיים יחסי מין בשנים הקרובות, כך שאפילו לו ברית מילה הייתה מונעת לגמרי מחלות מין (והיא רחוקה מזה), לא היה כל טעם לעשות ברית מילה בגיל הינקות, בדיוק כמו שלא כורתים שדיים לתינוקת שקרובות משפחתה חלו בסרטן השד. אבל היות שברית מילה ממילא אינה מונעת את הסיכון הזה ואינה מבטלת את הצורך בקונדום באותם מקרים שבהם גם לא נימולים משתמשים בקונדום, אז זה בכל מקרה לחלוטין לא רלוונטי. כך שאיך שלא מסתכלים על זה - הטיעון הבריאותי לא רלוונטי לחלוטין לכלום, נקודה.
אני לא מבינה מדוע האמונה שלך באלוהים לא מספיקה לך ואתה כל הזמן מחפש תירוצים שלא קשורים למצווה הדתית. מי שדתי עושה זאת כי הוא משוכנע שזו מצווה מאלוהים - אין שום סיבה אחרת בעולם לעשות ברית מילה. אני לא מאמינה באלוהים ולכן הסיבה הזו לא רלוונטית מבחינתי, אז אין טעם להמשיך בוויכוח העקר והמתיש הזה. אני מבטיחה לך שגם אם תחזור על אותם הטיעונים הלא רלוונטיים גם עוד 10000 פעם, זה לא ישכנע איש ולא ישנה את דעתו של איש, אז פשוט חבל על הזמן.

דיברגנט חדש

Well-known member
מהיכן את מניחה שאני מאמין באלוהים?

הסיבה לברית היא שימור המורשת היהודית, כיבוד אבותינו ששמרו עליה גם כאשר זה היה כרוך בסכנת חייהם.

הסיבה המשנית היא בריאותית (בונוס) והיגיינית.

KallaGLP

New member
אז אני לא מאמינה ששימור המורשת היהודית מחייב ברית מילה.

ובטח שלא מאמינה בסיבה הבריאותית.

דיברגנט חדש

Well-known member
אנחנו גודלנו כילדיי שמנת ואני לא מוכן להתנהג כאחד כזה

מאוד חשוב לשמר את מה שאבותינו שימרו על אף כל הסכנות שבדבר וזה מה ששמר עלינו עד הלום, אחרת ממזמן לא היינו מצליחים לשרוד.

KallaGLP

New member
רק אל תצחיק אותי. מה בדיוק אתה מקריב?

חשוב לך לשמור על המסורת ורוח היהדות? עשה משהו מועיל לאנושות, תתנדב, תלמד, תיתן צדקה, תשקיע, תתאמץ, אל תהיה אדם שמנת. לתת את בנך למוהל שיחתוך לו לא מצריך ממך שום השקעה ושום מאמץ, זה הקרבת קורבן, יציאה ידי חובה על חשבון מישהו אחר, תמים וחף מפשע, שלא יכול אפילו להתנגד, ותו לא. אם כבר יש משהו מכוער ביהדות, זה המנהג המתועב, הלא אנושי וההזוי הזה. האנושות אמורה להתקדם קדימה מבחינה מוסרית, לא לדרוך במקום. הרבה דברים שהיו במקור חלק מהיהדות, כמו עבדות, פוליגמיה, סקילה על בגידה ועוד, פסו מן העולם, ונשאר עדיין הכתם השחור הזה. דריכה במקום כשהזמן זז קדימה היא למעשה הליכה אחורה.
ואיך כל זה קשור לקשקוש הבריאותי? אתה רוצה לעשות ברית מילה לבנך כי אתה חושב שזה מוכיח שאתה כזה יהודי טוב? אז אל תערב דברים לא קשורים, כמו תירוצים בריאותיים.
במטוטא ממך, אני מוצאת דרכים שיותר מתאימות לי לשמור על זהותי. אני קודם כל בן אדם, ולכן אני נגד פגיעה בחפים מפשע.

trilliane

Well-known member
מנהל

KallaGLP

New member
זה שהזמנת מוהל ושילמת לו כדי שיחתוך בבשר החי של ילדך

מצביע על כבוד לאבותיך? זו בדיחה.
אני יכולה להבטיח לך שאנשים שלא נולדים להם בנים זכרים מכבדים את האבות שלהם לא פחות ממך.
הדבר שהכי מכבד גם אותך וגם את הדורות הקודמים לך אלה מעשים טובים ואנושיים והזיכרון שבלב שלך, לא פגיעה בגופם של חפים מפשע.
חוץ מזה, אם אבותיך חיו, נגיד, ברוסיה, סביר להניח שהם עצמם לא היו נימולים. הטלת מומים פיזיים בגוף האדם זה לעג ולא כבוד.
אבל אתה יודע מה? תכבד את אבותיך איך שאתה רוצה, בסדר? אלה החיים שלך. אבל מה אתה רוצה ממני? אני אבחר בעצמי אם ואיך לכבד את אבותיי ולא זקוקה להטפות ממך. תודה רבה.

trilliane

Well-known member
מנהל
רק אלוהים יודע מה הקשר בין "ילדי שמנת" לברית מילה...

בישראל רוב האנשים מלים, גם עניים וגם עשירים. אבל הייתה פעם מישהי, מתנגדת חיסונים וטרולית ותיקה בתפוז, שנשמעה ממש כמוך... אתה בטוח שאתם לא אותו גולש/ת?

trilliane

Well-known member
מנהל
מנין לך מה אבותיי עשו? אינך מכיר אותם... (ואת הקשר לא הסברת)

trilliane

Well-known member
מנהל
יו יו, איך הכנסת לי!
והקשר בין ברית מילה לילדי שמנת...?

דיברגנט חדש

Well-known member
הסברתי לך בתגובותיי הקודמות

בקשי עזרה או קחי קורס בהבנת הנקרא, בתקווה שאת מסוגלת בכלל לקלוט.

trilliane

Well-known member
מנהל
לא. כתבת רק "יורקת על מה שאבותייך עשו". מה הקשר לילדי שמנת?

אם נראה לך שיש קשר אתה כנראה לא מבין את משמעות הביטוי. אין קשר בין "ילד שמנת" לבין מסורת / דת / היסטוריה.

trilliane

Well-known member
מנהל
כפי שחשבתי, אינך מבין את הביטוי. "ילד שמנת" זה לא ילד מזלזל

למעלה