מחשבה שעלתה לי-פינוי יישובים מתוך הקו הירוק בהסכם שלום

lavifighter

New member
מחשבה שעלתה לי-פינוי יישובים מתוך הקו הירוק בהסכם שלום

אם חלקים מהשמאל כל כך בעד "שטחים תמורת שלום" ואומרים שאין חשיבות לשטחים בימינו, ואומרים שבעד "גושי ההתנחלויות" צריך חילופי שטחים, אז למה לא לתת לפלסטינים כמה יישובים ישראלים מתחומי הקו הירוק?
אני לא באמת חושב שזה רעיון טוב, אבל מעניין אותי מה תהיה התגובה של האנשים מהשמאל אם הפלסטינים ידרשו כזה דבר במו"מ כלשהו. למשל אם אבו מאזן יגיד שהוא רוצה את נחשון, מי עמי ונווה שלום(שגם ככה מתנהגים כפלסטינים) או חלקים מהעוטף עזה-האם יסכימו לרעיון הזה תמורת שלום אמיתי? הרי לא באמת אכפת לפלסטינים מהקו הירוק-הם רק רוצים להכאיב לנו כמה שיותר.

*הדיון פה הוא תיאורטי בלבד ולא אומר שאני בעד רעיון כזה, ותימנעו מאמירות קיצוניות כמו "מגיע להם" או "תפנו את השיח מוניס".

marabo

Well-known member
יש רק בעיה אחת קטנה

עוד אף מנהיג "פלסטיני" עוד לא הסכים לחתום על הסכם שלום תמורת העקרון הזה.
השמאל מנהל מאז אוסלו מו"מ עם עצמו וכבר החליט מה הוא נותן ומה הוא מקבל ובעולם הדמיון שלו הכול כבר סגור וכל הבעיה שנשארה זה רק המתנחלים והימין אויבי השלום שלא מסכימים..

יש רק עוד בעיה קטנה/גדולה אחת

מנהיג "פלסטיני" שיעיז לחתום הסכם שלום עם ישראל יהרג וירצח ע"י מוסלמים קיצוניים.
אריק שרון חתם הסכם שלום עם לבנון ,הסכם השלום הזה החזיק בדיוק 24 שעות,
הם הרגו שם את באשיר ג'ומאייל השותף לחתימה ,
נשיא מצרים אנואר סאדת שחתם הסכם שלום עם ישראל נרצח בסוף ע"י מוסלמי .
את המלך חוסיין שחתם הסכם שלום עם ישראל המוסלמים לא הספיקו להרוג,
כי המחלה הקדימה אותם והרגה אותו
היה עוד מקרה נדמה לי עם הסבא של חוסיין (עבדאללה?) משהו כזה בערך כבר לא זוכר.

lavifighter

New member
לגבי סבא של חוסין-צודק, ומשהו מעניין

סבא שלו נרצח ביציאה ממסגד אל אקצה-בהר הבית, בגלל ניסיונות להגיע לשלום עם ישראל
הרוצח היה ממשפחת חוסייני הידועה לשמצה של המופתי הנאצי(שאומנם לא הציע את רעיון ההשמדה ההמונית אבל היה לו חלק בשואה).
&nbsp
כלומר מה שמעניין פה זה שהנכד(והנין) של עבדאללה הראשון מאוד מתעניינים בנושא הר הבית והווקף ושליטה מוסלמית במקום, אבל הם שוכחים שהפלסטינים הם אלה שרצחו אותו בהר הבית! קיצר זה מעניין שיש כיום סוג של שיתוף פעולה בין הפלסטינים לבין הווקף(שנאמנים לממשלת ירדן) בנושא הר הבית למרות שבעבר הוא שימש כזירת רצח.

marabo

Well-known member
תאמין לי שהם לא שוכחים כלום

אלא שכיום למלך הנין ולווקף יש עניין למנוע מהיהודים תפילה בהר, כל אחד מסיבותיו הוא.
בניגוד ליהודים אצל בני ערב לא שוכחים כלום ולא סולחים על כבוד שהושפל או נקמת דם.
העניין הוא שאצלם מימד הזמן הוא לא משמעותי. אם כרגע אי אפשר להחזיר את הכבוד שנרמס או את נקמת הדם אז ממתינים, גם אם זה יקח 10 או 20 או 100 שנה.
תראה איך בסוריה הם שוחטים זה את זה בגלל חשבונות בני מאות שנים וזאת למרות שכולם ישבו בשקט ובשלות תחת אסאד האב.
את זה לא מבין הסמאל הישראלי, הוא סבור שאם יתן לערבים את כיבושי 67 הם יסלחו וימחלו לו על פשעי 48.

הזכרת את המופתי המוסלמי

גם זה היה הרבה לפני הכבוש של שנת 1967
הסמול השקרן טוענים שכל הטרור זה בגלל ואחרי הכבוש של 1967

למעלה