מחשב איטי ולא מגיב אחרי כמה דקות של חוסר פעילות

liron50

New member
החל מלפני 2-3 חודשים אני שם לב שאם המחשב לא פעיל כ-10 דקות+ (המחשב עדיין לא מגיע למצב שינה), כשאני חוזר ומנסה לגשת ליישומים שפתוחים הם מגיבים בצורה איטית מאד לכל לחיצה ולוקח להם בערך 2-3 דקות לחזור לתפקד בצורה נורמאלית.
ממה ששמתי לב זה קורה בעיקר ב-chrome, firefox, vscode. כנראה כתוצאה מכך גם שאר הדברים במחשב מגיבים לאט.
אם האפליקציות שציינתי כלל לא פתוחות אני לא נתקל בתופעה, אבל בד"כ אחד הדפדפנים תמיד פתוח.

מחשב בערך בן 7 שנים, וינדוס 8.1, 64bit
8GB זיכרון
עוד יש לציין שהמחשב דולק רוב הזמן (לרוב לא מכובה בלילה), אך נתקל בתופעה גם אחרי שהמחשב פועל זמן קצר יחסית

מה כדאי לבדוק?
כשהרצתי בדיקות עם כלים לאיתור maleware לא נמצא כלום.

*בבקשה אם אפשר בלי הצעות של להוריד עדכוני וינדוס.

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
החל מלפני 2-3 חודשים אני שם לב שאם המחשב לא פעיל כ-10 דקות+ (המחשב עדיין לא מגיע למצב שינה), כשאני חוזר ומנסה לגשת ליישומים שפתוחים הם מגיבים בצורה איטית מאד לכל לחיצה ולוקח להם בערך 2-3 דקות לחזור לתפקד בצורה נורמאלית.
ממה ששמתי לב זה קורה בעיקר ב-chrome, firefox, vscode. כנראה כתוצאה מכך גם שאר הדברים במחשב מגיבים לאט.
אם האפליקציות שציינתי כלל לא פתוחות אני לא נתקל בתופעה, אבל בד"כ אחד הדפדפנים תמיד פתוח.

מחשב בערך בן 7 שנים, וינדוס 8.1, 64bit
8GB זיכרון
עוד יש לציין שהמחשב דולק רוב הזמן (לרוב לא מכובה בלילה), אך נתקל בתופעה גם אחרי שהמחשב פועל זמן קצר יחסית

מה כדאי לבדוק?
כשהרצתי בדיקות עם כלים לאיתור maleware לא נמצא כלום.

*בבקשה אם אפשר בלי הצעות של להוריד עדכוני וינדוס
לירון ..אהלן אתה בא בתנאים שלא לעדכן ורוצה תגובה רצינית?...אי אפשר לומר אל תעדכן ושהכל ירוץ טוב...זה סתירה. אבל בסדר...

עכשיו יש כמה דברים לבדוק
1 בדיקת זיכרון המחשב כלי מובנה שיש בווינדוס.
2 בדיקת טמפרטורה אפשר בביוס 15 דקות או תוכנה כמו CPUID HWMonitor תביא את התוצאות...
3 ניקוי פנים המחשב מאבק
ותביא פרטים על המעבד איזה מעבד זה...דגם מדוייק שנדע להתייחס לטמפרטורה..

החשד שלי הוא בזיכרון לכן יש תוכנה בקישור תעשה לפי ההסברים שם לפחות 4 מחזורי בדיקה ברצף זו בדיקה מעמיקה...

השני התחממות גם אם לא אז חייב ניקוי תקופתי של המחשב בדיקה של הטמפרטורה ושכל המאווררים עובדים תקין..

תבצע ותבוא עם תוצאות ...

liron50

New member
ירון תודה.
ראשית יש לי חוויות לא נעימות מהעבר עם עדכונים של וינדוס. יותר מדי פעמים אחרי עדכונים דברים הפסיקו לעבוד ולכן מעדיף להימנע ככל שניתן.

מעבד, שכחתי לציין, Intel i5-4460 3.2

1.בדיקת זיכרון עם הכלי של וינדוס לא מצא שגיאות.
2.טמפרטורות - צירפתי תמונה. לא יודע איזה מהם רלוונטי ומה נחשב תקין
3.פתחתי את המחשב וניקיתי אבק. אבדוק בימים הקרובים אם זה עזר.

לגבי התוכנה בקישור- MemTest64, ניסיתי להריץ וזה פשוט תקע את המחשב לזמן ארוך. כ-30 דקות בלי שום תגובה או התקדמות, גם לריסט הוא לא הגיב, עד שהתייאשתי וכיביתי את המחשב מהמתג מאחורה (1\0). האם הייתי אמור להמשיך לחכות?

קבצים מצורפים

• 2021-02-17 01_43_43-CPUID HWMonitor.png
    2021-02-17 01_43_43-CPUID HWMonitor.png
    KB 40.5 · צפיות: 6

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
ירון תודה.
ראשית יש לי חוויות לא נעימות מהעבר עם עדכונים של וינדוס. יותר מדי פעמים אחרי עדכונים דברים הפסיקו לעבוד ולכן מעדיף להימנע ככל שניתן.

מעבד, שכחתי לציין, Intel i5-4460 3.2

1.בדיקת זיכרון עם הכלי של וינדוס לא מצא שגיאות.
2.טמפרטורות - צירפתי תמונה. לא יודע איזה מהם רלוונטי ומה נחשב תקין
3.פתחתי את המחשב וניקיתי אבק. אבדוק בימים הקרובים אם זה עזר.

לגבי התוכנה בקישור- MemTest64, ניסיתי להריץ וזה פשוט תקע את המחשב לזמן ארוך. כ-30 דקות בלי שום תגובה או התקדמות, גם לריסט הוא לא הגיב, עד שהתייאשתי וכיביתי את המחשב מהמתג מאחורה (1\0). האם הייתי אמור להמשיך לחכות?
אוקיי לפי הבדיקה המחשב מבינת טמפ' במצב טוב, גם ניקית יופי. התוכנה הייתה אמורה פשוט לעבוד ללא שהיות...מה ששוב יותר מחשיד שיש בעיה בזיכרון..אפ היה לך סטיק אחר היה פשוט להחליף ולבדוק.. זה עדיין בגדר חשד הכלי של ווינדוס לא מספיק טוב לבדוק ..

כיוון אחר ששכחתי..אתמול ואולי הבעיה שם הדיסק הקשיח יש לך WD תוריד את Data Lifeguard Diagnostic for Windows

תבדוק את הדיסק..אם משהו לא תקין שם..תעצור הכל, שלא יגרם נזק למידע ולך לקנות חדש ..ודיסק גיבוי למידע ותתקין ווינדוס על החדש ...אישית אני מציע SSD זה ישפר לך את המהירות במחשב יפה מאוד

אם הכל תקין...זה אולי גם מתחים בספק בזה אני לא ממש מבין ....אולי מישהו אחר יגיד פה...תעלה את את כל המסכים של הכלי טמפרטורה ממש צלם הכל שיראו הכל ותעלה ...שיראו מתחי ספק כח...

ועדיין יכול להיות משהו שיושב על המחשב ברקע, כמוצא אחרון הייתי מתקין מחדש ושולל כל בעיה בווינדוס עצמו רוגלות וכו' אם הבעיה ממשיכה זה בודאות חומרה עם כיוון לזיכרון.

liron50

New member
שוב תודה.
אבדוק בימים הקרובים אם יש איזה שיפור.
צירפתי תמונה מלאה של הכלי טמפרטורה. אולי ייתכנו בעיות בעקבות ריבוי הפסקות חשמל בשנה האחרונה.

הרצתי בדיקה מלאה עם הכלי של WC ולא מצא שום שגיאה.

קבצים מצורפים

• p2_2021-02-17 12_46_42-CPUID HWMonitor.png
    p2_2021-02-17 12_46_42-CPUID HWMonitor.png
    KB 69.3 · צפיות: 5
  • p1_2021-02-17 12_46_14-CPUID HWMonitor.png
    p1_2021-02-17 12_46_14-CPUID HWMonitor.png
    KB 55.2 · צפיות: 5

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
שוב תודה.
אבדוק בימים הקרובים אם יש איזה שיפור.
צירפתי תמונה מלאה של הכלי טמפרטורה. אולי ייתכנו בעיות בעקבות ריבוי הפסקות חשמל בשנה האחרונה.

הרצתי בדיקה מלאה עם הכלי של WC ולא מצא שום שגיאה.
אני אל מומחה ולא רואה שעונים אבל על פניו גם המתחים טובים...נשאר או זיכרון או באמת בעיות מהפסקות חשמל ששיבשו את הווינדוס...הכי קל מהיר לבדוק את זה ללא טכנאי התקנה מחדש...אם יעבוד כמו שצריך נפתר אם לא אני שוב חוזר לזיכרון או לתושבת שלו..בכל מקרה קשור לזיכרון, במקרה כזה כבר צריך טכנאי או מעבדה...או לקנות מחשב חדש ולהנות יותר ועם אחריות וכו' לשנים הבאות..

למעלה