מידע ואיבוד מידע.

bralon1

Member
במהלך ההיסטוריה משחר ההיסטוריה ואולי אפילו לפני כן.
כל הזמן מחפשים דרך לשמור את המידע ולשמר אותו לידיעת הדורות הבאים.
עוד יש אנשים ששומרים על המידע בדרך הישנה של כתיבה על נייר, ויש גם את הדרך החדשה של לשמור את המידע במחשב.

נשאלת השאלה האם המידע זה נאבד מתישהו מהיקום הזה?
או בדרך תיאורטית יש תמיד דרך כלשהי לשחזר את המידע שלכאורה "אבד" לנו.

אני רק שואל את השאלות שאיכשהו נדמה לי כבר נשאלו...

יש כמה אפשרויות. אם המידע במחשב לא יימחק ולא יתקלקל, הוא יישמר במחשב. אם יישארו במקום אנשים שיוכלו להשתמש במידע השמור במחשב, המידע לא ייעלם ממוחות האנשים וזה העיקר. תלוי גם בשאלה אם האנשים שיהיו אז יבינו את דרך הצפנת המידע במחשב. אני תוהה אם יהיה טוב שנצליח ליצור מחשב שקיום המידע חשוב לו עצמו והוא מטרה סופית כמו שאנחנו מטרה סופית בכך שאנחנו יודעים את המידע. אני עובד על זה בזמן האחרון.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כל עוד תיוותר אנושות כמות שהיא היום, המידע יישמר. גם אם דרך שמירה אחת תאבד, יהיה לה גיבוי, למעט מידע שהוא אולי אישי ו"שולי". במידה שהאנושות תימחה, זו כבר "אופרה" אחרת. לא יהיה למי ועבור מי לשמר את המידע ובעצם, גם לא יהיה עקרוני שיישמר. אז נכון. תמיד קיימת התקווה, שאיזו ישות מתקדמת תגיע לכאן ותמצא את המידה שנשמר ובדרכיה המתקדמות היא גם תפענח אותו. האם זה ידבר אליה? האם זה יועיל? הרי ידוע, שחללית הותירה גם מידע על הירח ואולי גם על עוד כוכב לכת נוסף. אז ניסו.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
גם אם לא תהיה אנושות, והמידע יישמר במחשב, ידע אותו המחשב. גם חיות יודעות.
נו מה? אתה יוצא מהנחה שיהיה מדובר במחשב על? מחשב שיש לו תכונות אנושיות? ונניח שכן. אם לא תהיה אנושות, מניין יקבל המחשב את האנרגיה שלו להפעלתו? האם הוא יוכל לדאוג לעצמו לאנרגיה? ולכמה זמן? ומה יועיל מחשב יחיד ולמי? נו... אה. עד שאיזו ישות מפותחת תאתר אותו? ואז היא תאמר לעצמה: "יו... כמה שהיצורים הללו היו נחותים"...

אתה יודע מה? דן בראון כתב ספר בשם "מקור". תקרא. אולי תצליח לפתח את הרעיון שלו הלאה.

bralon1

Member
נו מה? אתה יוצא מהנחה שיהיה מדובר במחשב על? מחשב שיש לו תכונות אנושיות? ונניח שכן. אם לא תהיה אנושות, מניין יקבל המחשב את האנרגיה שלו להפעלתו? האם הוא יוכל לדאוג לעצמו לאנרגיה? ולכמה זמן? ומה יועיל מחשב יחיד ולמי? נו... אה. עד שאיזו ישות מפותחת תאתר אותו? ואז היא תאמר לעצמה: "יו... כמה שהיצורים הללו היו נחותים"...

אתה יודע מה? דן בראון כתב ספר בשם "מקור". תקרא. אולי תצליח לפתח את הרעיון שלו הלאה.
where are all these creatures coming from?

גם מחשב בלי תכונות אנושיות מכיל מידע ויודע בדרכו הפרימיטיבית. גם אם המחשב מכובה והאדם לא ישתמש במידע, המידע קיים במחשב. אני עובד על תכנות מחשב אנושי, לא יודע אם יצליח בינתיים זה די מבולגן. אגב, אם יהיה מחשב עם מודעות, הוא יהיה מטרה בפני עצמה והמידע יועיל למחשב עצמו גם אם לא יועיל לבני האדם.

נערך לאחרונה ב:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
גם מחשב בלי תכונות אנושיות מכיל מידע ויודע בדרכו הפרימיטיבית. גם אם המחשב מכובה והאדם לא ישתמש במידע, המידע קיים במחשב. אני עובד על תכנות מחשב אנושי, לא יודע אם יצליח בינתיים זה די מבולגן. אגב, אם יהיה מחשב עם מודעות, הוא יהיה מטרה בפני עצמה והמידע יועיל למחשב עצמו גם אם לא יועיל לבני האדם.
1. נכון, אבל כדי לתפעלו יהיה צורך להבין מהו חשמל, מהו מתח העבודה וכיו"ב.
2. גם מחשב בעל יכולות אנושיות עלול להיות מתוכנת כך, שהוא "ימחק את עצמו" ברגע מסוים, ואז, אם וכאשר יימצא ע"י ישויות כאלה או אחרות, הוא יוותר חסר חיים, ערך ותועלת...
לכן, הכל תלוי בהרבה מזל, בנסיבות ובאופן ההפעלה.
3. ואם קרתה שרפה (או הפגזה) שפגעה במחשב?
ואם שדה מגנטי שהתחולל באזור פגעה בזיכרון?
ואם ואם...

מחשב שיהיה לו יצר קיום, יעשה הכול כדי לשרוד ולחיות. אם יקלוט שקרתה שריפה, יברח או יפעל נגדה. אם הוא חכם, ימחק את עצמו רק כשיחשוב שמתאים. אולי גם יהיה לו גיבוי. אמנם צריך להפעיל אותו, אבל יש מחשבים שפועלים כל הזמן. הוא יכול להמשיך לפעול בצורה אינסופית בלי שיפריעו לו, אבל חשוב לאפשר דרך לעצור אותו למקרה שיהיה בלתי מוסרי.

Zadig

Well-known member
השאלה הפילוסופית (אחרי הכל) - לשם מה צריך לשמור מידע אם תמיד (אבל תמיד) משתמשים בו לצורך מסויים (ואז הוא מתעוות מטבע הדברים) ?

bralon1

Member
השאלה הפילוסופית (אחרי הכל) - לשם מה צריך לשמור מידע אם תמיד (אבל תמיד) משתמשים בו לצורך מסויים (ואז הוא מתעוות מטבע הדברים) ?
חלק בגלל צורך מעשי שנדרש לך מפאת העבודה או כל צורך מעשי אחר. חלק צורך פסיכולוגי כדי להיזכר באירועים מאחורי אותו מידע.

למעלה