מידע על תפקיד מרפאה בעיסוק בתחום השיקום

מידע על תפקיד מרפאה בעיסוק בתחום השיקום

שלום, אני מעוניינת ללמוד רב"ע ולעבוד בתחום השיקום. מישהי יכולה לתת לי מידע מה העבודה כוללת? אני מחפשת תחום שיאפשר לי גם עבודה מערכתית וגם פרטנית האם העבודה שלכם היא רק פרטנית ? נראה לי שוחק מאוד מה דעתכם?
 

שני פ

New member
שיקום

שלום יפית! העבודה בשיקום היא מגוונת מאוד מכיוון שקהל המשוקמים הוא מגוון. יש שיקום מבוגרים, שיקום ילדים, שיקום גריאטרי ובל נשכח את השקום הפסיכיאטרי. הכי טוב יהיה אם תתאמי ביקורים בבתי חולים שיקומיים שונים ותלכי להתרשם בעצמך. למה את מתכוונת שאת אומרת עבודה מערכתית? לרוב העבודה בשיקום היא פרטנית= עם האדם עצמו, יש מקומות שמעבירים קבוצות. לגבי השחיקה, יש גורמים רבים שתורמים לשחיקה של אדם, הדרישות,(הפיזיות והמנטליות) והשכר אבל נראה לי שמה שהכי משפיע זה איך העובד תופס את עצמו בתוך המערך.
 

א ו ט י

New member
ממליצה בחום!

לא לקבל החלטה על בסיס תשובה בפורום אלא ללכת בעצמך לראות קליניקה של שיקום כדי להבין באמת מה זה ומה המשמעות והאפשרויות.... להתרשם על אמת..... רק ככה תוכלי לקבל החלטה בעלת ביסוס ולא משהו חסר בסיס ידע. ויש המון סוגי קליניקות - בקהילה, בבתי חולים שיקומיים ועוד..... תצרי קשר עם קליניקה או שתיים (אם את צריכה הכוונה בזה תכתבי לי מסר אישי ואני אוכל לכוון אותך) ותלכי לראות במו עינייך.... בכל מקרה - כמרפאה בעיסוק שעובדת 4-5 שנים בתחום אני יכולה רק להמליץ באהבה גדולה!!!!! ובעניין השחיקה..... לא מוקדם מידי לחשוב על זה? :) בהצלחה!
 
למעלה