מיהו משורר?

שון33

New member

מביא בפניכם תרגום חדש מרוסית לשירה של א.אחמטובה השיר נכתב ב1935 - תקופת המעצרים, האישפוז הכפוי והרציחות של אינטלקטואלים תחת שלטונו של סטאלין... אז, בתקופה מטורפת במדינה מטורפת, היה למשורר תפקיד של ``השופר הציבורי`` הבעיות האישיות התגמדו לאומת המאורעות... מדוע זה הרעלתם את מימיי ערבבתם את לחמי בזוהמה? באיזו זכות הפכתם לגלות את חרותי האחרונה? איני לועגת לרעיי למר מותם של חבריי למולדתי המתאבלת שמרתי אמוניי וכך יהיה שבלי תליין ובלי גרדום אין משורר על אדמתנו ולגופנו - כותנות משוגעים ומתהלכים אנו עם נר ודמע אנה אחמטובה 1935 תרגום ק. ב.

לעיתים כ``כ כמהה למצוא את הסגנון הזה בימינו ולך יש ממנו בשיריך... כנראה שגם אתה מחפש בו/ כמהה אליו תודה לך על החוויה :) שלך בידידות ענבל

שון33

New member

כפי שאת רואה הסגנון הזה לא ממש מעניין את בני דורנו... אני שופט לפי כמות התגובות... ק.ב.

יש לך טעות בשיפוט היות ואני יודעת מהו טווח הגילאים אני יכולה להגיד לך מה מידת רצינות התגובות - ומי מבין באמת תכניך מי בוגר דיו להבין... וידידי - לדעתי רק הסוג הזה ישרוד... כל השאר זה עיניין חולף וראה מי עומד ועודו יעמוד לפנינו כסמל - ח. נ. ביאליק וראה את כל אותם משוררים מופלאים שהנך מצטט לנו מידי פעם עכשיו תענה לי מה יותר מעניין, סוחף ומה מביא לנו את התכנים האמיתיים באמת... הרי בסופו של דבר נגיע למצב של נפש יגעה משירים החוזרים על אותו סגנון פרוזאי... שאני אישית כה מנסה לשבור מתקנא באותם גדולים ומעריצה אותם בכל מאודי וגם אותך מעריצה אני על שהצלחת להביע את רגשותיך בדרך זו בידידות ענבל

שון33

New member

אבל אני זוכר שבגילם ... היתה לי מחברת שירים שנשאתי לכל מקום ואותה דווקה התחלתי בשירים שלפנים `` הורדתי את הכובע`` ורק אחר כך העזתי לצרף מעט , מנבחרי שירי שם בין המשוררים מצאתי חברים ומורים: יהודה עמיחי, יוהנתן גפן, מאיר אריאל,נתן יונתן, יונה וולך ולא חשבתי בדמיוני הפרוע לחשוף אותם ברבים... רק מעטים שוטפו בסוד (פשוט לא חשבתי שאני טוב מספיק) אולי הפורום הזה צריך לקחת יוזמה ומעבר להיותו מקום(חשוב ביותר) לחשיפה, גם ללמד ולהוקיר?.... אולי ציטות אולי מראה מקום ליצירות גדולות ורלואנטיות באומנות הכתובה? לתגובתך אודה... ק.ב.

גם לי היתה ועודנה מחברת שירים והגיגים שאני לוקחת אותה איתי צמוד צמוד :) כל כך מבינה אותך יש המון מקום לחידושים בפורום... ממוחי ``הקודח`` רוצה להכניס לפורום כמה מסורות חדשות הצעה אחת נפלה כבר כאשר פירסמתי הודעה השואלת, ספק מבקשת, שאנשים יכתבו שם של יוצר שהם רוצים להיפגש איתו כאן בפורום גם לסיפור רציני כמו ``פעמונים ורכבות`` של יהודה עמיחי לא זכיתי לכלל התייחסות... ואנשים כתבו לי לדואל שלא ידעו בכלל על היותו כותב... (לא צריכה לספר לך מה חשתי... אתה בטח ומבין ומרגיש בדומה כאשר נתקל בסיטואציה דומה) ק` - מרגישה אני לעיתים כאן נלחמת בתחנות הרוח של דון קישוט... ובמקום להתקדם מושכים אותי אחורה... עדיין לא תש כוחי. עדיין אינני מרימה ידיים צריכה אני ונזקקת לשיתוף פעולה... לתגובתך מצפה ענבל

למעלה