מילה בסלנג שאני לא בטוח לגבי פירושה

dory30

Well-known member
בעקבות ויכוח לשוני עם גולש של תפוז (שאני לא סובל אותו במיוחד, אבל זה חסר חשיבות), החלטתי לבדוק מה משמעות המילה "מתעווז". הוא מדבר על מילת הסלנג במובן של אדם חסר כישורים אבל לפי אתר מילוג, המילה אומרת שמדובר בממש רמאי או נוכל. מה נכון? תודה מראש למשיבים.

GoldenEyes

Well-known member
בעקבות ויכוח לשוני עם גולש של תפוז (שאני לא סובל אותו במיוחד, אבל זה חסר חשיבות), החלטתי לבדוק מה משמעות המילה "מתעווז". הוא מדבר על מילת הסלנג במובן של אדם חסר כישורים אבל לפי אתר מילוג, המילה אומרת שמדובר בממש רמאי או נוכל. מה נכון? תודה מראש למשיבים.
הפועל התעווז (במלעיל) אכן הגיע מן היהודית המרוקאית וזכה להיכנס לסלנג הישראלי. מה אתה מתעווז? – מדוע אתה משקר, מדוע אתה מנסה לרמות אותי. תְעַוֵז פירושו ביהודית מרוקאית התעקם.

dory30

Well-known member
בקיצור, האיש מתוודה שהוא ממוצא מרוקאי אבל לא מכיר את שפת הוריו או סביו. ואני, ברובי אשכנזי וחלקי טורקי, עליתי תוך שתי דקות על המשמעות האמיתית של המילה. מרבה שאין גבול לידע או לבורות.

GoldenEyes

Well-known member
בקיצור, האיש מתוודה שהוא ממוצא מרוקאי אבל לא מכיר את שפת הוריו או סביו. ואני, ברובי אשכנזי וחלקי טורקי, עליתי תוך שתי דקות על המשמעות האמיתית של המילה. מרבה שאין גבול לידע או לבורות.
אכן אין גבול לידע , ולרצון לרכוש ידע
רק שבסוף, בסוף ימי חיינו אנחנו מתים טיפשים

שחר 676

Well-known member
מנהל

דורי , אני לא מרוקאי אלא פרסי ובשכונה בה גדלתי הכינוי "מתעוואז" מודבק לגברים נשיים החשודים כחד מיניים בדיוק כמו שני הזמרים המתעוואזים שטענת שאתה מעריץ :)

"אישה במסווה של גבר" - זה סוג של רמאות , לא ? חחחח

אתר "מילוג" קאטלק חחחח... דורי , אני מבין שאתה פוקד קבוע את מצעדי הגאווה בבלפור , הא ?

dory30

Well-known member
אני סקרן ותעב ידע. אל תיכנס לפורום אקטואליה, זה כאב ראש לעיניים. מנסיון.

GoldenEyes

Well-known member
אני סקרן ותעב ידע. אל תיכנס לפורום אקטואליה, זה כאב ראש לעיניים. מנסיון.
אני לא אוהב להעמיד אנשים על טעותם , אולם אומרים תאב ידע
לגבי אקטואליה , זה באמת כאב ראש מה שהולך שם , אבל מגיב מדי פעם :)

dory30

Well-known member
תאב ידע, אני יודע ומשום מה כתבתי כך. טוב מאוד שתיקנת אותי, כך אלמד ואזכור איך להגות את המילה.

למעלה