מילואים בסופשבוע וביום חג

taksis

New member
מילואים בסופשבוע וביום חג

שלום לכם,
אני עובד בשכר שעתי, עובד ברציפות יותר משלושה חודשים בימים ראשון - חמישי (איני עובד בסופ"ש). זומנתי למילואים בימים שישי-ראשון הקרובים (כאשר ראשון הוא חג השבועות - יום חופש עליו אני מקבל שכר מהמעסיק). רציתי לברר את הדברים הבאים:
1. האם התגמול על סופ"ש גבוה מתשלום על יום חול (כמו עבודה בסופ"ש)? האם את הגמול על המילואים בסופ"ש אני מקבל מהמעסיק גם כן?
2. איך זה מבחינת יום החג? האם אני מקבל גם את התשלום מהמעסיק על החג וגם את התשלום על מילואים?

תודה

qwas qwas

New member
תגמולים בסופ"ש.

1.א.התגמול אחיד עבור כל ימות השבוע בהתאם לשכרך, ולא פחות מ-196 ש"ח ליום.(מכיוון שזומנת ל-3 ימים,תקבל תוספת של 40%).
ב.כן. אתה מגיש לו את ה-3010, חובתו לשלם לך שכר כרגיל ולהתחשבן בעצמו עם הביטוח הלאומי.
2.המעסיק משלם עבור יום החג כאילו עבדת,ואכן "עבדת" היית במילואים.
שים לב- לעיתים (לא נדירות),ישנם הפרשים בין השכר שהמעסיק העביר לך, למה שקיבל לאחר מכן מהביטוח הלאומי.
עקוב אחר המכתבים מהביטוח הלאומי,או צור קשר במוקד שלהם המיועד למילואים 02-6463010 ותוכל לדעת כמה הביטוח הלאומי
העביר למעסיקך עבורך ולהשוות עם מה שקיבלת בפועל,(בד"כ מעבירים את ההפרשים במשכורת העוקבת).

אמור לצאת לך כאילו עבדת החודש יומיים נוספים +40% עבור כ"א מ-3 הימים.

taksis

New member
מצטער, אבל לא הצלחתי להבין

אם הייתי עובד ביום החג הייתי מקבל משכורת רגילה ללא דמי חג (שהייתי מקבל רק אם לא הייתי עובד).
האם במילואים זה עובד באותו האופן, או שאני מקבל גם את התשלום על יום החג וגם את התשלום על המילואים?

qwas qwas

New member
הבהרה.

אם אתה אמור לקבל מהמעסיק תשלום עבור יום החג ללא קשר למילואים , אז כן אתה אמור לקבל כאילו עבדת 3 ימים נוספים החודש. משום שהמעסיק משלם רגיל עבור שישי שבת והחג. ומכיוון שהיית במילואים ע"פ החוק מי שביצע שרות מילואים ולא נפגעה עבודתו עקב כך,(לא נעדר מימי ושעות העבודה הרגילים),כגון מילואים בשעות אחר הצהריים או על ימי חופשה. יקבל שכר רגיל מהמעסיק, ובנוסף את תגמולי המילואים. את הנוסח המלא תמצא באתר הביטוח הלאומי.
ובכל הבהרה או מחלוקת עם המעסיק תוכל לפנות לטלפון שציינתי או למוקד המילואים 6535*.

למעלה