מילואים והכנה לבחינות לשכת עורכי הדין

לכטר

New member
מילואים והכנה לבחינות לשכת עורכי הדין

שלום, קיבלתי צו מילואים ל- 5 ימים. על גבי הצו רשום במפורש, כי ההתראה הינה קצרה מהנדרש, וכי הגיוס יותנה בחתימה על כתב הסכמה. אני לומד לבחינות לשכת עורכי הדין, יש תוכנית לימוד מסודרת ואם אתגייס למילואים - אפסיד 5 ימי לימוד מלאים... מאחר שהאימון רק בן 5 ימים - אין נגיעה לולת"ם, ויש לפנות למפקד היחידה. המפקד מחייב להתייצב לשרות.. ודורש ממני להתייצב לפחות לחצי מהשרות. אם קיבלתי את הצו בהתראה קצרה (כפי שרשום גם בצו עצמו) - האם אני רשאי לא להתייצב? או אני חייב להתייצב בכל מקרה, ואם לא אחתום על ההסכמה יהיו חייבים לשחרר אותי? בכלל חייבים לשחרר אותי אם אני לא מסכים לתחום על ההסכמה בגלל ההתראה הקצרה? לא מדובר בבחינה של תואר ראשון שאפשר לגשת למועד ב' או למועד מיוחד. זו בחינת הסמכה - אם אכשל לא יהי לי לקצוע ביד.. (ומועד הבא הוא לא קרוב..) מה אתם ממליצים לי לעשות? האם יש לי זכות לא להתייצב? תודה

orend123

New member
הי, ראיתי שענו לך בפורום מילואים

כעיקרון זכותך לא להתייצב, זכותך גם לנפנף כל קצין/מש"ק/שמוק אחר שמתקשר לצעוק עליך שזה אימון חשוב ולא איכפת להם שזה זימון התנדבותי. כן מומלץ להודיע מראש לקצין קישור- כדי שייערך בהתאם. אני במקומך באמת לא הייתי מתייצב ומבהיר ליחידה עד כמה הבחינה חשובה. רק שלא ישחקו אותה ויתחילו לשלוח לך זימונים חד-יומיים על אותם ימי מילואים....

למעלה