מירב, תגובה ראשונה למכתבך: a

raananh

New member
מירב, תגובה ראשונה למכתבך: a

כן החוקים בארץ הם נוקשים ומפלים - למה רק זוגות נשואים? באמריקה, מכיוון שלמעשה החוקים בנושא הם ספציפיים לכל מדינה ובנוסף לזה, הרבה מדינות מעולם לא טרחו לחוקק חוקים בנידון, אז כל אפשרות מותרת. יש להיזהר כי כמה מדינות כן חוקקו חוקים נגד פונדקאות, אבל שוב, אם אתה ממדינה אחת והאם הפונדקאית ממדינה אחרת והחוזה נערך במדינה שלישית, זה כזה מין תסבוכת משפטית - אם הנושא מגיע לבית משפט. לכאורה, אף אחד לא עבר על שום חוק. בכל מקרה, גם בארץ, אני משוכנע שאפילו אם מקרה "לא חוקי" )כמו זוג לא נשוי או חוזה שלא עבר דרך הוועדה( מגיע לבית משפט, אף אחד לא ילך לכלא - אין שום עניין ציבורי בנושא. בסך הכל, יש אב ביולוגי שרוצה חסות מלאה לילד ואם ביולוגית שלא רוצה בזכויות ההורות שלה. השופט לא צריך לדעת יותר מזה והפיתרון הוא ברור - לשלוח את כולם לכלא זה מאוד לא רצוי. אף אחד בעולם לא הלך לכלא בגלל פונדקאת בארה"ב. אני משווה את זה לחוק מעשיי סדום שהיה בתוקף בארץ עד לפני 10 שנים - שום הומו לא הלך לכלא בגלל זה ) אלא עם זה נעשה לקטין - שאז אני מצדיק את זה (.. איפוא הגישה הישראלית המסורתית לעקוף חוקים? הנה, חבר שלי גיי בארץ אימץ שני ילדים מאוקראינה לפני כמה שנים. טכנית זה אסור ומעשית, אחרי מאבק קטן, הכל אושר. מה, יגידו לו להחזיר את הילדים? רענן

מירבי*

New member
רענן, כשהביצית שייכת לאם הנושאת

אזי לא מדובר בפונדקאות, בארץ אסור שהביצית תהיה של האם הנושאת, היא יכולה לבוא מתרומת ביצית או מהאם המיועדת, אבל לא מהאם שעתידה ללדת את הילד. לא מכירה הגדרה בארץ שמתאימה למקרה שאתה מתאר, בכל מקרה, אפשרות כזו לא תאושר בארץ למיטב ידיעתי. לגבי אימוץ, עד כמה שאני מבינה החוקים פחות נוקשים, אם כי אין לי מספיק נתונים על מה באמת קורה שם. באיזה שלב של ההריון נמצאת האישה שתלד את ילדך? או במלים אחרות...כמה אתה קרוב לרגע המיוחל והמאושר.. מירבי*

raananh

New member
אמריקה זה עולם אחר.

מירב, את כן ולא צודקת. זה עניין של שפות. המילה "פונדקאות" בעברית ללא ספק פירושה מישהו שנושא בגופו משהו שלא שייך לא. באנגלית, המילה היא surrogacy כשהתרגום הכי טוב שאני יכול לתת הוא "לקחת מישהו כתחליף". ואז יש שני סוגים: Traditional surrogat mom : היא גם האם הביולוגית Gastatioinal surrogate mom : היא רק נושאת עובר של שייך לה ביולוגית. שניהם מותרים בארה"ב ובחרתי ב- Traditional surrogate מכיוון שחשוב לי שהילד ידע ויכיר את האם הביולוגית.

מירבי*

New member
זה אכן עניין של ניסוח

בישראל קיימת רק האופציה שלgastational surrogat mom. ואמריקה זה אכן עולם אחר ובמובנים רבים שם קל יותר...אבל אנחנו פה..עם הקשיים ועם הדברים הטובים הרבים שיש פה...( יצא פטריוטי נורא, לא?). רק טוב.. מירבי*

raananh

New member
תיקונים: כל ך קשה לכתוב עברית על מק

המילה "פונדקאות" בעברית ללא ספק פירושה מישהו שנושא בגופו משהו שלא שייך לו. Gastatioinal surrogate mom : היא רק נושאת עובר שלא שייך לה ביולוגית.

למעלה