מירוץ מספר 13 - ספא בלגיה.

• פותח הנושא lb22
  • פורסם בתאריך

lb22

New member
מירוץ מספר 13 - ספא בלגיה.

המסלול הכי יפה בסבב (לדעתי) מגיע אלינו לטובה. כשנותרו עוד 7 מירוצים עד סוף העונה הזו , אנו מגיעים לישורת האחרונה של העונה והטבלה צמודה צמודה. קימי רייקונן שולט במסלול הזה בשנים האחרונות ובשנה שעברה ניצח מירוץ לא הכי מעניין (העיקר שבסוף הוא עשה כמה דואנטס כדי להראות שהוא שמח...) השנה לעומת זאת בגלל בקרת האחיזה הלא פעילה יהיה מעניין לראות את פניית או רוז' (4 כוחות ג'י בפנייה מדהים!!!) ונוסיף לזה את המזג אוויר הבלתי יציב הולך להיות מעניין! ובנימה אישית - אני עכשיו הולך לשידור הדירוג אז תבלו לכם .....

yotamn9

New member
היה מקצה דירוג די מעניין

הסוף היה ממש מותח. שתי המקלארניות נראות טוב בינתיים, מאסה נראה שהוא יכול להוות איום רציני, וקימי? אוי קימי...

lb22

New member
מה אני אגיד ומה אני אומר ?

דווקא היום קימי הראה שהוא רוצה ..... הוא נהג לא רע בכלל בקיו 2 ואכן הסוף היה ממש מותח. ומאסה? שיהווה איום רציני , מבחינתי הוא מחוק החל מהמירוץ הזה , ואני מאחל לו תאונה (אם אפשר עם המילטון) מחר בפניה הראשונה , או לפחות מירוץ גשום שירעדו לו קצת הרגליים. בטח אתה שואל למה? נמאס לי מזה שהוא עוקץ את הקבוצה שלו הוא לא מסוגל להודות שאולי הוא נהג קצת לא טוב בהקפה האחרונה? שאולי הוא טעה במשהו קטן ... לא מסוגל רק לעקוץ את הצוות שלו ולהגיד שמקלארן היו טובים יותר מהמכונית שהייתה לו. ונחזור לקימי , הוא חייב לנצח נקודה. :)

EizoTop

New member
לא יודע למה, אני מהמר על מאסה

אלונסו יפשל, וקימי ימשיך ביכולת הירודה שלו...

lb22

New member
וואו , וואו ועוד פעם וואו , היה שווה לחכות...

המירוץ לא נגמר עד שהוא לא נגמר .... וכמה שעות אחרי המירוץ המדהים או יותר נכון רק הסיום שלו !! 4 הקפות לסוף הכל נראה נינוח משהו , רק המתח לגשם .... שלא הגיע ... ואז 3 הקפות לסוף אלונזו זועק בקשר יש גשם בכמה פניות!!! המילטון מקבל את הדיווח ומתחיל לסגור בצורה רצחנית על קימי רייקונן שמצידו מתחיל לבלום מוקדם מאוד לפני הפניות , לא לשכוח שכולם על צמיגים יבשים קשים. ואז זה מגיע , הפנייה האחרונה של ההקפה ה3 , המילטון מנסה לעקוף את רייקונן , כמעט מצליח שניהם צמודים צמודים ואז המילטון נאלץ לחתוך את השיקיין וחוזר למסלול שהוא לפני קימי , ולמרות זאת הוא נותן לו בחזרה את המקום שלו , ושניה לאחר מכן בפניית לה-סורס הם זיגזגו אחד לשני את החיים והמילטון הגיע לפניה לפני רייקונן שניסה להכנס לפניה מהצד החיצוני לפנימי , הוא נתקל בהמילטון אבל עדיין הוא נשאר במקום השני ... האם זה נגמר?! ממש לא , הגשם התחזק , נוצרו חלקים מאוד רטובים על המסלול ואז המילטון החליק החוצה מנסה להתחמק מהמכונית של רוזברג שכמעט ופוגעת בו , קימי הגיע ועקף את המילטון אבל גם הוא מחליק החוצה ושוב המילטון ראשון , שניהם יוצאים בפניה שלאחר מכן מחוץ למסלול ונוסעים על הקטע הלא נכון בכלל של המסלול , קימי חזר למסלול אחרי נסיעה ארוכה מחוץ למסלול והוא נחת צמוד לזנב של המילטון אבל אז זה קרה , לואיס החליק טיפה קימי הצליח לעבור אותו ואז קימי החליק לדשא ... ולקיר וסיים את המירוץ שלו בבלגיה , את השליטה שלו ב3 השנים האחרונות במסלול הזה וגם וזה הרבה יותר חשוב מהמירוץ הזה , הוא כנראה סיים את דרכו במאבק על אליפות העולם לנהגים (נגיע לזה בסוף) , חשבתם שפה זה נגמר ? ממש ממש לא , חשוב לזכור נותרה עוד הקפה וחצי לסיום המירוץ ....... נלך קצת אחורה במירוץ לתחילתו הזינוק היה מצויין לקימי , הוא עקף את קובליינן (שעף למקום ה 10) ואחרי זה גם נענש אבל גם נגיע לזה , קימי עוקף אותו , נצמד למאסה אחרי האו-רוז' ועוקף גם אותו , בסיום ההקפה הראשונה המילטון עשה טעות בפניית לה סורס והחליק , רייקונן נצמד לו לזנב ובסוף הישורת הצליח לעקוף אותו ולעבור למקום הראשון אותו הוא שמר עד הסוף. מאחורה קצת בורדייה עשה את המירוץ של החיים שלו היה מקום 4 עד אותן הקפות.. מעבר לזה , קובליינן עשה שטויות שהוא ניסה לעקוף את וובר וקיבל עונש של לעבור בפיטס ובעצם לחסל לו את המירוץ. ועכשיו נחזור ל3 הקפות לסוף , הגשם הגיע והגריד היה בסדר הזה : קימי , המילטון , מאסה , בורדייה , ווטל , אלונזו , קוביצה , היידפלד ... אלונזו והיידפלד לקחו החלטה אמיצה להכנס לפיט להחליף לצמיגי גשם ומסתבר שזה עבד להם בישורת האחרונה , בפניה האחרונה על ישורת הזינוק סיום היידפלד עקף את כולם וסיים במקום השלישי אלונזו במירוץ מצויין שלו סיים במקום הרביעי המוצלח מאוד שלו. בורדייה סיים בסופו של דבר במקום השביעי לאחר מירוץ מדהים שלו!!! כל הכבוד לנהג הצעיר הזה .. חשבתם שזה נגמר ? ממש לא , אז התוצאות הסופיות היו : המילטון , מאסה , היידפלד ... ואז אחרי שהמירוץ נגמר שהנהגים בדרך לפודיום מה אנחנו מקבלים על המסך? הודעה מוזרה מאוד שאומרת שהתקרית בין מכונית מספר 22 למכונית מספר 1 (כלומר המילטון ורייקונן) תחקר על ידי הסטיואדרס. הכל טוב ויפה , אני כבר אמרתי לבועז קורפל שאין סיכוי שלוקחים לו את הנצחון כי אז זה יעשה שמות לספורט הזה.. ולפני שעה קלה מה אנחנו מקבלים?! הניצחון של המילטון נלקח ממנו בעקבות עונש של 25 שניות שהוא קיבל . מה זה אומר? פילפה מאסה מקבל את המקום הראשון , היידפלד קופץ למקום השני והמילטון מסיים שלישי את המירוץ. עוד 5 מירוצים עד סוף העונה , הכל פתוח בין מאסה להמילטון , קימי כבר רגל וחצי מחוץ לאליפות ועכשיו הוא חייב לעזור כמה שאפשר למאסה לנצח את המירוצים הקרובים.

yotamn9

New member
היה אחד המירוצים הטובים

קימי כבר הגיע למצב שהוא היה כ"כ גרוע, שגם המזל שלו ויתר ונשאר רק הנאחס. לפחות הוא היה מסיים ת'מירוץ ומרוויח חזרה מהעונש של המילטון... אבל עכשיו (למרות שזה ממש יכעיס את לירן
) פרארי צריכה להתרכז בהצלחה של מאסה. מה לעשות, אבל קימי כבר בחוץ, ומאסה רק 11 נק' מהמילטון. עם כמה מירוצים חזקים של מאסה וכמה מעידות קטנות של המילטון יכול להיות כאן מהפך.

yotamn9

New member
ושחכתי להזכיר את טורו רוסו, ואת היידפלד

מה שהיידפלד עשה שם בסוף היה מדהים. מדהים. וכמובן כל הכבוד לווטל ולבורדיי. מירוץ שבטורו רוסו לא ישכחו עוד הרבה זמן.

lb22

New member
טעות קטנה בחישוב הניקוד....

לאחר העונש של המילטון המצב הוא כזה : 1. המילטון 76 נקודות 2. מאסה 74 נקודות 3. קוביצה 58 נקודות 4. רייקונן 57 נקודות ושמע אני אמרתי לך במסנג'ר , אני לא כועס ולא נעליים , נכון אני לא אהיה מרוצה מזה אבל שמע אם פרארי יגיעו להחלטה הזו מקובל ביותר, זה מה שמאסה עשה שנה שעברה ואם השנה המצב יהיה ההפך (וכנראה זה מה שיהיה ) אז אני אצפה שקימי יעשה כל מה שיגידו לו. מה שכן? חכו בואו נראה מה יקרה במונזה ..... עם יקרו כל מיני דברים קימי עוד לא אמר את המילה האחרונה... :)

yotamn9

New member
כן, התבלבלתי עם ההפרש שהיה בינו לבין רייקונן

ואני לא יודע עם מי דיברת במסנג'ר, אבל לא איתי

STEVE NASH

New member
ללא ספק אחד הגדולים

פשוט מירוץ אדיר, ההקיפה שרייקונן הביא להמילטון, הנהיגה המשוגעת של קובליינן שעקף על ימין ועל שמאל עד שניסה יותר מדי ועף מהמירוץ, הגשם כמובן, הסיום
כן ירבו מירוצים כאלה.

יארב

New member
הסיבה בגללה הפסיד קימי

היא שהוא הגיע אל המתחרים האחרונים האלה שנשארו מאחור והם היו איטיים כל כך מה שאפשר ללואיס להצמד אליו וללחוץ בגשם... קימי היה כבר רחוק 5 שניות ממנו (יתרון די מבטיח) אילו היתרון הזה היה נשמר עד לגשם המילטון לא היה לוחץ ומסתכן כמו שהוא עשה... וזה די מעצבן שבמרוץ הכי ארוך בסבב נהגים נוהגים כל כך גרוע עד כדי כך שהראשונים מגיעים אליהם בקלות... והם לא פינו את הדרך ישר כשהגיעו אליהם אלה חיכו איזה דקה

lb22

New member
זה רק יכול רק לחזק משהו אחד

שהיציאה שלו מהמסלול גרמה לתקר בגלגל האחורי. אבל זו פשוט תאונת מירוץ גשם טיפוסית... הסמן האחורי לא אשם , קימי ניסה לשלוט במכונית שלו , איבד את השליטה יצא לצד ימין ושחזר עשה את הספין אוואט שלו לקיר.....

למעלה