מישהו היה באחת האטרקציות של הקיץ

דיברגנט חדש

Well-known member
כמה עולה וכמה זמן צריך להזמין מראש?

האם זה גם מתאים לילדים גדולים יותר?

מחיר מאוד סמלי - 18 ש"ח למבקר. מכסה בקלות את המעדנים
והממתקים שמחלקים שם

מניסיוננו בשנים עברו, לעלית צריך להירשם המון המון המון (!) זמן מראש. בשטראוס בד"כ יותר פנוי, אולי אפילו יש עוד מקום באוגוסט. שניהם מאוד חביבים.

ליאת של עדי

New member
מנהל
נצלש ירושלים

מה יש לעשות? אני רוצה להיות ממוקדת איזורית.
מכירה את מעלית הזמן. האם זה עדיין קיים?
מה יש לעשות באזור חוץ מהמדרחוב? שמעתי על מזרקות בטדי משהו?

לאילו גילאים?

לא יודעת לגבי המקומות הספציפיים ששאלת עליהם.
אטרקציות בסביבה - גן חיות, אקווריום חדש, מתחם התחנה, קיפצובה ליד ירושלים, שלל מוזיאונים (מדע, טבע, מוזיאון ישראל, ארצות המקרא, האסלאם, המוסיקה, מוזאונים היסטוריים, וכו'), שוק מחנה יהודה (וכמובן העיר העתיקה, טחנת הרוח, וכו'), טיולים בסביבה של ירושלים (הרים, מים, וכו').
רק בקיץ - "אוטו אוכל" (מתחם foodtrucks) בימי שלישי, רביעי וחמישי בערב, פליימוביל בגן הבוטני עד 30.8, פסטיבל בינ"ל לתאטרון בובות 18-22 באוגוסט, חוצות היוצר 12.8-22.8, פסטיבל תאטרון במרחב 13.8-15.8.
היינו בפליימוביל בשנה שעברה והילדות אהבו. היינו באקווריום החדש והיה נחמד מאוד.

ליאת של עדי

New member
מנהל
8,10,5

רציתי משהוא באותו האזור אם אפשר. מה יש לעשות במתחם התחנה?
בודקת את יתר הדברים שכתבת. תודה

אני חושבת שיש עכשיו איזו

תערוכה פעילה במתחם התחנה של צה"ל או משהו. יש גם משחקייה נחמדה (בתשלום), ויש בחוץ רכבת + קרוסלה, ויש גם במה אבל לא יודעת מתי יש בה מופעים. אולי תוכלי לברר באתר התיירות של ירושלים. ויש גם חנויות, מסעדות, גלידריות, וכו'. זה באופן כללי אזור נחמד.

גם במוזיאון ישראל יש עכשיו פעילות לילדים, ומוזיאון המדע גם מתאים לגילאים שלהם (שני המוזיאונים באזור של גבעת רם).

חגיגות 20 שנים להארי פוטר בדיזנגוף סנטר

היינו אתמול - אמא אחת שקראה את כל הסדרה בעברית ובאנגלית יותר מעשר פעמים, ושתי ילדות בנות 11, שקראו את כל הספרים וצפו בסרטים באדיקות.
הגענו בלי הרבה ציפיות, ובלי הרבה תקציב (לכל אחת מאיתנו הקצבנו 50 ש"ח לבזבוזים).
ההפנינג מחולק לשלושה מתחמים - שניים בקומה -1 מול איפה שפעם היה קולנוע דיזנגוף (לא הייתי בסנטר מאז שנות ה-2000 העליזות, כך שאני עדיין מנווטת בו לפי החנויות שאני זוכרת) ועוד אחד בקומה 2 (במעבר מתחת לפיל).
אטרקציות חינמיות היו בעיקר עמדות צילום: המעבר לרציף 3/4 9 (עם חצי עגלת מטען), שלט "האם ראיתם את הקוסם הזה?" לחיפוש פושעים, המכונית המעופפת.
בנוסף היו דגמים של הסט של הוגוורטס, וסט של השטחים החיצוניים (האגם, מגרש הקווידיץ, הבקתה של האגריד והיער האסור).
מצנפת המיון (בקומה השניה) כוללת את המצנפת וקטע קולי שבו המצנפת מדקלמת את הטקסט של המיון, ובאופן רנדומלי מכריזה על בית, ואז מקבלים תעודת השתייכות לבית הרלוונטי. נחמד מאוד אם כי קצת רדנולמי מידי (הבנות שלי קיבלו כל אחת את הבית שהשניה רצתה. אז בלי להתבלבל הן התחלפו בתעודות ויצאו מרוצות).
כמו כן יש שיעורים וסנדאות יצירה חנימיים. אנחנו היינו בשיעור "לחשים" בו הסבירו על כל לחש מה המקור של השם שלו, ואיזה תנועות שרביט צריך לעשות.
בנוסף יש תערוכה של מעט אביזרים מהסרטים - שרביטים שונים, מטבעות, תלבושות. תערוכה ממש קטנה אבל חמודה.
כמו כן קיבלנו עותקים של "הנביא היומי" עם כתבות מצחיקות מאוד, ודגם של קרון הרכבת לקיפול ויצירה.

עמדות בתשלום הן צילום עם גלימת ההעלמות - אפקט מסך ירוק שמקבלים את הסרטון למייל, ומגנט עם מסך ירוק שאחר כך שותלים רקע של קווידיץ או המכונית המעופפת או עוד רקע שאני לא זוכרת.

השוס הגדול הוא חנות הפופאפ שבה יש המון המון מרצ'נדייז של הסרטים והספרים. הרוב ממש ממש יקר, אבל שווה להכנס ולהסתכל כי הדברים מאוד יפים.
אצלנו הבנות מצאו מזכרות בתקציב שלהן - אחת קנתה מחזיק מפתחות גריפנדור (20 ש"ח), וסט לקלמר: סרגל, עפרון, מחק, מחדד ממותגים יפה (35 ש"ח). אחותה קנתה מחזיק מפתחות האפלפף וסט מדבקות די גדול (35 ש"ח).
אני קניתי סוכריות בכל הטעמים של ברטי בוטס. מומלץ בשביל החוויה. לא בשביל הסוכריות (רובן מגעילות).

באנו בעשר וחצי. רוב העמדות נפתחות באחת עשרה. הלכנו אחרי שעתיים וחצי. כשהלכנו כבר היו תורים לא קצרים בעמדות החינמיות.
הילדות סיכמו את הביקור ככיף גדול.

למעלה