מישהו היה בירושלים אתמול?

Yudokolis

New member
מישהו היה בירושלים אתמול?

מישהו נכח בהופעה של טרספס אתמול בירושלים ומעוניין לעדכן את אחיו בגולה?

אני הייתי - רשמים

שתי להקות הופיעו - קוביאשי פורצלן וטרספס. הערב הוכתר כערב רוק מתקדם ירושלמי, וגם שמה של אשקלון קווילט הוחדר לשם בטעות (למי שעוד לא ניחש - זוהי להקה שאני חבר בה). ההגדרה כערב רוק מתקדם לא היתה מדוייקת. קודם כמה מילים לגבי קוביאשי פורצלן - זוהי אינה להקת פרוג, אך בהחלט קאלט. גרסאות כיסוי לפזמוני ילדות, נונסנס והומור מקומי, מדי פעם רצינות. שגיא הוא פצצה של כישרון, והצליל של ההרכב היה מצויין. אריק חייט הבסיסט (???!!!), "חייט הבמה" כפי שציין שגיא בשנינות, ייצג בכבוד. ועכשיו לעיקר - טרספאס. מהרגע שנכנסו שלושת מגודלי השיער והתמקמו עם באס, תופים, ומערכת קלידים גדולה ממערכת התופים - היה ברור שלא מדובר בתואמי ג`נסיס, למרות השם, אלא דווקא להקה אחרת מהתקופה - להקה שבדרך כלל מכנים אותה בראשי התיבות שלה. למעשה, כל משך ההופעה לא נמלטתי מהשוואה מתמשכת ל ELP. אפילו היצירות הקבילו במידה גדולה אחת לאחת, ורועי הבסיסט גם הכריז על אחד הקטעים שהוא ה" Are You Ready Eddie" שלהם. זהו אותו קטע שרוני ידידה משמיע שוב ושוב. מלבדו היו קטעים ארוכים וקצרים, אינסטרומנטיים ושירתיים, עם גיוון מתמיד וצליל פחות או יותר קבוע. וכמו שלאטמוספרה לא היה מה להתבייש מול YES אליליהם, גם לירושלמים האלה אין מה להתבייש. טכניקה מהממת, והופעה מחשמלת. הסאונד הצורמני באולם לא ממש עזר לי להתעמק ביצירות, אבל הייתי מסונוור מהפלא שעמד מולי. שלשה חבר`ה שכאילו קפצו היישר משנות ה - 70 ובלי שערת שיבה אחת. קאברים של סגול כהה ושם טוב לוי כהדרנים הזכירו לי שיש גם מציאות. האלבום, אגב, יצא כבר לפני שבועיים ונמכר בג`אזיס. כמה נקודות שאפשר להשתפר בהן: - שמות השירים די איומים ("Creatures In the Night" היה הכי פחות קיטשי/מנופח). - לא התחברתי לשירה של גיל (שהוא גם הקלידן), למרות יכולת קולית סבירה שלו. - היתה חסרה לי ליריות בתוך כל תצוגת הטכניקה התזזיתית. אולי באלבום, שלא הצלחתי לקנות בגלל גמר המלאי, זה פחות בולט. הסך הכל: --------- תופעה. אין חובב פרוג ישראלי שיכול להרשות לעצמו להחמיץ את זה. אנקדוטה: אותו קלידן-על וזמר, גיל שטיין, השתתף כטכנאי הקלטות ביצירת האלבום של אשקלון קווילט וגם בילה איתי לילה שלם במיקס של "Crown". ולא היה לי צל של מושג מה הוא זומם באותה תקופה, ושהוא בכלל יודע מה זה פרוג.

Melody2000

New member
מ-ע-ו-ל-ה../images/Emo99.gif

הייתה הופעה מעולה!! שלושת החברה מוכשרים בטירוף, תאווה לאוזניים!!
האלבום שלהם שיצא לא מזמן sold out.. אם השגתם ראו עצמכם ברי מזל..

למעלה