מישהו יכול להסביר לי למה יהודה ברקן הועלה בדרגה לאחר מותו

אבח"י

Well-known member
הכי מצחיק, שהרומני הזה, ברקן, נחשב יותר מזרחי מזאב רווח.
האיש שייך היה לדודו טופז ולמורשת המיזוגנית שאפיינה גם את חברו השמן עם הסיגר, שילון, למתיחות וללעג לנשים. רק לחשוב, שמקיימים דיונים אינסופיים על איזה קליפ שיישכח בעוד חמש דקות על אחת, ביטי, אבל הברקן הזה, אחד מאבות ההחפצה של נשים בחברה הישראלית הופך כמעט ל"מלאך" במותו. מעניין מה יגידו על אורי זוהר, שלידו גם ברקן צדיק היה.

דיברגנט חדש

Well-known member
הכי מצחיק, שהרומני הזה, ברקן, נחשב יותר מזרחי מזאב רווח.
האיש שייך היה לדודו טופז ולמורשת המיזוגנית שאפיינה גם את חברו השמן עם הסיגר, שילון, למתיחות וללעג לנשים. רק לחשוב, שמקיימים דיונים אינסופיים על איזה קליפ שיישכח בעוד חמש דקות על אחת, ביטי, אבל הברקן הזה, אחד מאבות ההחפצה של נשים בחברה הישראלית הופך כמעט ל"מלאך" במותו. מעניין מה יגידו על אורי זוהר, שלידו גם ברקן צדיק היה.
מה לעשות שזמנים השתנו, מה שהיה מותר בעבר, היום אסור.
קח לדוגמא את משה דיין, נראה לך שהיום הוא לא היה בכלא על כל הטרדות המיניות שביצע בחיילות?
בכלל, זה תופס לרובם המוחלט של קציני צה"ל הבכירים.
בעבר, יכולת לצבוט לבחורה בישבן ואף אחד לא היה אומר לך מילה והיום אם רק תעז, ...

אבח"י

Well-known member
מה לעשות שזמנים השתנו, מה שהיה מותר בעבר, היום אסור.
קח לדוגמא את משה דיין, נראה לך שהיום הוא לא היה בכלא על כל הטרדות המיניות שביצע בחיילות?
בכלל, זה תופס לרובם המוחלט של קציני צה"ל הבכירים.
בעבר, יכולת לצבוט לבחורה בישבן ואף אחד לא היה אומר לך מילה והיום אם רק תעז, ...
אין בינינו ויכוח. הוריי סלדו ממשה "זיין" כך קרא לו אבי ע"ה , ואמי אמרה שהוא מגעיל אותה בהתנהגות שלו, אגב, הוא היה כביבי. לקח כל מה שרצה ללא חשבון. [ הגניבות הארכיאולוגיות שלו לא יאומנו ], הותיר משפחה מרוסקת כמעט לגמרי [במיוחד בנו הקטן ]. דווקא רבין היורם לא העז לזוז ללא פיקוח לאתי, ועל פיירעס אמרו שהיתה לו מישהי מהצד, תמיד.

סופהו 1

Well-known member
כתבו עליו בעיתון....
יהודה: "אני הוספתי א' כי אני האיש שעבר על בשרו רגעים לא קלים/ אני איש שקשור לעולמה של תורה ואני קיבלתי את ההצעה מהרב שלי שאמר שגם אברהם לא נולד אברהם אלא אברם והוסיפו לו את האות ה'/ זה מה שהכניס אותו לעניינים. ה-א' שהוספתי הוציאה אותי מבעיות. באר-קן הפירוש הוא באר פרקי תהילים".

אבח"י

Well-known member
כתבו עליו בעיתון....
יהודה: "אני הוספתי א' כי אני האיש שעבר על בשרו רגעים לא קלים/ אני איש שקשור לעולמה של תורה ואני קיבלתי את ההצעה מהרב שלי שאמר שגם אברהם לא נולד אברהם אלא אברם והוסיפו לו את האות ה'/ זה מה שהכניס אותו לעניינים. ה-א' שהוספתי הוציאה אותי מבעיות. באר-קן הפירוש הוא באר פרקי תהילים".
אוי אוי, תינוק שנשבה במלכודת הדבש של המסיונרים היהודיים, אלה המתמחים באיסוף כל מיני שהיו.. הסתבכו.. ואז לנפנף בהם כלפי עולם הריקנות החילוני. אני את הקרדיט הזה לא נותן לציניקן הזה. לא אמונה ולא נעליים. פתרון נוח מאוד לאחרית הימים כאיש זקן ולא רלוונטי במיוחד. [ ראו מקרה דודו טופז, שנגמר אחרת].
חחחחחח

קלייטון.ש

Well-known member
יש סיפור של אסימוב על פיזיקאי אחד שלא מרוצה מהחיים שלו והולך לנומרולוג וההוא ממליץ לו לשנות קצת את שמו, רק את האות הראשונה בשם. בגלל ההחלפה הקטנה מתחילה שרשרת אירועים מורכבת שמביאה את הפיזיקאי למשרה והחיים בהם חשק.
אני שומע פה ושם על אנשים שמחליפים את השם, דתיים שעושים זאת בייעוץ של רב אבל גם חילונים, ואז יש להם סיפור שלם להזכיר לסביבה שהשם שלהם הוחלף או שהאיות שונה ולהסביר למה. זה נותן נושא לשיחה וזה תמיד טוב.

אבח"י

Well-known member
יש סיפור של אסימוב על פיזיקאי אחד שלא מרוצה מהחיים שלו והולך לנומרולוג וההוא ממליץ לו לשנות קצת את שמו, רק את האות הראשונה בשם. בגלל ההחלפה הקטנה מתחילה שרשרת אירועים מורכבת שמביאה את הפיזיקאי למשרה והחיים בהם חשק.
אני שומע פה ושם על אנשים שמחליפים את השם, דתיים שעושים זאת בייעוץ של רב אבל גם חילונים, ואז יש להם סיפור שלם להזכיר לסביבה שהשם שלהם הוחלף או שהאיות שונה ולהסביר למה. זה נותן נושא לשיחה וזה תמיד טוב.
וזה גם הופך את הקשקשנית/הקשקשן לחשוב מאוד בעיני עצמו. חחחחח

יוסי ר1

Active member
אני דווקא בעד לשנות שם מטעמים דתיים.
מסיבה זו שיניתי את השם שכבר מקודש מכדי לכותבו כתיבת חולין, אלוהים, (שעבר לפני כן הסבה לאלוקים, אבל גם זה קודש) לקלוקים.
כל הקורא יודע על מי אני מדבר, ורק עניין של זמן עד שגם שם זה יתקדש.

דיברגנט חדש

Well-known member
מסיבה זו שיניתי את השם שכבר מקודש מכדי לכותבו כתיבת חולין, אלוהים, (שעבר לפני כן הסבה לאלוקים, אבל גם זה קודש) לקלוקים.
מה הקשר של פולסים לקדושה?

SupermanZW

Well-known member
שנה לקקקקקק מעכשיו, תגיע ישר לגרסה 6.

יוסי ר1

Active member
שנה לקקקקקק מעכשיו, תגיע ישר לגרסה 6.
זה בכלל לא מופרך. שים לב במגילות ים המלח, הכתב הוא כתב אשורי המוכר לנו היום (אותיות דפוס).
חוץ משמו של אלוקים, שכתובות בכתב העברי (פיניקי) העתיק.
בשלב מסויים, החליפו את האותיות בארבעה יודים, ואח"כ שלושה, ואח"כ שניים.
עד היום תמצא ספרי קודש עם שני יודים לציון שמו ל הא-ל.

למעלה