מישהו יכול להסביר למה מגדילים אריזה בלבד ללא הצדקה?

מישהו יכול להסביר למה מגדילים אריזה בלבד ללא הצדקה?

אריזה גדולה יותר, אותה כמות בדיוק, אותו מחיר.
ללא הצדקה להגדלת האריזה! למה עשו את זה?

שיטת מצליח להעלאת מחיר

לבלבל את האנשים שחושבים שאם הקופסא יותר גדולה אז הכמות יותר גדולה. לא תמיד המחיר תואם.

prizman

New member
למה שלא תקראי את הפוסט המקורי במלואו?

התשובה לשאלתך שם.
לא ברור מה מעצבן אותך הפעם.

כרגע התגובה הלא נעימה.

אני קוראת מהנייד ןלפעמים האפליקציה חותכת את סןף ההודעה.
לפעמים אפשר להעיר בצורה קצת יותר נעימה

prizman

New member
סביר להניח שיש הצדקה גם אם לא ברור לך מהי.

לא היו מוצאים סכום די משמעותי על מכשיר אריזה חדש ללא הצדקה.
סתם סיבות אפשריות: רכישת מכשיר אריזה ורסטילי יותר למגוון תרופות
רחב יותר בהן יעשה שימוש בשטח המת שבמארז הזה עם האופטלגין.
תלונות צרכנים על המארז הישן שבגלל הצפיפות הרבה פעמים נשלפת
יותר מטבליה אחת.
אפשר בקלות למצוא עוד סיבות אפשריות.

סטלוס2

New member
אותו המחיר *נכון לעכשיו*

כדי שנתהה מדוע.
&nbsp
אבל תוך חודשיים המחיר יעלה בלי שנרגיש.
&nbsp

trilliane

Well-known member
מנהל
האם האריזה הימנית היא למכירה מהמדף (ללא רוקח)?

למיטב הבנתי בארץ יש אריזות ייעודיות למכירה מהמדף והן גדולות יותר כדי שיהיה מקום בגב האריזה לפרט יותר על התרופה (חלק ממה שכתוב בעלון). כשהלקוח קונה בעצמו בלי להתייעץ עם רוקח הוא צריך לקבל את כל המידע החשוב כבר על האריזה, כי הוא לא יכול לפתוח אותה ולהתחיל לקרוא את העלון. אם תסתכל על אריזות רגילות שנמכרות בבתי המרקחת באמצעות רוקח, הן הרבה פחות אינפורמטיביות (כי לא צריך, יש רוקח).

urilei

New member
נשמע הגיוני

שלא כמו קוטג' או במבה, אני לא ממש רואה סיבה שחברת תרופות תרצה לעשות דבר כזה...
כשאני קונה תרופה אני באמת לא מעריך נפח פיזי של האריזה. זה נתון חסר ערך.

trilliane

Well-known member
מנהל
למעשה מדובר בהשקעה נוספת, כי צריך לפתח אריזה מיוחדת לשם כך

ולא כל חברות התרופות רוצות להשקיע באריזה נוספת למכירה בשיווק כללי (הן צריכות לעמוד ברשימת תנאים של משרד הבריאות, כל מה שחייבים לציין על האריזה ויש גם גודל גופן מינימלי). אריזות של בית מרקחת הן לרוב קטנות וחסכוניות (כל מי שרואה את המגירות שיש להם שם מבין למה) ואין סיבה לנפח אריזות סתם כך.

לגבי האריזה

האריזה הימנית נקנתה דרך עובד קופת חולים אבל זה רק מה שיש בבתי המרקחת שלהם.
משמע זה מה שנמכר ללקוחות.
&nbsp
לגבי האריזה הקטנה - יש אריזות קטנות דומות (וקטנות יותר) שנמכרות בתחנות דלק, ללא רוקח. זוהי בעצם תרופה ללא מרשם.
&nbsp
אני אמשיך לברר...

trilliane

Well-known member
מנהל
תוכל לצלם את האריזות מצדן השני?

העובדה שמחזיקים אריזה "לא נכונה" אין פירושה שלא מדובר באריזות ייעודיות. ייתכן שלבית מרקחת מסוים נוח יותר להחזיק רק סוג של אריזה אחת או שזה מה שבדיוק היה להם במלאי (זורקת השערות). אין בעיה שימכרו בבית המרקחת אריזות שמיועדות למכירה מהמדף. לעומת זאת אם בתחנות דלק מוכרים ללא רוקח אריזה קטנה שלא עומדת בתנאי "שיווק כללי" הם עוברים על החוק, למיטב הבנתי.

בשמחה

האריזה היא אותה אריזה בדיוק, אותו טקסט מכל צדדיה באופן מושלם. רק שהאריזה הרבה יותר גדולה.

יש מידע חדש מסומן בכוכב בהמשך השרשור.

אפשרות..

משרד הבריאות שינה את הנוהלים לגבי מה מופיע ע"ג העלון לצרכן בתוך האריזה (הוספה של מידע בכמה שפות שונות ) , מה שאילץ את היצרניות להגדיל את האריזות ע"מ שיוכלו להכיל את אותו דף המידע .
העסק מייקר את המוצר ליצרניות מה שאומר שבהזדמנות הראשונה העלות תגולגל אל הצרכנים..

מידע חדש

חיפשתי מידע ממספר מקורות. לבסוף הצלחתי לפנות לאחראית מחלקה במחסן התרופות המרכזי של אחת מקופות החולים.
אחרי בירור קצר מסתבר שהתרופה היא ה"דגם החדש" של התרופות שישווקו מעכשיו. בינתיים הן נמצאות במחסני התרופות ולאט לאט הן ייצאו לשוק. תוך הוצאת הדגם הישן של התרופה.
&nbsp
לא כל כך ענה על השאלה למה שינו את האריזה - את זה צריך לשאול את יצרנית התרופה (טבע) (ניסיתי לשאול אבל הגעתי למחלקה שמייצרת את החומרים לתרופות אבל לא את התרופות עצמן)

urilei

New member
אני עדיין חושב שבניגוד לגבינה צהובה או קורנפלקס

אין ליצרנית תרופות שום אינטרס לייצר מצג שווא של כמות מוגדלת, וגם הלקוח בבואו לרכוש תרופה לא ממש מחפש את הכיוון של "היי, איזה כיף! אופטלגין לשנה שלמה!". ולזאת יש להוסיף את העובדה שתרופה בד"כ נמכרת בבית מרקחת ישירות מהרוקח ומוצאת ממגירה עמוקה ולא צריכה למשוך תשומת לב על המדף (והרוקחים כאמור מעדיפים את האריזה כמה שיותר קטנה).
כל זה מביא אותי לחשוב שיש כנראה אילוץ רגולטורי או אחר לאריזה החדשה, ובטח שלא ניסיון ליצור מצג שווא של הגדלה.

למעלה