מישהי עשתה תעודת זוגיות בארגון משפחה חדשה?

23rony

New member
מישהי עשתה תעודת זוגיות בארגון משפחה חדשה?

ויכולה לתת פרטים על כך?

23rony

New member
שאלות

אנו לא נשואים עם שני ילדים. אני מחפשת פתרון מול מוסדות המדינה, ביטוח לאומי, קרנות פנסיה וכו
1. למה בחרתם בהם ולא סתם תצהיר אצל עורך דין?
2. כמה זה עולה?
3. האם זה נחשב נישאים אזרחיים ומחייב אחר כך גט לחומרא?
4. האם הם נתנו איזו אסמכתא שזה מוכר על ידי המסודות, פסקי דין כו? דיברתי אתים והיא לא ידעה לומר לי

תודה על העזרה

Neo Me

New member
לא עשיתי אבל יכולה לענות מנסיון של אחרים

(בן הזוג הנוכחי שלי עשה בעבר כזה)
זה לא נחשב נישואין בכלל, זה נחשב ידועים בציבור ואין שום צורך בגט או בשום מגע עם הרבנות.
בוודאי שמקבלים - תעודת זוגיות והיא מוכרת ע"י המוסדות, בהחלט. כולל לתת לבן הזוג את היכולת לקחת החלטות רפואיות במידת הצורך
ועוד ועוד.

עונה גם

למה בחרנו - רצינו להסדיר את הנושאים הכלכליים וארגון משפחה חדשה נראה כמו מקום טוב לעשות את זה. לא ייחסנו חשיבות לתעודת הזוגיות בזמנו אבל בדיעבד היא כן היתה שימושית, למשל לקבלת הטבות לבן זוג במקום העבודה. עלה לנו כמה אלפי שקלים אבל זה היה לפני כמה שנים אז אני לא יודעת מה התעריפים עכשיו. לגבי נישואים, זה ממש לא נחשב נישואים אזרחיים, אבל לגבי הצורך בגט הרי זו דרישה של הרבנות ולא של משרד הפנים, לכן השאלה היא האם מישהו מכם ירצה להתחתן ברבנות בעתיד ואם כן האם מישהו ילשין עליו שהיה ידוע בציבור. לדעתי אם כן, ייתכנו בעיות כי על פי הדת גם עצם המגורים המשותפים יכולה להחשב כנישואין גם בלי תעודת זוגיות.

אני לא חושבת שיכולים לתת לך אסמכתא שזה מוכר על ידי המוסדות כי כל מוסד הוא לגופו. אבל זה כן נחשב כתצהיר משפטי שאתם בני זוג על פי הצהרתכם וזה עזר לנו במקומות בהם ביקשו משהו כזה.

לילית462

New member
רק לנושא הגט לחומרה

ממה שאני למדתי, אי אז לפני הרבה שנים כשהייתי סטודנטית בבר-אילן והיו לימודי חובה ביהדות, הוא שידועים בציבור צריכים בעצם גט.
בפרט אם אחד מכם ירצה להנשא שוב, יכולים בקלות להחמיר איתכם ולדרוש גט.
ואין לזה שום קשר לתעודה כזאת או אחרת אלא לכך שעל פי ההלכה היהודית אתם נשואים גם אם לא התחתנתם "כדת משה וישראל".
היות ואתם חיים תחת קורת גג אחד ויש בינכם יחסי אישות מוכחים (AKA יש לכם ילדים משותפים).
כי ישנם שלושה סוגים של נישואים על פי היהדות - ביאה, שטר טבעת.
ביאה = יחסי אישות.
שטר = כתובה
טבעת = משהו שמסמל את ההסכם בינכם, בדרך כלל טבעת.
בטקס הנישואים עצמו מקיימים נישואי שטר (שהם חלק מתהליך האירוסין אבל לא ניכנס לזה) ונישואי טבעת, שמאשרת את ההסכם וחותמת אותו.
כמו כן נהוג לקיים התייחדות לאחר הטקס כדי לאפשר בעקרון גם את יחסי האישות, ביאה.
גט לחומרה הוא גט שניתן כשלפחות אחד מסוגי הנישואים התקבל גם אם לא כל סוגי הנישואים התקיימו, כמו במקרה שלכם שאין שטר ואולי אפילו אין טבעת - שהם סוגי הנישואים שמדינת ישראל מכירה בהם כנישואים דתייים יהודיים.
על כן, אם חלילה יבוא היום, יתכן ותצטרכו "גט לחומרה". ואין לזה קשר לתעודת הזוגיות (שאולי יכולה להחשב כשטר).
ואני לא מאמינה שאני זוכרת את כל זה אחרי כל כך הרבה שנים...

נדמה לי שזה בערך מה שאמרתי - תודה על הפירוט

אני רק שוב מציינת שבפועל, אני מניחה שגט כזה יידרש רק אם מישהו ילשין.

לילית462

New member
בעיקר ידרש אם ירצו להתחתן ברבנות

כי ברבנות כשרוצים להתחתן צריך להביא "תעודת רווקות" ולמי שיש ילדים זה קצת יותר סיפור...

לילית462

New member
כולם צריכים להוכיח שהם פנויים הלכתית

על כן אני משערת שמה יעבוד הוא:
1- תעודת רווק
2- תעודת גירושין / גט
3- עודת פטירה של בן הזוג

מסמך רשמי (דתי) שמוכיח שאת/ה פנוי לנישואים.

אבל, בבקשה אני ממש לא גורם מוסמך, למדתי את זה באוניברסיטה לפני כעשרים שנה, לא בדיוק מקור מהימן...

למעלה